Elektronické stavebnice

Elektronické stavebnice učia deti základy elektroniky. Jedná sa o sety súčiastok, z ktorých deti vyrobia jednoduché elektronické obvody, napríklad rádio či telegraf. Elektro stavebnice sa zostavujú nacvaknutím či spájkou. Hodia sa pre zvedavé deti približne od 6 rokov a radosť urobia každému malému bádateľovi.

Zobraziť viac

Elektronická stavebnica deti učí, trénuje ich logiku aj sústredenie

Elektronické stavebnice sú určené najmä pre deti od 6 až 7 rokov. Jednoduché sety s prehľadným návodom vykonajú deti základy elektroniky a elektrotechniky. Prečo deťom zaobstarať elektro stavebnicu?

  + Rozvíja motorické zručnosti.
  + Trénuje sústredenie a logické myslenie.
  + Učí deti poznávanie fyzikálnych zákonov.
  + Obsahuje zvyčajne veľa variabilných dielov, v sade je niekoľko rôznych projektov.
info:

Po desiatky rokov populárnej stavebnice Merkur môže obsahovať viac ako tisíc dielikov. Nesmie chýbať v izbičke žiadneho šikovného mechanika.

Elektronické stavebnice pre začiatočníkov

 • Prvé elektronické stavebnice sú vhodné pre deti od 6 rokov. Nie je nutná spájka ani žiadne predchádzajúce znalosti. Súčiastky sa podľa návodu umiestňujú na dosku.

→ Medzi obľúbené elektro stavebnice pre začiatočníkov patrí telegraf, rádio, elektronický klavír či vysielač morzeovky.

Elektronické stavebnice pre pokročilých

 • Zložitejšie zostavy majú väčší počet súčiastok. Sety spravidla obsahujú vodiče, diódy, kondenzátory, mikrofóny a integrované obvody. Zostavujú sa nacvaknutím. Sú kompatibilné s ďalšou sadou alebo doplnkami a umožňujú zostavenie vlastných projektov. Tieto stavebnice sú vhodné pre deti od 8 rokov.

→ K obľúbeným elektronickým stavebniciam pre pokročilých patria detektory pohybu, generátory, kolotoče, zosilňovače, tranzistory alebo lasery.

TIP!

Hľadáte zábavnú stavebnicu pre dievčatá? Skúste guličkové dráhy.


Elektronické stavebnice programovateľné

 • Pre deti od 12 rokov sú vhodné programovateľné elektronické stavebnice, ktoré vychádzajú z dvojkovej sústavy. Umožňujú programovanie digitálnych alarmov, svetelných efektov, losovacích zariadení alebo hracích skriniek.

Elektronické stavebnice výukové

 • Elektronické stavebnice môžu obsahovať aj stovky súčiastok. Obľúbené sú sety ako vedecké laboratórium či stavebnice spaľovacieho motora. Deti sa učia základné mechanizmy fungovania daného modelu alebo modelov.

Spájkovacie stavebnice

 • Staršie deti od 10 rokov už môžu skúsiť skutočnú prácu so spájkou. V ponuke spájkovacích pištolí je jednoduché spájkovacie pero. Stavebnice sú prepracované a určené pre pokročilého staviteľa.
SVOBODA Školička 3 spoločenská hra
7x

SVOBODA Školička 3 spoločenská hra

11,40 €
10,90 €

Elektronické testovacie tabuľky sú určené na osvojovanie a testovanie predškolských a školských vedomostí hravou formou. Správnu odpoveď na otázku signalizuje rozsvietené zelené svetielko elektronického obvodu. Hra je pokračovaním Školičky a Školičky 2.

Tovar od predajcu MALL
-26%
Teddies Tajomstvo elektroniky - Auto, loď 50 experimentov
42x

Teddies Tajomstvo elektroniky - Auto, loď 50 experimentov

32,38 €
23,90 €

Elektronická stavebnica, z ktorej je možné zostaviť podľa návodu až 50 projektov. Deti si môžu zostaviť auto a loď s elektrickým pohonom. Počas hry deti spoznajú prácu motora, prepínačov alebo zdrojov zvuku a svetla.

Tovar od predajcu MALL
Boffin 500 - rozšíření na Boffin 750
29x

Boffin 500 - rozšíření na Boffin 750

30,70 €
29,90 €

Rozširujúci set Boffin pomocou ktorého si rozšírite stavebnicu Boffin 500 o ďalšie súčiastky a 250 nových projektov a budete mať plnohodnotnú stavebnicu Boffin 750. Základom všetkých projektov je doska, na ktorú sa jednotlivé súčiastky jednoducho nacvakávajú.

