Isokor Grave Cleaner - Čistič náhrobných kameňov a pomníkov - 5000ml

Isokor Grave Cleaner - Čistič náhrobných kameňov a pomníkov - 5000ml

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Účinný ekologický čistič náhrobných kameňov, ktorý umožní spoľahlivo a šetrne čistiť pomínky, pamätníky a všetky druhy náhrobných kameňov. Celý popis
35,89 €
Vrátane DPH
Partner: ISOKOR

Skladom u partnera 5+ kusov

6.12.2022 k osobnému odberu
Predajne
 
6.12.2022 - 7.12.2022 na vašej adrese
Možnosti doručenia
 

Tovar od predajcu ISOKOR

Predaj zastrešuje MALL.SK vrátane prípadnej reklamácie či vrátenia tovaru.
Predajca odosiela tovar v samostatnej zásielke.
Predajca určuje spôsoby a ceny doručenia.
Kód: 11465747

Popis

Čo je Isokor Grave Cleaner

Prírodný a ekologický prostriedok na čistenie a starostlivosť o náhrobné kamene, čistenie pomníkov a hrobových miest, na údržbu a čistenie pamätníkov či rôznych kamenných pamiatok alebo sôch v exteriéri.

Prípravok neobsahuje škodlivé látky, ktoré by povrch poškriabali alebo inak poškodili čistený povrch. Tento čistič náhrobných kameňov je vhodný aj na veľmi citlivé povrchy ako je pieskovec, mramor, vápenec, prípadne staršie pamiatky, ktoré by mohli byť senzitívne na agresívnejšie čistiace prostriedky.

Náš prírodný čistiaci prostriedok efektívne a bez použitia petrochémie odstraňuje plesne, riasy, lišajníky, mach, mastné usadeniny a prach. Na čistenom povrchu nenecháva šmuhy, pruhy, ale jemný lesk. Čistič náhrobných kameňov Grave Cleaner možno použiť na všetky typy kameňov (lesklých, matných), z ktorého je pomník vyrobený. Nepoškodí ani syntetické farby písmen na pomníku.

Po vyčistení prípravkom Isokor Grave Cleaner je pomník, náhrobok či pamätník pripravený na nanoochranou pomocou Isokor SW EKO alebo Isokor SWB. Nanoochrana či impregnácia pamätníka pomáha udržiavať povrch čistý a zdravý po dlhú dobu od vyčistenia a bráni nadmernej erózii, zvetrávaniu a rozpadaniu náhrobku či pomníka.

Prírodný čistič náhrobných kameňov šetrne, bezpečne a dokonale vyčistí

  • lesklé aj matné náhrobné kamene,
  • pomníky a pamätníky z rôznych materiálov,
  • je vhodný aj na citlivé povrchy ako je pieskovec, vápenec či mramor,
  • odstráni machy, plesne a lišajníky, rôzne znečistenie biologického pôvodu,
  • dlhodobé usadeniny mastnoty,
  • usadeniny rôznych látok uložených v kameni vplyvom dažďa,
  • usadeniny od spadnutého lístia či odumretej vegetácie spôsobujúce tmavý povlak.

Spôsob použitia Isokor Grave Cleaneru

Prípravok je možné nanášať na suchý aj vlhký povrch. Za pomoci priloženého speňovača naneste prípravok na miesto, ktoré chcete vyčistiť. Pomocou jemného kartáčika alebo hubky prípravok zapracujte do čisteného podkladu a nechajte 2 až 5 minút pôsobiť, opláchnite čistou vodou, môžete použiť tlakovú vodu, pokiaľ je k dispozícii. V prípade pretrvávajúceho znečistenia postup zopakujte.Po ukončení čistenia vyčkajte, kým sa povrch vysuší a pre prevenciu ďalšieho znečistenia pomníka použite impregnáciu na pomníky Isokor SW EKO. Na pomníky z umelého kameňa je možné použiť aj prípravok Isokor SWB, ktorý zanecháva jemný mokrý efekt (zvýrazní pôvodný odtieň podkladu). Na lesklý kameň odporúčame ako impregnáciu použiť Isokor Polisher, ktorý zvýrazní lesk kameňa a zamedzí jeho nadmernému znečisťovaniu vplyvom povetria.

Čistenie pomníkov, náhrobných kameňov aj bez namáhavej údržby

Vyčistený pomník či pamätník je prvotný cieľ. Ale dôležité je aj to, aby si čistotu udržal čo najdlhšie a aby sme ho napríklad nemuseli namáhavo čistiť každý rok. Čo keby stačilo pomník vyčistiť raz za 5–6 rokov a náhrobok by bol pritom stále čistý, bez machov a plesní? Aj taký výsledok sa dá dosiahnuť s použitím impregnácie na náhrobky Isokor SW EKO.

Vyčistený náhrobný kameň je pripravený na seba naviazať nové nečistoty, alebo impregnáciu. Podľa toho, čo príde prvé. Preto odporúčame ihneď po vysušení zaimpregnovať náhrobok prípravkom Isokor SW EKO pre matné náhrobné kamene , alebo prípravkom Isokor Polisher – lesklé náhrobné kamene, prípadne. Ak chcete na pomníku zvýrazniť pôvodnú farbu kameňa, môžete použiť pre impregnáciu aj Isokor SWB, ktorý dodá nasiakavému kameňu takzvaný mokrý efekt.

Takto docielite dlhotrvajúci hydrofóbny účinok a pamätník či pomník získa samočistiace vlastnosti pri styku s tečúcou vodou. Jednoducho povedané, v daždi sa z náhrobku zmyje prach a nečistoty, ale voda nenavlhčí kameň tak, aby začali na ňom rasť machy a plesne. Hydrofóbny efekt zachováva povrch suchý, čím výrazne obmedzí špinenie náhrobku, rast machov, plesní, lišajníkov a iných mikroorganizmov počas nasledujúcich rokov. Najmä silné búrky spôsobia silný samočistiaci účinok.

Šetrí čas, peniaze aj prírodu

Pomocou impregnácie Isokor SW EKO, Isokor SWB a Isokor Polisher šetríte svoj čas aj peniaze. Takto zároveň chránite náhrobný kameň pred znehodnotením vplyvom poveternostných udalostí a následným rozkladom náhrobného kameňa.Pre ešte väčšiu peňažnú úsporu sme pre vás nachystali zvýhodnené balíčky obsahujúce čistič náhrobných kameňov spolu s prostriedkom na impregnáciu pre vyčistenie a zaimpregnovanie jedného alebo dvoch hrobových miest Isokor Grave Set.

Bezpečnostné upozornenia

V prípade zasiahnutia očí Grave Cleaner-om vymývajte čistou vodou po dobu 3–5 minút. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Galéria

Isokor GRAVE CLEANER Before
Isokor GRAVE CLEANER After