Hrnko, Milan Stano Anton: Dejiny Slovenska veselo i vážne

Hrnko, Milan Stano Anton: Dejiny Slovenska veselo i vážne


Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner

Táto kniha je výnimočným edičným počinom vydávania kníh v našej edícii NÁVRATY. Chýbajú nám zasvätené debaty o našich dejinách. Akoby sme sa báli našich dejín. Na to, aby sme viedli takéto debaty, treba našu históriu poznať. Celý popis

5.93
6,90 € Vrátane DPH
5,93 €
Skladom u partnera 5+ kusov

Kód: 100000646012

Popis

Popis produktu

Táto kniha je výnimočným edičným počinom vydávania kníh v našej edícii NÁVRATY.

Chýbajú nám zasvätené debaty o našich dejinách. Akoby sme sa báli našich dejín. Na to, aby sme viedli takéto debaty, treba našu históriu poznať. V tejto knihe vám chceme v kocke predložiť slovenské dejiny od erudovaného historika Antona Hrnku, ktorý sa pozerá na históriu, na základe faktov, našimi slovenskými očami. Na jej stránkach sa odvíjajú dejiny nielen na území Slovenska, ale aj nášho národa až do súčasnosti.

Bez zdravého historického vedomia, bez poznania našich dejín sme na jednotnej európskej scéne v nevýhode. Touto knižkou chce autor osloviť najmä mladých ľudí, vydávajúcich sa na modernú vandrovku, na skusy do šíreho sveta. Aby vedeli, odkiaľ sú, čo trápilo a zamestnávalo ich predkov, čo títo predkovia dosiahli, čo pobabrali. Aby si boli vedomí svojej povinnosti pokračovať v ich odkaze a aby v cudzom svete nestratili orientáciu ako ten Strakonický gajdoš zo známej hry.

Knihu ilustroval známy výtvarník Milan Stano, ktorý sa dlhodobo venuje tomuto špecifickému druhu historizujúcej karikatúry. Jeho ilustrácie vhodne knihu dopĺňajú humorom a veselým pohľadom na naše dejiny. V jeho ponímaní je naša história tým, čo by sme mali poznať a vedieť si z nej utiahnuť. Až vtedy sme dospelým národom, keď si zo svojich dejín vieme robiť humor.

  • počet strán: 168
  • produkt: Knihy viazané
  • dátum vydania: 10.11.2016
  • šírka: 135mm
  • výška: 13mm
  • hmotnosť: 293g
  • ISBN: 978–80–85451–58–0
  • jazyk: slovenský

Parametre

Parametre produktu %1% %2%

Autor Hrnko, Milan Stano Anton
Vydavateľ Milan Stano - Štúdio humoru a satiry
Jazyk slovenský
Rok vydania 2016
Väzba Knihy viazané
Počet strán 168
Formát 13 x 135
Hmotnosť 293
ISBN 978-80-85451-58-0