Tovar od predajcu MALL
Boffin I 100
263x

Boffin I 100

34,60 €
29,90 €

Elektronická stavebnica, najjednoduchšia z radu elektronických stavebníc Boffin

Tovar od predajcu MALL
Boffin 300 - rozšírenie na Boffin 500
36x

Boffin 300 - rozšírenie na Boffin 500

30,70 €
29,90 €

Rozširujúci set Boffin pomocou ktorého si rozšírite stavebnicu Boffin 300 o ďalšie súčiastky a 200 nových projektov a budete mať plnohodnotnú stavebnicu Boffin 500. Základom všetkých projektov je doska, na ktorú sa jednotlivé súčiastky jednoducho nacvakávajú.

Tovar od predajcu MALL
SVOBODA Voltík II.-elektronická hra
54x

SVOBODA Voltík II.-elektronická hra

35,90 €

Elektronická stavebnica VOLTÍK II je tvorivá hračka pre deti od 10 rokov. Ponúka mnoho možností zapojenia efektných elektronických modelov podľa príručky alebo tiež podľa svojich znalostí. Stavebnica obsahuje všetko pre stavbu 50 elektronických modelov bez spájkovania.

Tovar od predajcu MALL
Boffin 100 - rozšírenie na Boffin 300
30x

Boffin 100 - rozšírenie na Boffin 300

30,70 €
26,90 €

Rozširujúci set, pomocou ktorého si rozšírite stavebnicu Boffin 100 o ďalšie súčiastky a nové projekty. Budete tak mať plnohodnotnú stavebnicu Boffin 300. Boffin je elektronická stavebnica, ktorá malým technikom umožnuje zostaviť hŕbu jednoduchých a zaujímavých elektronických prístrojov.

Tovar od predajcu MALL
Boffin Magnetic
7x

Boffin Magnetic

142,30 €
128,90 €
Posledný kus za túto cenu!

Prvé stavebnice Boffin na magnet! So stavebnicou Boffin Magnetic si zostavíte hernú konzolu, žiarovku, teplomer a ďalších 200 projektov. Zistíte, aké materiály lepšie vodia, zostavíte si vlastné meracie zariadenia.

Tovar od predajcu MALL
-17%
Boffin II 203 - HRY
32x

Boffin II 203 - HRY

61,50 €
50,90 €

Ďalšie ponuky od 35,90 €

Elektronická stavebnica Boffin HRY obsahuje 35 súčiastok a ponúka zábavnou a hravou formou cez 200 nových projektov, ktoré sú zamerané na postreh, rýchlosť, pamäť a presnosť. V manuáli je popísané, čo by projekt mal robiť a čo od neho očakávať. Po zostavení si môžete skontrolovať, či všetko funguje. Ďalej si
môžete vymýšľať aj vlastné projekty.

Tovar od predajcu MALL
SVOBODA Voltík I.-elektronická hra
48x

SVOBODA Voltík I.-elektronická hra

22,90 €

elektronickej hre Voltík Aj si deti môžu zložiť podľa návodu až 35 rôznych elektronických modelov bez nutnosti použitia spájky alebo iných nástrojov. Nevyžaduje žiadne znalosti elektroniky. Modely majú rôznu obtiažnosť zostavenia.

Tovar od predajcu MALL
-14%
Boffin II Môj Dom
3x

Boffin II Môj Dom

65,30 €
55,90 €
Posledný kus za túto cenu!

So stavebnicou Boffin II Môj Dom sa dozviete, ako elektrina prichádza do domov, zostavíte si svetelné čidlo, elektrické kúrenie, dvojposchodový dom, veterný mlyn a ďalšie projekty. Stavebnica obsahuje 60 súčiastok, z ktorých možno postaviť rôzne projekty.

Tovar od predajcu MALL

Elektronické stavebnice

Spaľovací motor, telegraf, rádio alebo tranzistor. To všetko a ďalšie modely si deti aj dospelí môžu zostaviť pomocou elektrostavebnice. Hodí sa pre začiatočníkov aj pokročilých a podporuje logické myslenie. Pre skúseného staviteľa sú tu spájkovacie stavebnice, ktoré obsahujú všetko pre prácu so spájkou.

Elektronické stavebnice Conrad

 • Značka Conrad ponúka experimentálne výukové sady a stavebnice pre mladých technikov. Súčasťou bývajú podrobné návody, ako zostaviť rádio, vysielač Morseovej abecedy, sirénu a iné elektrické obvody. Sety môžu byť doplnené spájkovačkou alebo sa iba pripevnia na základovú dosku.

Elektronické stavebnice Boffin

 • Elektronické stavebnice Boffin sú základom pre stovky projektov. Nechýba rádio, telegraf, sirény alebo vtáčí spev. Všetky postupy sú zrozumiteľne popísané a sety je možné kombinovať s ďalšími stavebnicami Boffin.

Spájkovacie stavebnice

 • Staršie deti od 10 rokov už môžu skúsiť skutočnú prácu so spájkou. V ponuke spájkovacích pištolí je jednoduché spájkovacie pero. Stavebnice sú prepracované a určené pre pokročilých staviteľov.