Ak sa rozhodnete vášmu dieťaťu zaobstarať bazénik, pripravte sa na veľa zábavy. Deti vodu milujú a hraním v bazéniku dokážu stráviť dlhé chvíle. Na výber máte z mnohých tvarov, designov aj farieb.

Zobraziť viac

Na čo sa zamerať pri výbere detského bazénika

 • Typy prevedenia
 • Konštrukcia, bezpečnosť
 • Cena

Typy detských bazénikov

Detské bazéniky sa predávajú v rôznych dizajnoch. Tie sa dajú rozdeliť na niekoľko základných typov:

Klasický nafukovací bazénik

Jednoduchý nafukovací detský bazénik s pevným, alebo nafukovacím dnom. Zvyčajne okrúhleho alebo obdĺžnikového tvaru. Vhodný pre najmenšie deti medzi 0,5 - 1,5 rokom.

Výhody a nevýhody klasického bazéna

+ Skladný - neposkytuje tieň
+ Rýchle nafúknutie, jednoduchá výmena vody - bez ďalších zábavných doplnkov
+ Nižšia cena - pre väčšie deti nedostatočný

Nafukovací bazénik so strieškou

Bazénik kruhového alebo hranatého tvaru, navyše vybavený strieškou, ktorá chráni pred slnkom. Slnečné clony majú mnoho podôb a tvarov, odvíja sa od celkového vzhľadu bazénika. Vhodný pre najmenšie deti medzi 0,5 - 1,5 rokom, bazéniky s vyššími bočnicami pre deti medzi 1,5 - 3 rokmi.

Výhody a nevýhody bazénikov so strieškov

+ praktický, poskytuje tieň - vyššia cena oproti klasickým bazénikom
+ pomerne rýchle nafúknutie, skladný - strieška ľahko obmedzuje pohyb v bazéniku
TIP!

Pri šantení s deťmi vo vode oceníte tiež kruhy a vesty pre deti. Nafukovacie hračky do vody deti milujú.

Nafukovací bazénik s hračkami

Tieto bazéniky disponujú navyše nafukovacími hračkami, niektoré typy majú dokonca šmýkačku.

Výhody a nevýhody bazéniku s hračkami

+ Umožňujú väčšiu kreativitu pri hraní - vyššia cena
+ Jednoduchá inštalácia a výmena vody - väčšie riziko poškodenia doplnkov
+ Šmykľavka je obľúbenou zábavou

Nafukovacie vodné centrum

Bazénik, obvykle s plytkým dnom, obohatený o mnoho doplnkov v podobe šmýkačiek, hračiek, bazénových fontánok a ďalších.

Výhody a nevýhody vodného centra

+ Široké možnosti zábavného vyžitia - väčšie riziko poškodenia
+ Vhodné aj pre viac detí - vyžaduje viac priestoru
+ Nízka hladina vody sa rýchlo ohreje - fontány vyžadujú pripojenie k hadici
- vyššia cena

Konštrukcia a bezpečnosť bazénu pre deti

Na trhu nájdeme dva základné typy bazénikov pre deti podľa typu dna:

 • Bazénik s nafukovacím dnom - vhodný pre najmenšie deti, ktoré v bazéniku prevažne sedia, dno je mäkké a tak tlmí nárazy, zároveň izoluje a voda sa vďaka tomu rýchlejšie ohrieva
 • Bazén s pevným dnom - vhodné pre staršie deti, pre ktoré je pohyb po pevnom dne jednoduchší, menej izolujú, voda sa prehrieva pomalšie
TIP!

Aby ste ochránili bazénik pred prepichnutím, je ideálne umiestniť ho na pevnú, hladkú podložku. Pred nečistotami ho ochránite praktickou krycou plachtou.

Aký veľký bazén pre dieťa zaobstarať?

Pri výbere detského bazénika by ste sa mali zamerať aj na to, pre aký vek dieťaťa je daný bazénik určený a podľa toho vybrať správnu výšku bočníc a typ bazénika.

