Kolektív: Tajomné stopy ľudstva
16,50 €

14,19 €

Už od počiatkov ľudstva existovali v jeho dejinách tienisté miesta a záhady, ktoré zostávali počas dlhých storočí neobjasnené. Vďaka vedeckému pokroku sa niektoré z nich podarilo nakoniec rozšifrovať, no k mnohým márne hľadáme ten správny kľúč.


Apfel Viliam: Prípad Mayerling
8,90 €

7,65 €

Kauza tragickej smrti korunného princa Rudolfa Habsburského je stále opradená tajomstvom. Jediný syn cisára Františka Jozefa I.


Argalács a kolektív Mikuláš: Česká stopa v Tatrách
16,60 €

14,28 €

Jej zostavovateľom je Mikuláš Argalács známy publicista a autor viacerých publikácií s Tatranskou a historickou tematikou.Témou knihy sú príbehy a osudy Čechov,ktorí v Tatrách zanechali významnú stopu.


Čarnogurský Pavol: Súboj s komunizmom 2
13 €

11,18 €

Druhá časť Súboja s komunizmom memoárovo približuje politický život Slovenska po roku 1945 a odkrýva neznáme udalosti okolo nových vládcov očami priameho účastníka.


autor neuvedený: Potulky starou Žilinou 2
14,90 €

12,81 €

Pokračovanie úspešného cyklu o histórii Žiliny čitateľov tentokrát prevedie územím od železničnej stanice po Hlinkovo námestie – čiže tzv. „novým centrom“ mesta, ktoré vzniklo na prelome 19. a 20. storočia.


autor neuvedený: Viedenská arbitráž II.
6,57 €
6,11 €

Keďže v minulosti sa v slovenskej historiografii nevenovala pozornosť edíciám dokumentov k najnovším dejinám v súčasnosti doháňame zameškané a prelomové historické udalosti zo začiatku minulého storočia sú predmetom intenzívneho historického výskumu


Babják Juraj: Bolesť v kameni ukrytá
9,90 €

8,51 €

Autor na príklade vyše štyristo zmapovaných pamätníkov na Slovensku ukazuje na rôznych úrovniach dobové prístupy k téme, pričom výpovednú hodnotu má nielen ich vzhľad a symbolika, nápisy, umiestnenia či autori, financovanie a materiál, ale aj rituály


Baka Tomáš: Štúrovo – Párkány
12,90 €

11,09 €

História územia dnešného Štúrova od počiatku osídlenia do roku 1945 bola bohatá na dejinné udalosti. Rimania tu postavili pevnosť Anavum. Mesto stáročia patrilo k Uhorsku a po roku 1918 bolo súčasťou viacerých štátov.


Baloušek, Zdeněk Duda, Radek Velebil Mir: Trnová koruna
5,19 €

4,26 €

Během dvou srpnových dnů roku 1944 klatovské gestapo zatklo většinu příslušníků písecké uniformované policie z důvodu poslechu zahraničního rozhlasu a následného šíření zjištěných zpráv.


Bela Grünwald, Michal Mudroň: Horný vidiek / Felvidék
15 €

12,90 €

Po 136 rokoch sa slovenskému čitateľovi v preklade konečne dostáva do rúk mýtom a legendami opradená práca zvolenského podžupana Bélu Grünwalda Horný vidiek / Felvidék, ba po prvý raz vychádza na Slovensku aj osobne zaujatá, argumentmi podložená odpo


Belline: Veľkí vizionári v dejinách
4,61 €

3,96 €

Podrobný pohľad na výnimočné osobnosti v dejinách ľudstva, obdarené nadprirodzenými schopnosťami, ktorým sa podarilo prekročiť prah neviditeľného a múr času…


Benková Viera: Herbár zeme
5,90 €

5,07 €

V. Benková, nar. 1939 v Báčskom Petrovci (Srbsko), je členkou Spolku spisovateľov Srbska, Vojvodiny a Spolku slovenských spisovateľov. Píše poéziu, prózu, literatúru pre deti, eseje, publicistiku, prekladá zo srbčiny do slovenčiny.


Bis Vlado: Slávni náčelníci, pištolníci a bitky Divokého západu
8,90 €

7,65 €

Autor Vlado Bis zhrnul svoje poznatky o Divokom západe 19. storočia. Čitateľ tak má jedinečnú možnosť prečítať si biografické údaje o najväčších náčelníkoch, pištoľníkoch či osobnostiach a zoznámiť sa s ich životom, poslaním a smrťou.


Buchheim Lothar - Gunther: Ponorka
16,63 €

14,30 €

Děj románu se odehrává na přelomu let 1941 a 1942, kdy prudce stoupá letecká aktivita spojenců a kdy se Britům podařilo rozluštit německý kód pro komunikaci ponorek s velením.


Cawthorne Nigel: Bosorky a čarodejnice - Dejiny prenasledovania
9,79 €

8,42 €

Séria Postavy a udalosti

V rokoch 1450 až 1750 bolo v Európe a v koloniálnej Amerike súdených vyše 100 000 osôb, väčšinou žien, pre obžalobu z bosoráctva. Približne 10 000 z nich aj popravili, no predtým ich podrobili strašnému mučeniu.


Cíger Hronský Jozef: Zobrané spisy XII - Niet krajších slov
7,90 €

6,79 €

Doterajšiu kompletnú prezentáciu literárneho diela Jozefa Cígera Hronského dopĺňa XII. zväzok Zobraných spisov, ktorý obsahuje jeho publicistické príspevky, ale aj referáty, oficiálne príhovory a iné dokumenty verejného charakteru.


