Ahpornsiriová Helen: Rok v prírode
9,90 €

8,51 €

Rok v prírode

Prejdite sa prírodou počas štyroch ročných období prostredníctvom tejto jedinečnej knihy, v ktorej sú ilustrácie vytvorené iba z ručne vylisovaných rastlín.


Collinsová Sophie: Čo dokáže váš pes?
12,90 €

11,09 €

Naozaj psy cítia blížiace sa zemetrasenie? Rozoznajú nástup rakoviny ešte predtým, ako ju diagnostikujú lekári?

Psie zmysly v mnohých ohľadoch tie ľudské prevyšujú.


Löckenhoffová Ursula: Prechádzky so psom
15,90 €

13,67 €

Neviditeľné puto dôvery

Koncept prechádzky so psom Ursuly Löckenhoffovej prináša návod, ako vybudovať šťastný vzťah človeka a psa, vďaka ktorému možno psa úspešne viesť.


Morganová Sally: Čo dokáže vaša mačka?
12,90 €

11,09 €

Naozaj mačky cítia blížiace sa zemetrasenie? Rozoznajú nástup rakoviny ešte predtým, ako ju diagnostikujú lekári?

Mačacie zmysly v mnohých ohľadoch tie ľudské prevyšujú.


Schmid Ulrich: Záhrada pre vtáčiky
7,90 €

6,79 €

S touto knihou dokážete vytvoriť vo svojej záhrade raj pre vtáky. Nájdete v nej inšpiráciu a nápady, ktoré vám pomôžu vybrať správne rastliny a vytvoriť v záhrade atraktívne zákutia s kvetmi, kríkmi a divými rastlinami.


Hume Rob: Vtáky Európy
24,90 €

21,41 €

Táto príručka približuje viac ako 500 druhov vtákov prostredníctvom fotografií urobených v ich prirodzenom prostredí.

Z anglického originálu preložili Natália Lipová a Mirko Bohuš.


autor neuvedený: Stopy živočíchov
12,90 €

11,09 €

Odborne vybraný súbor predstavuje všetky druhy stôp živočíchov, ktoré môžete na svojich vychádzkach prírodou objaviť.


autor neuvedený: Vtáky na kŕmidle
12,90 €

11,09 €

Názorné farebné fotografie a prehľadné informatívne texty – tento sprievodca do vrecka obsahuje všetko podstatné k rozoznávaniu a pozorovaniu vtákov, stavbe kŕmidiel atď.


Birmelin Immanuel: Morča- ako na to
5,79 €

4,98 €

Malí temperamentní Juhoameričania! Ak si myslíte, že morčatá sú milé, ale nudné, ste na omyle. Obľubujú objavné cesty a rýchlo sa učia. Okrem toho milujú spoločnosť.


Eilert-Overbeck Brigitte: Mačiatko – Ako na to 2. vyd.
5,79 €

4,98 €

Televízor môžete pokojne vypnúť. Mačiatka sú zábavnejšie ako všetky show, zvedavejšie ako všetci detektívi a pôvabnejšie ako každá superhviezda. Svojmu človeku sa vpradú do srdca a ovinú ho svojimi zamatovými labkami.


Fritzsche Peter: Škrečok – 2.vyd.
5,79 €

4,98 €

Škrečky ožívajú až po zotmení. Dávajú sa do horlivého lezenia, pobehovania a, samozrejme, „škrečkovania“. Doma zažijete s týmito rozkošnými šibalmi množstvo zábavy a s trochou trpezlivosti ich naučíte maškrtiť priamo z vašej ruky.


Gutjahr Axel: Akvárium
5,79 €

4,98 €

Fascinujúci raj pod vodou! Akvárium poskytuje jedinečné pohľady na život pod vodou a vášmu domovu dá neopakovateľnú pohodu. Veď čo môže poskytnúť väčší relax jako sledovanie pestrofarebných rybičiek pri ich veselom šantení?


Hollmann - Weglerová: Môj škrečok a ja
4,29 €

3,69 €

Tak toto je môj škrečok: ako zvieratá spoznať a rozumieť im. Budovať dôveru už od začiatku: budete mať prítulného škrečka. Hranie a zábava so škrečkom: hodiny napínavej zábavy pod vlastnou strechou. Šťastná staroba: čo starým škrečkom robí dobre.


Kňaze Ivan: Dravec a korisť
12,90 €

11,09 €

Dôverný znalec a fotograf prírody nás tentoraz slovom aj obrazom privádza priamo do centra drsného a zároveň tajuplného zápasu o prežitie. Zápasu, ktorý je hlboko zakódovaný do prapodstaty života, ako ho poznáme.


Kňaze Ivan: Jedovaté zvieratá
12,90 €

11,09 €

V ďalšom diele knižnej série o pozoruhodných živočíchoch si Ivan Kňaze vzal na mušku tie, ktoré v nás väčšinou budia negatívne pocity, a to jedovaté zvieratá!


Kňaze Ivan: Milovanie hmyzu
12,90 €

11,09 €

Už keď počujeme slovo hmyz, predstavujeme si nepríjemné, bodavé či škodlivé stvorenia. Znalec prírody sa však na úžasný svet drobných živočíchov díva úplne inými očami.


