Domin & kol. Ján: Hrozno a víno ekologicky
36 € 30,96 €

Hrozno a víno ekologicky je odborná kniha pre vinohradníkov a vinárov, ale aj pre milovníkov vína a amatérskych vinárov, ako aj pre širokú verejnosť, ktorá sa o túto tému zaujíma.

Baumjohannová, Peter Baumjohann Dorothea: Rez ovocných drevín
9,90 € 8,51 €

Len dobre udržiavané ovocné stromy a kríky bohato kvitnú a majú množstvo plodov. Pravidelný rez je teda veľmi dôležitý. Dobrým pomocníkom vám pri ňom bude táto knižka, s ktorou sa v spleti konárov stromov a kríkov určite nestratíte.

Baumann Josef: Vyvýšené záhony
11,90 € 10,23 €

Vyvýšené záhony skrášlia každú záhradu a sľubujú bohatú úrodu. Zároveň nevyžadujú veľkú starostlivosť, sú nenáročné na miesto a umožnia pracovať v záhrade tak, aby pri tom netrpel váš chrbát.

Vallo Ivan: Trávniky pre krásu, šport a relax
9,95 € 8,56 €

Publikácia TRÁVNIKY pre krásu, šport a relax jevy´nimočný autorský počinIvana Valla – je to vôbec prvá pôvodná slovenská publikácia o trávnikoch určená pre širokú verejnosť. Doteraz u nás vyšli iba zahraničné preklady alebo originály v češtine.

autor neuvedený: Minipríručka: Stromy
7,90 € 6,79 €

Minipríručka Stromy

• farebné kresby vyše 150 druhov stromov • základné údaje o vzhľade, raste a výskyte stromov • praktický plastový obal

Z anglického originálu Concise Tree Guide (Bloomsbury Publishing Plc, Londýn 2014) preložila Katarín

Beltz Heinrich: Tvarujeme krušpán a iné dreviny
8,90 € 7,65 €

Tvarujeme krušpán a iné dreviny Guľa, kužeľ či špirála – okrasne tvarované dreviny vnesú do vašej záhrady nezvyčajné akcenty. Vďaka správnej starostlivosti sa zo svojich umeleckých diel budete môcť tešiť veľa rokov.

Lungová Christa: Dokonalý trávnik - Ako ho založiť a udržiavať
9,90 € 8,51 €

  • Založenie nového trávnika: podrobné odporúčania, ako krok za krokom vypestovať trávnik snov
  • Údržba existujúceho trávnika: kosenie, vertikulácia, zavlažovanie a hnojenie
  • Problémy a ich riešenie: choroby a ochrana rastlín
  • Kalendár prác: staro
Oftringová Bärbel: 52 projektov pre mestských záhradkárov
12,90 € 11,09 €

Z OBYVATEĽA MESTA MESTSKÝM ZÁHRADKÁROM!

Podľa 52 projektov z tejto knihy si ľahko vytvoríte uprostred mesta zelené prostredie. Originálne nápady autorky môžete realizovať bez ohľadu na to, koľko miesta a skúseností máte.

Rittershausen Sara: Spokojná orchidea
12,90 € 11,09 €

AKO ZAISTIŤ, ABY KVETY NÁDHERNEJ NOVEJ ORCHIDEY VYDRŽALI ČO NAJDLHŠIE? OBJAVIA SA EŠTE NIEKEDY?

V knihe Spokojné orchidey nájdete charakteristiky a návody na starostlivosť o viac než 125 druhov a hybridov orchideí.

autor neuvedený: Liečivé rastliny
12,90 € 11,09 €

Odborný výber najdôležitejších liečivých rastlín predstavuje tie druhy, ktoré môžete skutočne objaviť v prírode.

autor neuvedený: Minipríručka: Huby
7,90 € 6,79 €

Minipríručka Huby

• farebné kresby vyše 200 druhov húb • základné údaje o vzhľade, raste a výskyte • praktický plastový obal