Chant Chris: Tanky
29,13 €

25,05 €

Tanky se na bojišti poprvé objevily roku 1916 a jejich následný vzestup podstatným způsobem ovlivnil průběh válek 20. století.


Cicero Marcus Tullius: Tuskulské rozhovory
8,27 €

7,11 €

Politik a svetoznámy rečník pútavo a zrozumiteľne vykladá základy filozofie. Väčšmi než o taje všehomíra sa zaujíma o vnútro ľudskej duše, skúma strach, nesmrteľnosť, lásku i vášeň, hľadá a nachádza ideál v emočnej vyrovnanosti.


Clementis Vlado: Medzi nami a Maďarmi
4 €

3,44 €

Tento výrazne a otvorene protimaďarský spis prináša rôzne informácie a historické skutočnosti, ale aj autorove osobné interpretácie a postoje.


Colotka Peter: August 1968 a iné spomienky
10,90 €

9,37 €

Je neuveriteľné, že profesor Peter Colotka takmer v 94 rokoch vydáva ďalšiu , za posledné tri roky v poradí tretiu knihu. Kniha má názov „August 1968 a iné spomienky“.


Critchfield James H.: Operace Pullach
3,95 €

3,40 €

Jen málo Američanů sehrálo tak významnou roli v porážce třetí říše a současně při budování Německé spolkové republiky jako James Critchfield, který na vlastní kůži prožil vývoj poválečného Německa, od Dachau roku 1945 až po ukončení své činnosti v Pu


Cvengrosch Oskár: Tajné dejiny Slovenov a Uhorska
19,90 €

17,11 €

Táto objavná a originálna kniha je skutočne výnimočná svojim obsahom a aj poslaním. Prečo? Hlavným prínosom knihy je úplne nový pohľad na našu históriu. Ide o unikátny objav, ktorý zásadným spôsobom mení históriu nášho národa i bývalého Uhorska.


Dangl Vojtech: Bitky a bojiská v našich dejinách
39,90 €

34,31 €

Jeden z najrenomovanejších slovenských historikov, priekopník a zakladateľ profesionálnej slovenskej vojenskej historiografie, Vojtech Dangl, vo viac ako päťdesiatich kapitolách približuje vojenské dejiny.


Diehl Charles: Postavy z byzantských dejín
8,27 €

7,11 €

Popredný francúzsky byzantológ pútavým spôsobom približuje osobnosti ranostredovekých dejín východnej Európy. Udalosti a okolnosti sú snímané mierne pikantným spôsobom, nakoľko v centre autorovho záujmu sú vplyvné byzantské ženy.


Ducár Ján: Pravda o Velestúre
15 €

12,90 €

To je najpodrobnejšia kniha o problematike Velestúru, ktorá dosiaľ vyšla. Aká je pravda o najzáhadnejšom nápise na Slovensku? Prečo ho niektorí naši historici spochybňujú? Ako a prečo to všetko bolo? Kto nám chce odoprieť našu históriu?


Dudáš Martin: Spomienky starých Prešovčanov
23,50 €

20,21 €

Kniha Spomienky starých Prešovčanov je zameraná najmä na udalosti a príbehy súvisiace s mestom Prešov v medzivojnovom, vojnovom a povojnovom období. Jej podklad tvoria predovšetkým spomienky a výpovede zozbierané od starších Prešovčanov.


Ščecina Peter: Platidlá spomínané v Biblii
15,40 €

13,24 €
  • V knihe Platidlá spomínané v Biblii sa píše o jednotlivých historických obdobiach od Abraháma do prvých storočiach nášho letopočtu, v ktorých sa poukazuje na vývoj platidiel a mincí ako aj o činnostiach spojené s peniazmi a to všetko na pozadí Bibl

Eggar Robin: Komando
5,99 €

5,15 €

33 mladých mužů nastoupilo 4. září 1991 do výcvikového střediska komanda v Lympstone v Devonu. Byli bystří, zdatní, vysoce motivovaní a sdílející jedinou žhavou touhu – stát se důstojníky komanda královské námořní pěchoty.


Esterházy Péter: Opravené vydanie
9,92 €

8,53 €

Ďalšie dielo vynikajúceho maďarského spisovateľa, nositeľa mnohých svetových literárnych cien, rozhodne jedného z najprekladanejších súčasných autorov.


Faust Ovidius: Príbehy zo starej Bratislavy
7,90 €

6,79 €

Nadčasové zápisy výraznej osobnosti nášho hlavného mesta, bratislavského mestského archivára, Ovidia Fausta, prerozprával a doplnil Ivan Szabó. Kniha prináša ďalší kúsok histórie Bratislavy minulého storočia.


Fencl Jiří: Samopal vz. 58
11 €

9,46 €

Renomovaný odborný publicista Ing. Jiří Fencl shrnul v této knize všechny v současné době dostupné informace o známém čs. samopalu vz. 58. Kniha začíní stručnou informací o autorovi projektu panu Jiřím Čermákovi, prvních čs.


Ferko Tibor: Divadelné letopisy mesta Cassa, Caschau, Kassa, Košice
39,90 €

34,31 €

V prvom vydaní knihy sa autor sústredil na počiatky nemeckého a maďarského divadla v meste (1557 – 1918); na vznik československého štátu a na formovanie základov slovenského profesionálneho divadla v partnerstve s českým divadlom (1918 – 1938).


Gábor András: Krvilační Maďari
5 €

4,30 €

Zdá sa, akoby neovládateľnú chuť vraždiť bezbranných nevinných civilistov mali Maďari v krvi. To, o čom budete čítať, to sú hrdinské činy skutočných Maďarov, tých najlepších „vlastencov“ voči svojim vlastným spoluobčanom.