Kňaze Ivan: Myslenie zvierat
12,90 €

11,09 €

Dokážu zvieratá myslieť? Čo sa im asi ženie hlavou, keď nás zbadajú v lese? Akú majú pamäť? Do akej miery vedia predvídať, plánovať, vedome ovplyvňovať svoje správanie?


Kňaze Ivan: Svadobné hry zvierat
12,90 €

11,09 €

V ďalšom zo série knižných diel nám vynikajúci pozorovateľ, znalec a fotograf prírody Ivan Kňaze umožňuje dôverne nazrieť do tých najintímnejších chvíľ v živote zvierat – od tých najmenších až po najobávanejšieho obyvateľa slovenských lesov.


Koflerová-Schleglová Katharina: Šteniatko – 2. vyd.
5,79 €

4,98 €

"Malí loptoši objavujú svet! Šteniatka sú veľmi zvedavé a s neviazanou radosťou skúmajú svoje nové okolie. Neobratnými krôčikmi a milými očkami si razom získajú srdcia všetkých naokolo.


Kolektív autorov: Hmyz a motýle
12,90 €

11,09 €

Názorné farebné fotografie a prehľadné informatívne texty obsahujú všetko podstatné, aby ste sa naučili rozoznávať rôzne druhy motýľov a hmyzu a mohli zblízka vidieť ich život v prírode.


Kolektív autorov: Kone v praveku a staroveku
19,50 €

16,77 €

Autor Jan Bakoš sa celý život zaoberal koňmi a zasvätil im všetok svoj čas. Kniha je odborne spracovaná zaujímavosťami o koňoch, od najstraršej histórie – pravek až po starovek.


Kolektív autorov: Vtáky záhrad a parkov
12,90 €

11,09 €

Názorné farebné fotografie a pútavé informatívne texty obsahujú všetko podstatné, aby ste sa naučili rozoznávať rôzne druhy vtákov a nahliadli do ich sveta. V tomto sprievodcovi nájdete výber najvýznamnejších druhov vtákov strednej Európy.


Kolektív: Malá škola jazdectva
6,90 €

5,93 €

Príručka pre začiatočníkov i pokročilých

Čo môže byť krajšie než pozorovanie sveta z konského chrbta? Hrivy vejú vo vetre, podkovy dunia a človek splýva so svojím koňom.


Kolektív: Môj potkan a ja
4,29 €

3,69 €

Tak toto je môj potkan: ako zvieratá spoznať a rozumieť im. Ako získať dôveru od samého začiatku: budete mať dôverčivého potkana. Hranie a zábava s potkanom: ako doma prežiť hodiny plné napätia. Šťastná staroba: čo prospieva staršiemu potkanovi.


Kolektív: Moje morča a ja
4,29 €

3,69 €

Tak toto je moje morča: ako sa naučiť chápať povahu zvieraťa. Budovať dôveru už od začiatku: budete mať dôverčivé morča. Hranie a zábava s morčaťom: aj doma sa dajú prežiť hodiny plné napínavej zábavy. Šťastná staroba: čo osoží staršiemu morčaťu.


Müller-Rielinger Susanne: Malé plemená psov – 2.vydanie
5,29 €

4,55 €

"Malý pes – váš nejlepší kamarát! Aby vám pes dokázal stáť po boku, nemusí byť veľký. A práve v meste a na cestách prejavujú „drobčekovia“ svoju skutočnú veľkosť. Aj malé psy sú naozajstnými psami.


Renčo Andrej: Duriče - 2. vydanie
9,80 €

8,43 €

Praktická publikácia venovaná problematike chovu všetkých plemenných typov duričov, ich výchove, príprave a výcviku na pracovné využitie chovateľmi a poľovníkmi. Autor bol jedným zo zakladateľov chovu slovenského kopova.


Saniga Miroslav: Rok v prírode
9,40 €

8,08 €

Fascinujúce fotografie, zaujímavé príhody so zvieratami, rozprávanie pretkané láskou ku všetkému živému – to je ďalšia kniha známeho vedca a popularizátora Miroslava Sanigu.


Weglerová Monika: Môj trpasličí králik a ja
4,29 €

3,69 €

Taký je môj trpasličí králik: naučiť sa chápať povahu zvieraťa. Získať dôveru už od začiatku: ako sa trpasličí králik stane dôverčivým. Hry a zábava s trpasličím králikom: ako doma prežiť hodiny plné napätia.


Wilke Hartmut: Suchozemská korytnačka
5,79 €

4,98 €

Korytnačky obývajú našu Zem už milióny rokov.Prežili všetky doterajšie klimatické zmeny a zachovali si svoj fascinujúci vzhľad.Aby bolo o vašu korytnačku vždy optimálne postarané, nájdete v tejto príručke všetko, čo by ste mali vedieť o jej chove.


Antesberger Helmut: Jezevčík – 2. vydání
4,29 €

3,69 €

Tato knížka vám poskytne informace o všem důležitém, co byste měli vědět o výběru, péči a výchově jezevčíka. Dozvíte se, jak psa správně krmit i jak pečovat o jezevčíka s nadváhou.