Freestyle kolobežky sú kolobežky určené pre freestyle scootering, teda k vykonávaniu najrôznejších trikov na U-rampách, v meste a v skateparkoch. Majú vystužený rám, extrémne pevnú dosku a menšie kolieska. Nie sú určené na vychádzky, ich potenciál je najlepšie vyskúšať na rampách. Ako takú kolobežku vybrať?

Zobraziť viac

Ako vybrať freestyle kolobežku

Pri výbere kolobežky je dôležitá výška a hmotnosť jazdca aj spôsob jazdy (úroveň, zdatnosť).

Riadidlá freestyle kolobežky

 • Výška riadidiel – po boky alebo pas. Čím nižšie riadidlá vyberiete, tým lepšie sa bude kolobežka ovládať pri skokoch.
 • Šírka riadidiel – širšie riadidlá zaisťujú väčšiu stabilitu a hodia sa ku street modelom, užšie sú vhodné do skateparku.
 • Tvar riadidiel – pre začínajúcich jazdcov do tvaru T, pre pokročilejších do tvaru Y.
 • Materiál riadidiel – hliníkové riadidlá sú ľahké a vhodné pre začiatočníkov, oceľové riadidlá sa hodia pre pokročilých jazdcov, extrémne odolné sú riadidlá z titánu.
 • Gripy – nasadzujú sa na riadidlá, tlmia nárazy. Odporúčame tuhšie gripy, ktoré znesú väčšiu záťaž.
Info:

Freestyle kolobežky nie sú určené na bežné prechádzky, pozrite si elektrokolobežky alebo športové kolobežky.

Kompresný systém freestylových kolobežiek

Kompresný systém zaisťuje spojenie dosky a vidlice, je teda základným faktorom celkovej odolnosti.

 • Závitový kompresný systém – nižšia odolnosť, vhodný pre začiatočníkov
 • Bezzávitový kompresný systém – vysoká odolnosť prevedenia, vhodný pre pokročilých jazdcov
Výška jazdca Odporúčaná šírka/dĺžka dosky
do 150 cm 10,2 až 11,4 cm / 48,3 až 50,8 cm
150 až 183 cm 10,2 až 11,4 cm / 50,8 až 55,9 cm
nad 183 cm 12,07 až 15,24 cm / 54,6 až 59,7 cm

Kolieska

 • Veľkosť koliesok – pre začiatočníkov odporúčame kolieska 100 či 110 mm, pokročilí jazdci môžu zvoliť kolieska 120 až 125 mm.
 • Materiál jadra koliesok– cenovo priaznivé sú plastové jadrá, vysokú odolnosť majú kovové.

Brzdy freestylových kolobežiek

Brzdy vo freestylových kolobežkách sú určené na pribrzďovanie pri rôznych trikoch.

 • Pružinová brzda je osadená na osi s pružinou. Pohodlne sa ovláda, je vhodná pre začiatočníkov. Nie je tak odolná ako flex brzda.
 • Flex brzda je napevno prichytená k doske, pri zošliapnutí sa brzda prehne. Jedná sa o veľmi odolný brzdný systém vhodný pre pokročilých.

So street kolobežkou môžete vyraziť do ulíc

 • Pre jednoduchšie triky aj jazdu v meste je univerzálnym pomocníkom street kolobežka. Môžete ju vziať do skateparku, ale zvládnete na nej aj jazdu po uliciach mesta. Je mohutnejšia a rozmernejšia než kolobežka určená iba na triky v skateparku. Má väčšiu a pohodlnejšiu dosku aj širšie riadidlá. Je skvelá hlavne pre začiatočníkov, ktorí chcú nielen kolobežku na freestyle scootering, ale aj na krátke prechádzanie.

Skatepark kolobežky sa hodia pre triky na rampách

 • Kolobežky do skateparkov nie sú určené pre jazdu v meste alebo v prírode. Sú úzke, krátke a ľahké, aby poskytovali čo najviac priestoru pre skoky a triky na rampách. Veľmi ľahko sa ovládajú a sú vhodné pre začiatočníkov aj pokročilých.

Dirt kolobežky

 • Dirt kolobežky sú určené do terénu a prírody. Majú výraznú vzorku kolies. Sú zvyčajne vyrobené z ocele alebo titánu pre väčšiu odolnosť. Môžu byť aj odpružené.
Info:

Pri freestylových disciplinách je značné riziko pádu. Nezabudnite zaobstarať prilbu.

-19%
Street Surfing Freestyle koloběžka Torpedo Armour
126x

Street Surfing Torpedo

79,99 €
64 €

Ďalšie ponuky od 69,90 €

Freestyle kolobežka Street Surfing Torpedo s jedinečným dizajnom je predurčená pre skatepark a triky. Vystužený rám a riadidlá zo zliatiny hliníka 6061 vynikajú maximálnou pevnosťou a ľahkosťou. Kolieska s kovovými jadrami garantujú pevnosť pri skokoch a trikoch.

Tovar od predajcu MALL
Spokey REVERT Kolobežka freestyle, kolieska 100 mm, modrá
12x

Spokey REVERT Kolobežka freestyle, kolieska 100 mm

56,10 €
52,60 €

Ďalšia ponuka za 59,40 €

Detská kolobežka disponuje brzdou a gumovými gripmi. Súčasťou sú ložiská ABEC 7 Carbon a praktická protišmyková doska. Spokey REVERT Kolobežka freestyle, kolieska 100 mm je ideálna pre skoky, otáčky a triky, ktoré predvediete v skateparku.

