King Stephen: Outsider
16,90 € 14,53 €

Bolo to zlo. Čisté zlo. Existuje sila, ktorá obnoví rovnováhu?

V mestskom parku nájdu zhanobené telo jedenásťročného chlapca. Svedectvo ľudí aj odtlačkov prstov jednoznačne ukazujú na jedného z najobľúbenejších občanov Flint City.

King Stephen: To, 3. vydanie
22,90 € 19,69 €

Ak si nespomenieš, neprežiješ. Ak si spomenieš, zomrieš.

Derry nie je obyčajné malomesto. Pod jeho povrchom spí prastaré zlo. Vždy keď sa prebudí, na niekoľko rokov rozpúta v Derry a okolí smršť neopísateľných hrôz.

King Stephen: Doktor Spánok, 2. vydanie
15,90 € 13,67 €

Danny Torrance, chlapec, ktorý len o vlások unikol smrti z rúk vlastného otca v hoteli Pekná vyhliadka, sa stal mužom. Traumy z detstva ho však mátajú ďalej.

King Stephen: Cyntoryn zvieratiek
15,90 € 13,67 €

Doktor Louis Creed dostane nové zamestnanie a presťahuje sa s rodinou zo zadymeného Chicaga do idylického vidieckeho mesta Ludlow v Maine.

King Stephen: Žiarenie
15,90 € 13,67 €

„Vravela, že niečo videla v izbe, kde… sa stalo niečo zlé. V izbe číslo 217. Musíš mi sľúbiť, že do nej nikdy nevojdeš, Danny… vyhýbaj sa jej…

Rúfus Peter: Ticho
11,95 € 10,28 €

Pri tvorbe príbehu sa snažil vytvoriť originálnu zápletku a nápad, čo je však na pomerne veľkú obľúbenosť tohto žánru problém. No napriek tomu má pocit, že sa mu to s istými obmenami podarilo.

King Stephen: Carrie
10,90 € 9,37 €

Sedemnásťročná Carrie je outsiderka v škole i v živote. Odmalička robí všetko pre to, aby sa vyrovnala ostatným, ale nedarí sa jej. Nepeknú, neobľúbenú, zakríknutú stredoškoláčku ešte aj doma priam terorizuje fanaticky nábožná matka.

Shindllerová Gizela: Muž, ktorý ťa sleduje
5 € 4,30 €

Strhujúci príbeh sa začne nečakaným zmiznutím nevládnej pacientky z oddelenia nemocnice. Pátranie na vlastnú päsť privedie Zoju a Annu do problémov, pred ktorými sa nedá skryť v civilizovanom svete plnom techniky.

Zander Joakim: Plavec
8,90 € 7,65 €

Jednej horúcej noci začiatkom osemdesiatych rokov 20. storočia v Damasku ponechá americký agent svoje práve narodené dieťa neistému osudu. Je to zrada, s ktorou sa nikdy nezmieri.

Brandon McYntire: Deti Vihorlatu
2,50 € 2,15 €

Počas horúceho leta v roku 2016 sa pri výstupe na vrch Vihorlat stratili traja žiaci zo základnej školy. Prípad otriasol celým okresom. Títo žiaci sa dodnes nenašli a nenašla sa ani žiadna stopa, ktorá by pomohla vyriešiť tento prípad.

Doyle Sir Arthur Conan: Pás plný jedu
12,90 € 11,09 €

Profesor Challenger a jeho spoločníci, starí známi z románu Stratený svet, sa opäť stretávajú za neobyčajných okolností.

Gabaldonová Diana: Outlander 3 - Moreplavec
19,90 € 17,11 €

V treťom diely série OUTLANDER sa dozvedáme, že Jamiemu Fraserovi sa ani pri všetkej snahe nepodarilo zahynúť na bojisku pri Cullodene. Nie je z toho nadšený.

Swift, Francesca Rossiová Jonathan: Gulliverove cesty
11,90 € 10,23 €

Ak snívate o cestovaní do tajomných vzdialených krajín, objavovaní zvláštnych nových národov a prežívaní neuveriteľných dobrodružstiev, potom majstrovské dielo Jonathana Swifta je kniha pre vás!

Verne Jules: Honba za meteorom
2,90 € 2,49 €

Amatérski hvezdári objavia meteor, ktorý sa pohybuje okolo zeme. Na tom by nebolo nič zvláštne, kým sa neobjavia informácie, ktoré rozhýbu celý ďalší dej románu. Meteorit je celý zo zlata.

Wellington David: 23 hodin
1,95 € 1,68 €

Lovkyně upírů Laura Caxtonová je uvězněna v nejpřísněji střeženém vězení – mezi vrahy a individui bez zábran. Mnohem větší nebezpečí však vychází zpoza mříží, kde se vyskytuje Justinia Malvernová, nejstarší žijící upírka na světě.

Adamecký Peter: Vyznávač
11,90 € 10,23 €

Slovensko sa na niekoľko mesiacov stáva hlavným mestom Európskej únie. V Bratislave rokujú šéfovia vlád, stretávajú sa ministri, prijímajú sa zásadné politické rozhodnutia. V pozadí sa zatiaľ chystá obchod storočia.