Z anglického originálu Concise Mushroom Guide (Bloomsbury Publishing Plc, Londýn 2014) preložil Marián Pochylý

autor neuvedený: Minipríručka: Rastliny
7,90 € 6,79 €

Minipríručka Rastliny

• farebné kresby vyše 180 druhov rastlín • základné údaje o vzhľade, raste a výskyte • praktický plastový obal

Z anglického originálu Concise Herb Guide (Bloomsbury Publishing Plc, Londýn 2015) preložil Marián Pochylý

autor neuvedený: Rastliny hôr
11,09 €

Výber najdôležitejších kvitnúcich rastlín európskych pohorí približuje druhy, ktoré pravdepodobne uvidíte na potulkách horami.

Bednářová Jaroslava: Stromy a kry - herbár
13,90 € 11,95 €

Tento netradičný herbár predstavuje 98 druhov drevín, pričom sa zameriava nielen na ich využitie v ľudovom liečiteľstve, ale prináša i veľa ďalších zaujímavostí o ich histórii.

Boos, Lea Schmid Evelyn: Dobré rady do záhrady
10,90 € 9,37 €

S radami do záhrady z bohatej studnice časom preverených skúseností našich starých mám zničíte otravné slimáky, prírodnými prostriedkami sa šetrne postaráte o vaše kvety a získate bohatú úrodu ovocia a zeleniny – a to všetko bez použitia chemikálií.

Börnerová Erika: Rok v záhrade
11,90 € 10,23 €

Medzi kvetmi, fazuľou a jabloňou je vždy čo robiť! V malej alebo veľkej záhrade, v záhonoch alebo balkónových kvetináčoch: s týmto praktickým sprievodcom máte vždy pri sebe svojho osobného záhradného odborníka, ktorý vás bude sprevádzať po celý rok.

Bosch Meike: Spoznaj stromy podľa listov
9,90 € 8,51 €

Rozpoznať a určiť druh stromu bude odteraz veľmi jednoduché. Tento sprievodca prírodou zobrazuje listy a ihličie v skutočnej veľkosti. Akýkoľvek nájdený list môžete hneď porovnať s ilustráciami v knihe, vďaka čomu predídete zámene s inými druhmi.

Brát Mirek: Mare Nostrum - Za tajemstvím Středozemního moře
12,20 € 10,49 €

Těžištěm publikace Mare Nostrum – Za tajemství Středozemního moře jsou reportáže z deseti zemí středomořského a černomořského geografického prostoru: Malty, Tuniska, Francie, Řecka, Turecka, Chorvatska, Slovinska, Ukrajiny, Kypru a Izraele.

Brát Mirek: Odyssea v mokrých botách
1,99 € 1,71 €

Kniha volně navazuje na již vydanou knižní trilogii Mare Nostrum. Ve všech svých knihách autor skládá pestrou mozaiku, jejímž základním pojítkem je voda.

Brát Mirek: Tethys - Cesty za kouzlem vody
14,54 € 12,50 €

Obsahem publikace Tethys – cesty za kouzlem vody jsou především reportážní črty a témata ze zemí na pobřeží Středozemního a Černého moře: Chorvatska, Francie, Tuniska, Řecka, Izraele, Kypru, Monaka, Malty, Ukrajiny, Turecka a Bulharska V knize jsou p

Daviesová Gill: Bylinky
10,90 € 9,37 €

Kniha zobrazuje 65 byliniek v celej ich kvetinovej nádhere spolu s prehľadnými údajmi o pôvode a liečivých účinkoch. Opisuje vôňu a chuť každej bylinky a odporúča, s čím sa najlepšie kombinuje a aké je jej kulinárske použitie.

Erfkamp Joachim: Orchidey - príručka, 2. vydanie
12,90 € 11,09 €

Exotická, nezvyčajná, vzácna – nijaká iná skupina rastlín ľudí nefascinuje tak ako orchidey. Pritom ich pestovanie nie je ani zďaleka také náročné, ako sa všeobecne predpokladá.