 • Nafukovacie bazéniky pre najmenšie deti 0,5 -1,5 roka - výška bočníc bazénika by mala byť 15 - 17 cm, vhodné sú klasické bazéniky s nafukovacím dnom, ideálne sú bazéniky so strieškou
 • Nafukovacie bazény pre deti 1,5 - 3 roky - sú vhodné bazéniky s výškou bočníc cca 50 cm, s nafukovacím dnom a strieškou
 • Nafukovacie bazéniky pre deti od 3 do 7 rokov - zamerajte sa na bazéniky s výškou bočníc 50 - 70 cm, ktoré umožnia napustenie väčšieho množstva vody a zároveň nebudú mať deti problém pri vstupe do bazéna, vhodnejšie je pevné dno, po ktorom sa starším deťom lepšie pohybuje

→ Kvalita materiálu, z ktorého je bazénik vyrobený, ovplyvní do značnej miery jeho životnosť. Najčastejšie používané materiály sú odolné PVC, kaučuk alebo vinyl. Žiadny z materiálov nesmie obsahovať akékoľvek škodlivé toxické látky.

Bezpečnosť

Pri použití detského bazénika dbajte v prvom rade na bezpečnosť. Malé deti by sa mali kúpať len pod dohľadom dospelej osoby, ideálna teplota vody je medzi 22 - 24 °C. Ak nie je bazénik opatrený strieškou, je potrebné ho zatieniť napr. slunečníkem, aby nedošlo k úpalu dieťaťa.

Cena

Cena detských bazénikov sa odvíja od typu bazéniku, jeho konštrukcie a odolnosti materiálu.

 • Do 500 Kč - môžete vyberať z veľkého množstva designov nafukovacích bazénikov pre najmenšie deti, nájdete tu bazéniky so strieškou aj bez, s pevným a nafukovacím dnom
 • 500 - 800 Sk - môžete vyberať z bazénikov väčších veľkostí, vhodných aj pre viac detí, a bazénikov s hračkami, so strieškou aj bez
 • Nad 800 Kč - sú k dostaniu nafukovacie bazény pre staršie deti, s nosnosťou aj pre dospelých, najrôznejších dizajnov a nafukovacie vodné centrá s príslušenstvom
-33%
Intex Bazén rodinný nafukovací 305x183x56cm (58484)
321x

Intex Bazén rodinný nafukovací 305x183x56cm (58484)

69,20 €
45,90 €

Ďalšie ponuky od 38 €

Veľký rodinný bazén v klasickej modrej farbe. Steny bazéna sú tvorené tromi vzduchovými komorami v tvare obdĺžnikov. Bazén o dĺžke 305 cm má vypúšťaciu zátku. V tomto veľkom bazéne si deti okrem šantenia aj zaplávajú.

Tovar od predajcu MALL
-47%
Little Tikes Vodná hracia zóna

Little Tikes Vodná hracia zóna

153,80 €
80 €

Ďalšia ponuka za 72 €

Pokiaľ ide o hračky do vody pre deti, Vodná hracia zóna je tak vzrušujúca! Prineste vzrušenie z vodného parku do svojej vlastnej záhrady – jednoducho pripojte jeho vodnú hadicu a spustite dvojitý vodopád pre veľa striekajúcich akcií! Počasie nie je tak dobré? Žiadny problém. Túto zábavnú aktivitu si môžete užiť aj vnútri. Naplňte dopravný pás guličkami, aby ste naplnili hornej vedro, zatiahnite za kábel a… nepozerajte sa hore!

Tovar od predajcu MALL
-55%
Marimex Bazén Tampa 1,83 x 0,51 m Plameniak bez príslušenstva
8x

Marimex Bazén Tampa 1,83 x 0,51 m Plameniak bez príslušenstva

59,90 €
26,88 €

Ďalšia ponuka za 24 €

Úžasný bazén s objemom 757 litrov typu Tampa v tvare plameniaka ozdobí každú záhradu. V letných horúcich dňoch ponúkne veľa zábavy deťom aj dospelým. Stačí nafúknuť horný límec a stúpajúci stĺp vody bazén už postaví sám – v pozore bude behom pár minút.

Tovar od predajcu MALL
-59%
Marimex Bazén Tampa 1,83 × 0,51 m Korytnačka bez príslušenstva
13x

Marimex Bazén Tampa 1,83 × 0,51 m Korytnačka bez príslušenstva

59,90 €
24 €

Úžasný bazén s objemom 757 litrov typu Tampa v tvare korytnačky ozdobí každú záhradu. V letných horúcich dňoch ponúkne veľa zábavy deťom aj dospelým. Stačí nafúknuť horný límec a stúpajúci stĺp vody bazén už postaví sám – v pozore bude behom pár minút.

