FireAngel Detektor CO, CO-9D-INT s LCD

FireAngel Detektor CO, CO-9D-INT s LCD

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Meracie zariadenie oxidu uhoľnatého a digitálny teplomer v jednom s multifunkčným LCD displejom, ktorý zobrazuje aktuálnu úroveň koncentrácie oxidu uhoľnatého (CO) v monitorovanom priestore. Celý popis
65,50 €
Vrátane RP a DPH
Partner: SAFE HOME

Už sa nepredáva

Tovar od predajcu SAFE HOME

Predaj zastrešuje MALL.SK vrátane prípadnej reklamácie či vrátenia tovaru.
Predajca odosiela tovar v samostatnej zásielke.
Predajca určuje spôsoby a ceny doručenia.
Kód: 10812946

Popis

Detektor CO FireAngel CO-9D 

Meracie zariadenie oxidu uhoľnatého a digitálny teplomer v jednom s multifunkčným LCD displejom, ktorý zobrazuje aktuálnu úroveň koncentrácie oxidu uhoľnatého (CO) v monitorovanom priestore spolu s teplotou. Zobrazené hodnoty CO sú uvedené v častiach na milión (PPM). Senzor je prekalibrovaný tak, aby displej detektora zobrazoval namerané hodnoty od 10 PPM do 999 PPM.

Spoločnosť FireAngel neustále zlepšuje a rozširuje sortiment svojich výrobkov a jedna z jeho posledných noviniek je digitálny detektor CO-9D oxidu uhoľnatého z novej generácie domácich produktov pre bezpečný život, ktorý kombinuje najnovšie technológie a inovatívny design. Detektor je estetický, efektívny a určite prispeje k zvýšeniu bezpečnosti aj Vašej domácnosti.

Pokročilý elektrochemický senzor je na rozdiel od bežných detektorov navrhnutý tak, aby presne meral nízke úrovne oxidu uhoľnatého (CO) a poskytoval včasné varovanie na LCD displeji pomocou digitálneho stĺpcového grafu ešte pred akustickým varovaním nebezpečnej úrovne CO.

Detektor oxidu uhoľnatého je vybavený kombinovaným tlačidlom Test / Mode, ktoré je určené na overovanie správneho fungovania zariadenia a zároveň slúži na zobrazenie najvyššej nameranej úrovne CO. Detektor bude zaznamenávať úrovne najvyššej nameranej hodnoty CO, ktoré detegoval počas posledných 4 týždňov. Tieto informácie sú užitočné v prípade, že prístroj detegoval nebezpečné hodnoty CO počas doby vašej neprítomnosti.

Stav senzora, napájacej jednotky a vnútorných obvodov je monitorovaný automatickým kontrolným systémom zariadenia účinnosti. V prípade zistenia chyby, sa na LCD displeji zobrazí informácia zodpovedajúca zistenej chybe a spustí sa bezpečnostný signál.

Detektor CO je napájaný pomocou integrovanej napájacej jednotky, ktorá je konštruovaná tak, aby zariadeniu poskytovala energiu po celú dobu jeho životnosti (7-rokov), pričom sa počíta aj s občasnými poplachmi a hláseniami stavu zariadenia. Špeciálna konštrukcia umožňuje prevádzku zariadenia bez nutného pevného ukotvenia a tak sa stáva prenosným s možnosťou jednoduchého a stabilného umiestnenia na vodorovnú plochu (napríklad na nočný stolík, policu a podobne). Oxid uhoľnatý je bezfarebný plyn, bez chuti a zápachu, ktorý vzniká pri zlom spaľovaní fosílnych palív, ako je ropa, zemný plyn, LPG, uhlie a drevo. Môže byť tiež produkovaný zle udržiavanými alebo pokazenými palivo spaľujúcimi spotrebičmi určenými na vykurovanie v domácnostiach, ako sú napríklad: kotly, plynové spotrebiče, karmy, grily, zanesené komíny, ventilačné systémy, alebo poškodené potrubie určené na odvod spalín.

Medzi časté príznaky otravy CO patria bolesti hlavy, nevoľnosť, únava či bolesť svalov – tieto však môžu byť ľahko zameniteľné s diagnózou chrípky.

Je preto dôležité chrániť svoju rodinu a domov detektormi oxidu uhoľnatého.

Výhody zariadenia

Typ senzora: Elektrochemický

Multifunkčný LCD displej

Priebežná detekcia oxidu uhoľnatého

Odolnosť proti falošným poplachom

Hlasný akustický alarm o sile 85 dB

Funkcia Test / Mode – overovanie správneho fungovania zariadenia a zobrazenie najvyššej nameranej úrovne CO v pamäti zariadenia

Pravidelná automatická sebakontrola funkcií detektora

Napájanie pomocou integrovanej napájacej jednotky

Inštalácia na stenu, alebo na vodorovný povrch

Signalizácia konca životnosti zariadenia

Nízke náklady na prevádzku, malé rozmery a hmotnosť

Jednoduchá montáž a manipulácia

Nadčasový a moderný design

Meracie zariadenie oxidu uhoľnatého má certifikát potvrdzujúci zhodu s požiadavkami českej technickej normy ČSN-EN 50291: 2001 pre domáce detektory oxidu uhoľnatého. Súlad s touto normou bol potvrdený nezávislým výskumným laboratóriom British Standard Institute (BSI).

Technické parametre výrobku

Technológia senzora: Elektrochemická technológia

Zdroj: Integrovaná napájacia jednotka

Spôsob montáže: Na stenu (skrutky sú súčasťou balenia) alebo na vodorovný povrch.

Pracovná teplota: –10°C – +40°C; Prevádzková vlhkosť: 30% – 90% relatívnej vlhkosti (RH) nekondenzujúca.

Skladovacie podmienky: Teplota: –20°C – +60°C; Vlhkosť: 30% – 90% RH

Rozmery zariadenia: 125mm x 74mm x 40mm

Hmotnosť: 0,120 kg

Schválenie: ČSN-EN50291: 2001

Známky: CE