Grossmann Gerd: Rez a strihanie ovocných drevín
7,90 € 6,79 €

Od jablone po orech ? pre každý ovocný druh správny rez

Táto kniha vás bude sprevádzať pri reze a tvarovaní ovocných drevín. Nájdete v nej návody na rez 15 ovocných druhov. Ilustrácie a fotografie znázorňujú jednotlivé postupy krok za krokom.

Haršániová Viola: Bylinková lekáreň
17,90 € 15,39 €

Slovensko patrí medzi krajiny s najvyššou spotrebou liekov na svete. Podľa nej by sme mali byť všetci zdraví a fit. No je to naozaj tak?

Heitzová Halina: Pokojové rostliny
12,49 € 10,74 €

Kniha seznamuje čtenáře s mnoha významnými pokojovými rostlinami pro byt, kancelář i zimní zahradu, a to na 350 špičkových barevných fotografiích a 140 kresbách.

Hofrichter Robert: Tajný život húb
11,90 € 10,23 €

Toto nie je atlas či kľúč na určovanie húb. Nenájdete tu ani návod, ako hubárčiť či pripravovať tieto občas chutné, inokedy zradné dary lesov či lúk. Pri čítaní odhalíte fascinujúce súvislosti neznámeho univerza, nad ktorým budete žasnúť.

Hübscher Heiko: Rez a strihanie ruží
8,90 € 7,65 €

Tvarujete svoje ruže správne? Alebo už prestávajú bohato kvitnúť? V tejto knihe sa dozviete, ako urobiť rez ruží profesionálne: • Na základe charakteristických znakov jednotlivých skupín ruží spoznáte zámer a postup pri každom druhu rezu.

Hudak Renate: Bylinky – 3. vydání
9,49 € 8,16 €

Bylinky vytvářejí středozemní atmosféru, šíří aromatickou vůni a ozvláštňují kuchyni. Na zahradě, na balkoně nebo na terase si můžete podle svého vkusu vytvořit vlastní kombinaci bylinek.

Keleová-Vasilková Táňa: Moja záhrada
6,90 € 5,93 €

Miesto, kde sa spomalí čas. Kde sa dejú zázraky. Opojne to v nej vonia a svet zostáva bokom. Je len záhrada a ja. Šepkajúce kvety, motýle, ktoré sú trochu popletené a prelietajú z kvetinky na kvetinku, pretože by chceli sedieť naraz na všetkých.

Kolektív autorov: Kvitnúce rastliny
12,90 € 11,09 €

Názorné farebné fotografie a prehľadné informatívne texty obsahujú všetko podstatné, aby ste sa naučili rozoznávať rôzne druhy kvetov. V tomto sprievodcovi nájdete výber najvýznamnejších druhov kvitnúcich rastlín strednej Európy.

Kolektív: Kvitnúca záhrada
19,90 € 17,11 €

Či už sú to kroviny, trávy alebo cibuľoviny- s expertmi Berndom Hertlom a Petrom Kiermeierom sa v nich zorientujete prostredníctvom viac ako 440 podrobných charakteristík rastlín, ktoré vám poskytnú základné informácie potrebné pri plánovaní a uspori

Kolektív: Praktická zahrada
39,99 € 34,39 €

Nepostradatelná příručka úspěšného zahradníka. Začátečníkům ukáže všechny důležité úkony krok za krokem na názorných fotografi ích. Pokročilým poradí při řešení zapeklitých problémů.

Lang Angelika: Huby - Objavte a určte najdôležitejšie druhy
12,90 € 11,09 €

Sprievodca prírodou

• V odbornom výbere najdôležitejších druhov húb strednej Európy nájdete tie, ktoré môžete objaviť a určiť v prírode • Prekrásne fotografie a pútavé informačné texty umožňujú jedinečný pohľad do prírody • Praktický formát a pe

M. Gondolová, V. Hadrabová: Herbár / bordová
25 € 21,50 €

V knihe nájdeme rozsiahly výber našich liečivých rastlín. Ďalej podrobný opis účinkov a spôsobov využitia liečivých rastlín. Čaje, prípravky a receptúry. Extrakty, sirupy, liečivé vína. A aj osvedčené a overené odporúčania.