Hypoalergénne dojčenské mlieko zvoľte, ak má dieťa predispozíciu k alergiám. Hypoalergénne dojčenské mlieko je vhodné aj pre deti so zažívacími ťažkosťami a deti trpiace kolikou.

Zobraziť viac

Čo je hypoalergénne dojčenské mlieko

Hypoalergénne dojčenské mlieko má označenia HA.

 • Detské mlieko s čiastočne rozštiepenou východiskovou bielkovinou.
 • Zloženie mlieka je prevenciou pri riziku alergie.
 • Prispieva k správnemu tráveniu.
 • Mierni zápchu, zažívacie ťažkosti a koliky.
 • Zloženie blížiace sa materskému mlieku.

Prečo zvoliť hypoalergénne dojčenské mlieko

 • Zažívací trakt je zodpovedný za imunitný systém, mlieka so zníženým obsahom bielkovín obohatené o probiotické baktérie a probiotickú vlákninu prispievajú k správnej funkcii imunitného systému.
 • Prispieva k zníženiu rizika diabetu či obezity v dospelosti.
 • Prebiotiká uľahčujú vyprázdňovanie a mierni črevné ťažkosti.
 • Dieťa lepšie vstrebáva vápnik a ďalšie živiny z ostatnej stravy.
TIP!

K večeri či obedu sú vhodné detské kaše. Dojčatám je tiež možné začať podávať detské nápoje vo forme čaju či ovocnej šťavy.

Dojčatá a novorodenci s preukázanou alergiou na bielkovinu kravského mlieka sa musia kŕmiť mliekom, kde je bielkovina kravského mlieka úplne rozštiepená. Pri ťažkej alergii potom podávajte mlieko iba s aminokyselinou.

Hypoalergénne dojčenské mlieka podľa veku

 • Počiatočné mlieka - od prvých dní až do 4. alebo 6. mesiaca. Mimo štiepenú bielkovinu obsahujú mlieka cukry, tuky, vitamíny, minerály a stopové prvky. Obohatené sú o prebiotiká.
 • Pokračovacie mlieka - od 6. mesiaca, spravidla spoločne s príkrmami pre dojčatá. Obsahujú aj sacharózu. Neslúži ako jediný zdroj výživy. Pokračovacie mlieka sú obohatené o železo, jód a zinok.
 • Batoľacie mlieka - od 10. či 12. mesiaca. Obsahujú vitamíny, minerály, stopové prvky. Často bývajú ochutené.
Info:

Dojčatá a novorodenci s preukázanou alergiou na bielkovinu kravského mlieka sa musia kŕmiť mliekom, v ktorom je bielkovina kravského mlieka úplne rozštiepená. Pri ťažkej alergii potom podávajte mlieko iba s aminokyselinou.

BEBA EXPERTpro HA 3 800g
8x

BEBA EXPERTpro HA 3 800g

21,90 € 21,90 €/ks

BEBA EXPERTpro HA 3 je špeciálna výživa od Nestlé určená pre deti so špeciálnymi výživovými potrebami. Mlieko obsahuje čiastočne štiepenú srvátkovú bielkovinu a je určené pre deti od ukončeného 12. mesiaca.

Tovar od predajcu MALL
Nutrilon 3 HA PROSYNEO 6 x 800 g
10x

Nutrilon 3 HA PROSYNEO 6 x 800 g

147,90 €
146,40 € 24,40 €/ks

Nutrilon 3 HA PROSYNEO 6×800g je špeciálne mlieko pre deti od ukončeného 12.mesiaca so zvýšeným rizikom vzniku alergií.

Tovar od predajcu MALL
Nutrilon 2 HA PROSYNEO 6 x 800 g
15x

Nutrilon 2 HA PROSYNEO 6 x 800 g

147,90 €
146,40 € 24,40 €/ks

Nutrilon 2 HA PROSYNEO 6×800g je špeciálne pokračovacie dojčenské mlieko určené pre deti od ukončeného 6. mesiaca so zvýšeným rizikom vzniku alergií.

Tovar od predajcu MALL
HiPP HA 2 BIO Combiotik - 4×600g
45x

HiPP HA 2 BIO Combiotik - 4×600g

68,41 € 17,10 €/ks

Hypoalergénna pokračovacia mliečna dojčenská výživa HA2 Combiotic teraz vo výhodnom balení je určená pre deti od ukončeného 6. mesiaca. Výživa je vhodná najmä pre dojčatá so špeciálnymi výživovými potrebami, ktoré už nemôžu byť plne dojčené.

Tovar od predajcu MALL
BEBA EXPERTpro HA 2 (6x 800g)
48x

BEBA EXPERTpro HA 2 (6x 800g)

110,40 € 18,40 €/ks

BEBA EXPERTpro HA 2 je dojčenská výživa od Nestlé určená pre dojčatá so špeciálnymi výživovými potrebami. Je vhodná od ukončeného 6. mesiaca, ak nemôže byť vaše dieťa dojčené. Nepoužívajte bez porady s vašim pediatrom. Mlieko obsahuje čiastočne hydrolyzované bielkoviny.

Tovar od predajcu MALL
Sunar Expert HA 1 počiatočná hypoalergénna dojčenská výživa 700g
6x

Sunar Expert HA 1 počiatočná hypoalergénna dojčenská výživa 700g

23,50 € 23,50 €/ks

Počiatočné dojčenské mlieko 1 HA 1 značky Sunar je určené pre bábätká od narodenia, ktoré nemôžu byť kojené. Expert HA 1 je špeciálne mlieko, ktoré obsahuje čiastočne štiepenú srvátkovú bielkovinu a je tak určené pre dojčatá so špeciálnymi výživovými potrebami.

Tovar od predajcu MALL
BEBA EXPERTpro HA 3 (6x800 g)
32x

BEBA EXPERTpro HA 3 (6x800 g)

140,10 € 23,35 €/ks

BEBA EXPERTpro HA 3 je prémiová výživa od Nestlé určená pre deti so špeciálnymi výživovými potrebami. Je vhodná pre deti od ukončeného 12.mesiaca veku. Nepoužívajte bez porady s vašim pediatrom. Mlieko obsahuje čiastočne hydrolyzované bielkoviny.

Tovar od predajcu MALL

Hypoalergénne dojčenské mlieka

Hypoalergénne dojčenské mlieko znižuje výskyt alergií u detí s genetickou predispozíciou k alergiám. Zároveň uľavuje pri tráviacich ťažkostiach. Stavte na hypoalergénne mlieko HiPP, Nutrilon či Sunar.

Hypoalergénne mlieko HiPP

 • Hypoalergénne mlieko HiPP má pečať BIO kvality. Mlieko HiPP je obohatené o Omega-3 a kultúry mliečneho kvasenia, ktoré sa nachádza v materskom mlieku. Imunitný systém podporujú aj vitamíny A, C, D a probiotické kultúry.

Hypoalergénne mlieko Nutrilon

 • Hypoalergénne mlieko Nutrilon má unikátnu zmes prebiotík a probiotík podporujúcich správnu funkciu imunitného systému. Je obohatené o rybí olej, železo a jód.

Hypoalergénne mlieko Sunar

 • Hypoalergénne mlieko Sunar má vyvážený obsah tukov a sacharidov. Je obohatené o vlákninu, vitamíny a minerály. Obsahuje kyselinu listovú, vitamíny A, E, C.