Tovar od predajcu MALL
Bestway 51116 Nafukovacia cestovná vanička
236x

Bestway 51116 Nafukovacia cestovná vanička

12,30 €
11,90 €

Ďalšie ponuky od 9,99 €

Nafukovacia cestovná vanička môže zároveň slúžiť ako detský bazénik v horúcich letných dňoch. Vanička sa skladá z dvoch samostatne nafukovacích kruhov, kedy každý z nich je vybavený bezpečnostným ventilom. Tvarovaná podlážka vaničky zabraňuje nekontrolovateľnému kĺzaniu dieťaťa.

Tovar od predajcu MALL
-43%
Intex 56483 Family 262x175x56 cm
173x

Intex 56483 Family 262x175x56 cm

65,40 €
36,90 €

Ďalšie ponuky od 28,90 €

Zelený rodinný bazén v tvare obdĺžnika. Steny bazéna sú tvorené dvoma extra širokými obdĺžnikmi. Bazén má dve vzduchové komory pre nafuknutie s bezpečnostnými ventilmi. Nafukovačka značky Intex je veľmi kvalitná a vyrobená z pevného vinylu.

Tovar od predajcu MALL
TMN Nafukovacia vodná podložka - morský svet
1x

TMN Nafukovacia vodná podložka - morský svet

15,90 €

Skvelá interaktívna podložka, ktorá v deťoch prebúdza zvedavosť a radosť z hry.Nafukovacie akvárium s umelými rybičkami, ktoré plávajú v uzavretej vodnej komore.Dieťa podporuje k plazeniu a pohybu na brušku. Živé farby a pohyblivé prvky poskytnú počas hrania mnoho zábavy.

Partner: extrashop
-35%
Intex Bazén nafukovací, detský - obdĺžnik 57403NP
128x

Intex Bazén nafukovací, detský - obdĺžnik 57403NP

23,10 €
14,90 €

Detský nafukovací bazén v tvare obdĺžnika je ideálny nielen na záhradu ale i na terasy a väčšie balkóny. Bazén má pre maximálny komfort detí mäkkú podlahu. Steny bazénu sú priesvitné.

Tovar od predajcu MALL
-60%
Intex Bazén Crystal veľký
75x

Intex Bazén Crystal veľký

22,30 €
8,81 €

Ďalšie ponuky od 11,43 €

Posledný kus za túto cenu!

Praktický detský bazénik vo veselej modrej farbe je tým pravým pre letné čľapkanie vašich najmenších. Jeho praktické rozmery oceníte aj na menšej záhradke.

Tovar od predajcu MALL
-19%
Bazén s 50 guličkami - nie je na vodu

Bazén s 50 guličkami - nie je na vodu

27 €
21,80 €

Ohrádka s dnom s 50 guličkami – nie je na vodu s rozmermi cca 75 cm X 75 cm X 30 cm. Súčasťou balenia 50 guličiek.. Bazénik môžete použiť doma v izbičke ale aj v lete vonku na záhrade.

Partner: VISO TRADE
-40%
Intex 58414 Bazén detský so strieškou ananás
20x

Intex 58414 Bazén detský so strieškou ananás

26,90 €
15,90 €

Ďalšie ponuky od 20,60 €

Roztomilý detský nafukovací bazén v dizajne šťavnatého ananásu. Bazénik ponúka komfort v podobe nafukovacej podlahy a striešky, ktorá chráni deti pred slniečkom. Kvalitné prevedenie z vysoko kvalitného vinylu. Deti si tento krásny bazénik určite zamilujú.

Tovar od predajcu MALL

Detské bazéniky

Už viete, akým záhradným bazénikom urobíte vášmu dieťaťu radosť? Na Mall.sk je dostať mnoho detských bazénikov bohatých designov, tvarov aj farieb.

Veľké množstvo lacných detských bazénikov všetkých dizajnov a podôb nájdete u Intex. Vyberiete si zaiste aj u ďalších značiek ako sú Best Way, Marimex, Ludi alebo Dino. Túžite po bazéne pre celú rodinu? Kúpte si zahradný bazén.

^ Naspäť hore

Ponuku najlacnejších produktov zoradených podľa ceny nájdete v kategórii lacné detské bazéniky.