FireAngel SCB10 Kombinovaný hlásič požiaru a CO

FireAngel SCB10 Kombinovaný hlásič požiaru a CO

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Kombinovaný hlásič požiaru a oxidu uhoľnatého (CO) SCB10 s optickým (fotoelektrickým) senzorom detekcie požiaru a elektrochemickým senzorom detekcie CO, napájaný lítiovou batériou (zabudovanou, nemeniteľnou) s možnosťou napájať zariadenie až po dobu 10 rokov. Celý popis
57,75 €
Vrátane RP a DPH
Doprava zadarmo
Partner: SAFE HOME

Skladom u partnera 4 kusy

29.9.2021 - 30.9.2021 na vašej adrese
Možnosti doručenia
 

Kód: 100036123471

Popis

FireAngel SCB10 – kombinovaný hlásič požiaru a oxidu uhoľnatého (CO) s 10-ročnou životnosťou a vstavanou lítiovou batériou

Kombinovaný hlásič požiaru a oxidu uhoľnatého (CO) FireAngel je určený na zistenie požiaru, dymu a smrteľného nebezpečenstva v podobe oxidu uhoľnatého (CO) v jednom zariadení, ponúkajúci dvojitú ochranu pre maximálny komfort a bezpečie.

Hlásič je vybavený dvoma senzormi – optickým (fotoelektrickým) senzorom pre detekciu požiaru a elektrochemickým senzorom detekcie oxidu uhoľnatého (CO). O napájanie hlásiča sa po celú dobu jeho 10-ročnej životnosti stará vstavaná lítiová batéria (zabudovaná, nemeniteľná) s možnosťou napájať zariadenie až po dobu 10 rokov, ktorá sa automaticky aktivuje po umiestnení hlásiča do montážnej konzoly.

Schválenie

FireAngel SCB10 – Kombinovaný hlásič je nezávisle testovaný ako vyhovujúci všetkým európskym štandardom samozrejmosťou je ako certifikát CE, norma EN50291–1: 2010 + A1: 2012 (elektrické zariadenia na detekciu oxidu uhoľnatého v obytných priestoroch) tak schválenie podľa ČSN, EN 14604: 2005 + A1: 2008 (autonómne hlásiče dymu) a CPR. Určený pre montáže do novostavieb podľa vyhlášky 23/2008 Zb. Vyhláška o technických podmienkach požiarnej ochrany stavieb.

Inštalácia

Vďaka jednoduchej inštalácii, jednoduchej údržbe, vysokej spoľahlivosti a bez údržbovému batériovému napájaniu je vhodný pre použitie vo všetkých domácnostiach. Batériové napájanie umožňuje umiestnenie zariadenia v optimálnej pozícii. Súčasťou zariadenia je montážna konzola navrhnutá pre upevnenie zariadenia na strop alebo stenu.

Okrem detekcie požiaru a oxidu uhoľnatého disponuje kombinovaný hlásič FireAngel SCB10 celým radom pokročilých funkcií.

Multifunkčné tlačidlo

Slúži jednak na overenie funkčnosti vnútorných obvodov hlásiča, integrovanej sirény a batérií, ale aj v rámci funkcie Smart Silence k dočasnému stíšeniu hlásiča napr. v prípade falošného požiarneho poplachu.

Funkcia Sleep Easy

Umožňuje opakovane stíšiť signalizáciu vybitej batérie na dobu až 9 hodín, najmä ak dôjde k tejto signalizácii v nočných hodinách.

Nebezpečný oxid uhoľnatý

Je bezfarebný plyn, bez chuti a zápachu, ktorý vzniká pri zlom spaľovaní fosílnych palív, ako je uhlie, ropa, zemný plyn, LPG, drevo. Môže byť tiež produkovaný zle udržiavanými alebo pokazenými palivo spaľujúcimi spotrebičmi určenými na vykurovanie v domácnostiach, ako sú napríklad: kotly, plynové spotrebiče, karmy, grily, zanesené komíny, ventilačné systémy alebo poškodené potrubie určené na odvod spalín.

Medzi časté príznaky otravy CO patria bolesti hlavy, nevoľnosť, únava či bolesť svalov – tieto však môžu byť ľahko zameniteľné s diagnózou chrípky. Je preto dôležité chrániť svoju rodinu a domov detektormi oxidu uhoľnatého.

Hlavné funkcie:

Napájanie pomocou zabudovanej lítiovej batérie po dobu 10 rokov

2 hlásiče v 1 kompaktne riešenom zariadení

Elektrochemická technológia FireAngel pre detekciu CO

Fotoelektrická (optická) technológia FireAngel pre detekciu dymu

Smart Silence – možnosť dočasného stíšenia hlásiča pri falošnom poplachu

Sleep Easy – možnosť opakovaného stíšenia signalizácie vybitej batérie na dobu 9 hodín

Hlasná 85dB siréna a červená LED dióda pre akustickú a optickú signalizáciu

Veľké multifunkčné testovacie tlačidlo

Navrhnutý v súlade s normou ČSN EN50291–1: 2010 + A1: 2012

Navrhnutý v súlade s normou ČSN, EN 14604: 2005 + A1: 2008

Signalizácia poruchy a vybitej batérie

10-ročná životnosť

Jednoduchá inštalácia a údržba

Technická špecifikácia:

Napájanie: 3V DC, vstavaná lítiová batéria

Senzor: Optická meracia komora + Elektrochemický senzor

Akustická signalizácia: Vstavaná 85 dB siréna (vo vzdialenosti 1 m)

Montáž: Na strop / stenu

Prevádzková teplota: 0 °C do + 40 °C

Prevádzková vlhkosť: 30 až 93% relatívnej vlhkosti, nekondenzujúca

Skladovacia teplota: –20 ° C do + 50 ° C

Skladovacia vlhkosť: 10 až 95% relatívnej vlhkosti, nekondenzujúca

Materiál: ABS, UL94 VO samozhášavý

Certifikácia: BS EN14604: 2005

Hmotnosť: 200 g

Rozmery: 134 × 40 mm