Bartóková Mira: Malý zázrak
11,90 € 10,23 €

Vitajte v Domove pre neposlušné a nechcené tvory, v ktorom vládne zlá slečna Pleslivá. Ľstivá darebáčka verí, že jej malí zverenci žijú iba preto, aby jej slúžili a trpeli.

Čapek Karel: Válka s mloky
7,90 € 6,79 €

Príbeh sa začne obchodom v Tichomorí, ktorý má zabezpečiť kapitánovi lode perly výmenou za nože pre mloky – obranu proti žralokom. Zvieratá sa začnú premnožovať a nástrojmi, ktoré im ľudia dodávajú, sa stávajú zručnejšími a vzdelanejšími.

Castillo Zora: Asante
17 € 14,62 €

Čtvrtá kniha s názvem ASANTE, spisovatelky Zory Castillo, která právě vychází, je příběhem českých podnikatelů, bláznů, kteří se vydali za snem na Africký kontinent do Tanzánie.

Cerula Miron: Sibirjak
9,02 € 7,76 €

Je to román o láske, tragédií ale i o prírode, poľovníctve. Ťažko ranený Československý legionár nájde na Sibíri lásku i šťastie. Jeho pokojný život naruší 2. svetová vojna. Vojnový snajper po tragédií celej rodiny len ťažko hľadá pokoj v prírode.

Croftová Kathryn: Stratená
11,09 €

Pred osemnástimi rokmi sa Helena, šesťmesačná dcérka Simone Porterovej, stala obeťou únosu. Simone a jej manžel Matt si pomaly znovu vybudovali rozvrátené životy, ale bolesť zo straty dieťaťa ich nikdy neopustila.

Doyle Sir Arthur Conan: Stratený svet
14,90 € 12,81 €

Ilustroval: Martin Mrva Preklad: Ján Kamenistý

Profesor Challenger je kapacita. Vyniká v štúdiu prírodných vied, inteligenciou ďaleko prevyšuje bežných ľudí a so solídnou dávkou bohorovnosti si to aj uvedomuje.

Ford Wayne: Brána do pekel
3,82 € 3,29 €

Znovu se narodit do apokalypsy. Nalézat a prožívat zkázu, hrůzu, děs. Nerozumět světu ani sobě. Každou hodinu, každou vteřinu věnovat boji o holou existenci. Naslouchat skrytým nápovědím.

Gabaldonová Diana: Outlander 2 - Vážka v jantári
19,90 € 17,11 €

VÁŽKA V JANTÁRI je v poradí druhým románom úspešnej série OUTLANDER. Kniha nadväzuje na prvú časť s názvom CUDZINKA. Autorka znova skĺbila dva svety, oddelené od seba takmer dvoma storočiami.

Gabaldonová Diana: Outlander 4 - Bubny jesene
21,90 € 18,83 €

BUBNY JESENE je v poradí štvrtá kniha zo série OUTLANDER. Claire a Jamie spolu s Jamieho synovcom Ianom nachádzajú v kolónii Severná Karolína miesto, kde by sa usadili.

Griffeyová Harriet: Chcem nájsť pokoj
8,90 € 7,65 €

Cítite sa vystresovaní? Preťažení? Trpíte úzkosťou? Upokojte sa!

Ľudia sa čoraz väčšmi usilujú byť aktívni 24 hodín denne a 7 dní v týždni, často si však nenájdu chvíľu na utíšenie.

Hajduková Michaela Ella: Tajomstvo tvojho rodu
11,90 € 10,23 €

Adriana Langová pracuje ako redaktorka časopisu Živé dejiny. Miluje záhady a kvôli skvelým článkom neváha prenocovať na tajomných miestach. Téma, ktorú si tentoraz vyberie, prevráti jej život hore nohami.

Hendrix Grady: Exorcismus mé nejlepší kamarádky
16,36 € 14,07 €

Přátelství Abby a Gretchen započalo v den oslavy Abbyiných desátých narozenin a v nerozlučném duchu vztahu, jaký mohou mít jen nejlepší kamarádky, pokračovalo až na střední školu.

Jarkovská Erika: Bojovníci dúhy
13,90 € 11,95 €

Stojí priateľstvo nad láskou? Znamenajú peniaze viac ako česť? Je možné zmeniť osud? A má vôbec zmysel hľadať životné šťastie?

Marsh Richard: Pomsta posvätného chrobáka
12,99 € 11,17 €

Podarí sa prelomiť starodávnu kliatbu a premôcť mýtického netvora? Slávny viktoriánsky hororový román. Richard Marsh, vlastným menom Richard Bernard Heldmann (1857 – 1915), začínal ako autor dobrodružných príbehov pre chlapcov.

