EFKO RODINKA HURVÍNEK - spoločenská hra

Značka: EFKO Náš kód: 1080485

EFKO RODINKA HURVÍNEK - spoločenská hra

Zábavná strategická hra pre deti, kde vyhráva ten, kto ako prvý zoskupí rodinku – Hurvínka, Máničku, Spejbla, Bábinku a Žeryka. Táto hra je určená pre deti od 4 rokov a učí deti sústrediť sa na hru. Zažite s Hurvínkom a jeho rodinou veľa zábavy. Celý popis

7.9

9,55 € Vrátane DPH
7,90 €
-17%

Náš kód: 1080485

Popis

Popis produktu

Cieľ hry je umiestniť všetky svoje žetóny podľa pravidiel na hrací plán a postupne ich presúvať tak, aby sa nakoniec nachádzali všetky na susediacich poliach – teda na poliach, ktoré sa aspoň rohom dotýkajú.

Hra končí vo chvíli, keď sa niektorému z hráčov podarí umiestniť všetky svoje žetóny tak, aby bola celá rodina „pokope“. Teda aby všetkých päť žetónov stálo na poliach, ktoré sa navzájom aspoň jedným rohom dotýkajú (viď obrázok). Ak hrajú viac ako dvaja ľudia, môžu sa hráči dohodnúť, že víťazstvom jedného z nich hra nekončí. V takom prípade zostávajú žetóny víťaza na hracom pláne a ostatné dohrávajú podľa pravidiel súboj o druhé, prípadne tretie miesto.

Varianty:

  • Zrýchlenie (pre mladších hráčov) – je možné stanoviť, že k výhre stačí, aby sa dotýkali len pole štyroch členov rodiny (pri bleskovej partii iba troch).
  • Predĺženie (vhodné pri stratégii) – je možné stanoviť, že k výhre je potrebné, aby sa pole členov rodiny dotýkala aspoň jednou stranou (nestačí rohom).
  • Stratégia – hráč sa v pokročilom štádiu hry môže zriecť hodu kockami, a namiesto toho zahrať jedným zo svojich žetónov tak, že preskočí ľubovoľný žetón (i svoj) na susednom poli, ak je hneď za ním takisto voľné pole, na ktorom svoj žetón položí . Preskočený žetón zostáva na hracom pláne. Týmto spôsobom môže skákať viackrát – ak môže, ale vždy hrá len jedným svojim žetónom a každý z jednotlivých skokov musí byť iba cez jeden žetón.

Parametre

Parametre produktu %1% %2%

Určenie unisex
Odporúčaný vek od 4 rokov
Licencia Postavičky z rozprávok a večer
Počet hráčov 1+
Približná doba hrania do 30 minút
Kategórie hier detské hry