Barons de Rothschild Domaine d´Aussiéres Chateau d´Aussiéres roč. 2016 0,750l

Barons de Rothschild Domaine d´Aussiéres Chateau d´Aussiéres roč. 2016 0,750l

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Chateau d´Aussiéres je „cuvée d´excellence“, produkt striktnej selekcie toho najlepšieho hrozna z tých najlepších viníc, vyrábané v limitovaných množstvách. 40% vína dozrieva v dubových sudoch po dobu 12 – 16 mesiacov. Víno vyjadruje eleganciu neskoršieho dozrievania v chladnejšom regióne. Celý popis
26,80 €
Vrátane DPH
Partner: Widerio

Skladom u partnera posledný 1 kus

7.12.2021 - 8.12.2021 na vašej adrese
Možnosti doručenia
 

Tovar od predajcu Widerio

Predaj zastrešuje MALL.CZ vrátane prípadnej reklamácie či vrátenia tovaru.
Predajca odosiela tovar v samostatnej zásielke.
Predajca určuje spôsoby a ceny doručenia.

Kód: 100044958426

Popis

DBR – Domaine d´Aussiéres

8. Augusta 1868 kúpil Barón James de Rothschild Chateau Lafite, vinárstvo, ktoré bolo ponúknuté vo verejnej aukcii ako zdedený majetok Ignáca-Josepha Vanlerberghe. Barón James, ktorý bol hlavou Francúzskej vetvy rodiny Rothschild, umrel iba tri mesiace po odkúpení Chateau Lafite. Majetok tak pripadol do spojeného vlastníctva jeho troch synov: Alphonse, Gustava a Edmonda. Majetok sa v tomto čase mohol pýšiť 74. hektármi viníc. Na znak vítania nového majiteľa viníc, sa ročník 1868 zapísal do histórie Chateau ako rekordný hneď niekoľkokrát. Bolo to najdrahšie víno svojej kategórie (1 fľaša mala hodnotu 4,700€ a v sudoch sa nachádzalo 900 litrov tohto vína). Takto vysoká cena zostala rekordom až pokým nebola prekonaná na konci 20-teho storočia. Našťastie pre Barónov Alphonsa, Gustava a Edmonda de Rothschild, takzvaná „zlatá éra“ Médoc trvala ďalších 15 rokov po odkúpení Chateau Lafite.

Domaine d´Aussiéres

Odkúpené v roku 1999, pozemok o rozlohe 550 hektárov prešiel rozsiahlou renováciou. 167 hektárov viníc bolo presadených s veľmi pozorne vybranými tradičnými odrodami pre oblasť Languedoc: Syrah, Grenache, Mourvédre a Carignan, dopĺňané odrodami Cabernet, Merlot a Chardonnay. V rovnakom čase boli zrenovované aj budovy vinárstva a bola postavená nová vínna pivnica v útrobách starých budov v srdci vinárstva. 

Domaine d´Aussiéres Chateau d´Aussiéres

  • Domaine d´Aussiéres Chateau d´Aussiéres ročník 2016: 59% Syrah – 28% Mourvedre – 13% Grenache
  • Dekantácia: minimálne 1 hodinu pred podávaním
  • Dĺžka vyzrievania v dubových sudoch: 12 – 16 mesiacov
  • Odporúčaná teplota podávania: 16 – 18°C
  • Skladovanie: Skladujte na tmavom a suchom mieste pri teplotách od 16 do 18°C


Chuťové vlastnosti:

Tmavá červená farba s odleskami fialovej. Vo vôni je elegantné ale mierne uzatvorené. Efekt vyzrievania v dubových sudoch sa ešte neprejavil naplno, ale delikátne arómy dreva sa pomaly miešajú s arómami borovice a eukalyptu. Chuť je silná s tónmi čerešní a čokolády. Vďaka značnej časti odrody Mourvédre má víno úžasnú dlhú chuť, ktorú dopĺňa Syrah a ľahšie tóny Grenache. Záver je vyvážený a elegantný. Vďaka kondíciám ,ktoré sú pre toto víno vytvorené počas vývoja, je tento ročník vhodný na pitie už teraz a nie je pochýb, že si svoju sviežosť zachová aj v budúcnosti.