May Karel: Vinnetou mezi beduíny - Supové mexika II.
12,46 € 10,72 €

Děj druhého dílu dobrodružného románu se zpočátku odehrává v Africe. Zde Thomas Melton zavraždí příbuzného rodiny Vogelových, kterému je vrahův syn Jonathan velmi podobný a chce toho využít k podvodnému získání velkého dědictví.

May Karl: Vinnetou III (kniha + DVD)
7,99 € 6,87 €

Dobrodružstvo, napätie a romantika v legendárnych románoch Karla Maya. Nové vydanie legendárnych kníh so špeciálnym bonusom! Každá kniha obsahuje DVD s dokonale štaurovanou a vyčistenou verziou rovnako slávneho filmu.

May Karl: Winnetou IV
14,99 € 12,89 €

Tridsať rokov po smrti veľkého náčelníka Apačov Winnetoua sa jeho pokrvný brat Old Shatterhand naposledy vydáva na Divoký západ, aby sa znovu stretol s dávnymi priateľmi i odvekými protivníkmi.

McGuire Jamie: Sladké vykúpenie
12,90 € 11,09 €

PRAVÁ LÁSKA NEMUSÍ BYŤ PRVÁ, ALE MÔŽE BYŤ POSLEDNÁ Pragmatická Liis Lindyová je agentka FBI. Práci je oddaná telom i dušou, o čom svedčí aj to, že zruší zásnuby a dá sa preložiť zo Chicaga do San Diega.

Petzel Michael: Poklad na stříbrném jezeře
15,90 € 13,67 €

Snímek Poklad na Stříbrném jezeře z roku 1962 stojí na začátku série filmových adaptací Karla Maye, která ovlivnila nejen soudobou generaci diváků, ale i generace následující.

Ryan Chris: Kletba
7,69 € 6,61 €

Příběh knihy se odehrává v jedné středoafrické zemi, zmítané občanskou válkou. Do země je vyslána skupina vojáků SAS, aby zajistila přípravu jednotek oficiální vlády.

Ryan Chris: Lovci hlav
14,90 € 12,81 €

AFGHÁNISTÁN, PROVINCIE HELMAND. Hnutí Tálibán upevňuje svoji moc. Úkolem tajného likvidačního týmu SAS je zabíjet tálibánské teroristy. Je to krvavá krutá práce, kterou zvládnou jen ti nejzkušenější a nejtvrdší muži Pluku SAS.

Schneider Hansjörg: Čo stvára Hunkeler
9 € 7,74 €

Bazilejský kriminálny komisár Peter Hunkeler, ktorý márne pátra po vrahovi prostitútky Barbary Amslerovej, nájde cestou z nočného baru domov mŕtvolu kamaráta Hardyho. Pátranie sa uberá dvoma smermi.

Škombár Michal: Druhá šanca
15 € 12,90 €

Druhá šanca je prvotina mladého slovenského autora Michala Škombára s prvkami autobiografie. Autor má, podobne ako hlavný hrdina Mike Hansson, zákernú chorobu – svalovú atrofiu.

Thomas Mayne Reid: Jazdec bez hlavy
9,90 € 8,51 €

Napínavý dobrodružný román sa odohráva v 19. storočí, keď sa po texaských prériách voľne preháňali stáda divých mustangov. V tom čase sa tam zjavoval aj tajomný jazdec bez hlavy a na smrť vydesil každého, kto sa ocitol v jeho blízkosti.

Uličiansky Ján: Tajomstvo Čierneho Dvora
7,90 € 6,79 €

Tajomstvá bývajú rôzne. Vojenské, služobné, poštové, obchodné, lekárske… Peter a Paolo náhodou odhalili jedno VEĽKÉ tajomstvo. Zanechal ho po sebe záhadný gróf Schwarzhof. Dlhé roky bolo ukryté v podzemí kaštieľa Čierny Dvor.

Vžentek Bohumil: Príchod Spasiteľa
3 € 2,58 €

Do zabudnutého mestečka na Divokom západe, terorizovaného bandou Gordonovcov, prichádza kométou sprevádzaný neznámy jazdec, rozochvievajúci srdce šerifovej dcéry a vzbudzujúci nádeje miestych obyvateľov…

Wareová Ruth: Pozvanie
12,90 € 11,09 €

Hlavná hrdinka Leonora je v podstate šťastný človek, žije v malom, ale zato vlastnom londýnskom byte obyčajným, normálnym životom. Desať rokov sa snaží zabudnúť na čosi, čo sa kedysi dávno stalo…

Williams Nigel: Dva a půl muže ve člunu
10,38 € 8,93 €

Jednu z nejpopulárnějších cest popsaných v anglické literatuře podnikli pánové Jerome Klapka Jerome, George, Harris a foxteriér Montmorency už před více než sto lety.

Wyeth Ronald: Prekliate zlato
12,90 € 11,09 €

Transport tovaru do divočiny sa nečakane zvrtne. Nebezpečenstvá pralesa nie sú ničím v porovnaní s bandou zločincov, vydávajúcich sa za cirkev. Šialený reverend neváha dať prikovať Arthura Grassa reťazou, aby sa podieľal na ilegálnej ťažbe zlata.