Tovar od predajcu MALL
-30%
Street Surfing Freestyle kolobežka BANDIT Blast Blue Cr-Mo
26x

Street Surfing Freestyle kolobežka BANDIT

114,99 €
79,40 €

Ďalšie ponuky od 89,80 €

Freestyle kolobežka disponuje hlavovým zložením s kompresnou technológiou HIC a širokými riadidlami. Pohodlná jazda je zaistená ložiskami ABEC 9. Street Surfing Freestyle kolobežka BANDIT je určená pre deti od veku 8 rokov.

Tovar od predajcu MALL
Spokey Revert Basic kolobežka freestyle, biela
52x

Spokey Revert Basic kolobežka freestyle, biela

56,90 €

Ďalšia ponuka za 51 €

Pecka cena

Freestylová kolobežka od renomovanej firmy Spokey. Priemer koliesok 100 mm. Ložiská ABEC-9 pre plynulé otáčanie. Nosnosť 100 kg. Protišmyková došlapná doska. Vyrobené z 50% hliníka. Spĺňa normu EN 14619. Revert Basic kolobežka freestyle, biela má 3 bodovú objímku.

Tovar od predajcu MALL
Sportvida Freestylová Kolobežka Stunt Freestyle Alu 100 MM ABEC-9 RS Alu-Core

Sportvida Freestylová Kolobežka Stunt Freestyle Alu 100 MM ABEC-9 RS Alu-Core

41,99 €

Freestylová Kolobežka Stunt Sportvida je vybavená kvalitnými ložiskami ABEC-9 RS carbon. Konštrukcia je umiestnená na kaučukových kolesách PU s hliníkovým jadrom 100 mm so zvýšenou tuhosťou a odolnosťou 88A, so spevnenou oceľovo – hliníkovou konštrukciou rámu a nášľapu a 3-sekčnou sponou.

Partner: SPORTVIDA
-23%
Lorelli Triková kolobežka Lorelli EAGLE LIME GREEN
1x

Lorelli Triková kolobežka Lorelli EAGLE

77,80 €
59,80 €

Kolobežka Lorelli EAGLE, čo znamená orol, dostala svoje meno z pocitov, ktoré môže dať. Lietať ako orol! Štýlové skoky, neuveriteľné triky a skvelá jazda – bez problémov aféra pre voľný štýl skúter EAGLE. voľný štýl skúter Lorelli EAGLE z vás urobí majstra trikov v teréne a v skate parku.

Partner: DAS Handel
-25%
Street Surfing Torpedo Glaciar čierna/modrá
19x

Street Surfing Torpedo Glaciar

79,99 €
59,90 €

Ďalšie ponuky od 69,90 €

Freestyle kolobežka zapôsobí nevšedným dizajnom, s ktorým sa v skateparku rozhodne nestratíte v dave šedi. Užívajte si bezpečnú jazdu aj triky s pevnými kovovými jadrami koliesok a ľahkými riadidlami zo zliatiny hliníka. Predveďte všetky premakané detaily kolobrndy Street Surfing Torpedo Glaciar a ohromte obecenstvo.

Tovar od predajcu MALL
Master kolobežka Stunt Slotter - žltá
1x

Master kolobežka Stunt Slotter - žltá

55,50 €
Akcia

Kolobežka má špeciálny 360 ° riadidlá z chrómovanej ocele v tvare Y. ložiská ABEC 9 a hliníkové stredy koliesok, je vhodná pre jazdu a vykonávanie trikov na ulici či v skateparku.

Partner: Mastersport

Freestyle kolobežky

Freestyle kolobežky sú pri najrôznejších trikoch veľmi namáhané a často vyžadujú dokúpenie náhradných dielov na freestyle kolobežky. Ako spoznať kvalitnú freestyle kolobežku?

Kvalitné freestyle kolobežky

 • Kvalitné freestylové kolobežky spoznáte podľa pevnej duralovej dosky a bez závitového uchytenia prednej vidlice. Majú kvalitné kolieska s kovovým stredom. Prezrite si Chilli, Bestial Wolf, Spokey či Nils.

Náhradné diely na freestyle kolobežky

 • Kvôli vysokej záťaži freestyle kolobežiek je nutné dokupovať náhradné diely. Spravidla je potrebné zaobstarať nové kolieska, ložiská či brzdy. Pred nákupom konkrétneho modelu skontrolujte dostupnosť náhradných dielov.

Custom freestyle kolobežky

 • Pokročilí jazdci si freestylové kolobežky upravujú podľa potrieb. K dostaniu sú náhradné riadidlá, brzdy, kolieska aj ložiská.

Helma na freestyle kolobežku

 • Helma na freestyle kolobežku má odlišný tvar od helmy na bicykel. Helmy na kolobežku sú špeciálne tvarované tak, aby chránili aj zadnú časť hlavy.

Chrániče na freestyle kolobežku

 • Chrániče na kolobežku musia byť odolné, ale zároveň pohodlné. Nesmú obmedzovať v pohybe. Čím nebezpečnejšie triky na freestyle kolobežke vykonávate, tým lepšie by mali byť aj chrániče a helma. Chráničmi je nevyhnutné kryť kolená aj lakte.