Doba jedová 3 (Stacy Malkanová)

Značka: Náš kód: 100002274036

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner

Doba jedová 3 (Stacy Malkanová)

Okrem mnohých znepokojujúcich faktov sa v knihe Doba jedová 3 dočítate o boji aktivistiek za bezpečnejšie kozmetiku. Ženy navštívili predstaviteľa najväčších medzinárodných kozmetických spoločností a položili im niekoľko nepohodlných otázok. Celý popis

9.4

9,40 € vrátane DPH

Náš kód: 100002274036

Popis

Popis produktu

Okrem mnohých znepokojujúcich faktov sa v knihe Doba jedová 3 dočítate o boji aktivistiek za bezpečnejšie kozmetiku. Ženy navštívili predstaviteľa najväčších medzinárodných kozmetických spoločností a položili im niekoľko nepohodlných otázok. Firmy im síce zatvárali dvere pred nosom, mýtus o kráse sa však začal rúcať a toxická tajomstvo spolu s paradoxy kozmetického priemyslu vychádzala na povrch …

Stacy Malkanová pracuje ako riaditeľka oddelenia komunikácie v organizácii Zdravotná starostlivosť bez rizika, ako mediálne poradkyňa a spolutvůrkyně Kampane za bezpečnú kozmetiku. Niekoľko rokov bola žurnalistkou a vydavateľkou regionálneho denníka, vo Washingtone organizovala kampane za environmentálne zdravie.

Úryvok z úvodu:

V súčasnej dobe sa moje posadnutosť nesústredí ani tak na to, ako môžu kozmetické prípravky zmeniť môj vzhľad, ako na to, ako môžem ja zmeniť je. Kozmetický priemysel nutne potrebuje zmenu. V súčasnej dobe ho možno opísať len ako neregulovaný chemický priemysel vo fľaši, ktorý sa ešte k tomu zakladá na nedostatočnom výskumu. Do prípravkov, ktoré pravidelne nanášame na svoje telá, nepatrí prímesi toxických chemických látok spôsobujúcich rakovinu, vrodené chyby a poruchy učenia. Napriek tomu, že existujú bezpečnejšie alternatívy, najbohatší kozmetické spoločnosti sveta bežne používajú vo svojich produktoch malé množstvá nebezpečných prísad.

(…)

Aj keby ste nikdy nepoužili riasenku, aj keby ste kupovali len organické potraviny a starostlivo dbali na zdravú, prírodné stravu, a dokonca v prípade, že ste muž (až si prečítate druhú kapitolu, budete si myslieť, že práve preto, že ste muž), toto je váš príbeh. Je to váš príbeh, nech žijete v New Yorku, za polárnym kruhom, alebo na vrcholkoch Skalistých hôr, nezávisle na vašej rase, národnosti, veku a sociálnym statusu.

Je to váš i môj príbeh, pretože v súčasnosti všetci zdieľame niečo, čo naši predkovia v nespočetných generáciách nezdieľali: naše telá sú zamorená priemyselné chemikálie. Vdychujeme je, prijímame je spoločne s vodou a potravou, používame ich vo svojich domovoch a nanášame si ich na kožu. Z toho logicky vyplýva, že sa vyskytujú aj v našich organizmoch. V poslednej dobe umožňuje rozvoj vedeckej technológie známej ako biomonitorovania vedcom merať skutočné hladiny niektorých syntetických chemických látok v ľudskom tele – takzvanú chemickú záťaž organizmu.

Počet strán: 245

Rozmery: 200 × 140 mm

Väzba: brožovaná

Jazyk: český


Parametre

Parametre produktu %1% %2%

Konzistencia ostatné
Časti tela a problematiky Knihy o detoxikácii, Knihy o detoxikáciu, Ostatné knihy