Matcha Tea BIO Harmony 60 g

Matcha Tea BIO Harmony 60 g

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Originálny japonský Matcha Tea je približne 10× silnejší ako bežný zelený čaj, obsahuje antioxidanty, aminokyseliny, teofylín a 30 % vlákniny. Celý popis
12,51 €
Vrátane DPH
Partner: FITNESS4U

Skladom u partnera 5+ kusov

4.8.2021 - 5.8.2021 na vašej adrese
Možnosti doručenia
 

Kód: 100042696684

Popis

Matcha Tea Bio Harmony 60 g

Prečo piť Matcha Tea

Bio Matcha Tea Harmony je najobľúbenejšie balenie japonského matcha na trhu. Originálny japonský Matcha Tea je z hľadiska nutričných hodnôt približne 10× silnejší než bežný zelený čaj a obsahuje veľký podiel antioxidantov, aminokyselín a teofylínu. Teofylín je čajový kofeín, ktorý sa, na rozdiel od toho v káve, uvoľňuje postupne po dobu 3 – 6 hodín, čo má priaznivejší vplyv na ľudský organizmus. Matcha Tea je jediný čaj, ktorý obsahuje zhruba 30 % vlákniny.

Aké certifikácie má Bio Matcha Tea Harmony?

Má ich niekoľko. Medzi tie najdôležitejšie patrí známka Bio, ktorú tento produkt dostal už v roku 2012. V tom čase to bol vôbec prvý matcha na území ČR certifikovaný touto známkou. Od tej doby známku Bio pri každoročných kontrolách certifikačný úrad predlžuje. Ďalším certifikátom je Certifikát o zdravotnej nezávadnosti produktu vydaný Štátnym zdravotným ústavom. Certifikátmi kvality disponuje aj japonský pestovateľ tohto matcha a medzi tie hlavné patrí: JAS, OCIA, USDA, Bureau Veritas, ISO 9001, Kosheer.

Bio Matcha Tea sa pravidelne testuje?

Každá dovezená šarža Bio Matcha Tea Harmony sa testuje. Výsledky testov sa pravidelne zverejňujú a môžete o ne kedykoľvek požiadať. Pri žiadosti o testy uveďte číslo šarže, ktoré nájdete na spodnej strane škatuľky. Pravidelné testy sú garanciou kvality, a ak sa chystáte na kúpu čaju matcha inej značky, tak buďte pri jeho výbere veľmi obozretní. Najmä jeho lacné náhrady, ktoré pochádzajú väčšinou z Číny, nemajú rovnaké vlastnosti ako ten pravý čaj z Japonska. Vyžadujte od predajcov aktuálne testy, ktoré sa vždy musia zhodovať s aktuálnou šaržou ponúkaného čaju.

Ocenenie Bio Matcha Tea

Bio Matcha Tea Harmony sa stal Produktom roka 2016 na portále Heuréka.cz v kategórii čaj a v roku 2017 toto ocenenie obhájil.

Kde sa Bio Matcha Tea Harmony pestuje?

Čaj sa pestuje v japonských oblastiach Nishio a Shizuoka.

Aká je odporúčaná denná dávka?

Odporúčaná denná dávka u dospelého človeka je 4 – 6 gramov. Tehotné, dojčiace a deti cca 2 gramy denne.

Ako sa Bio Matcha Tea pripravuje?

Ideálnym pomocníkom na prípravu Matcha Tea je šejker, prípadne uzatvárateľná fľaša. Do nádoby nasypte 2 g porciu Matcha Tea a riadne pretrepte v studenej alebo teplej vode. Pri príprave za tepla by nemala teplota presiahnuť 65 °C. V našej ponuke nájdete aj širokú ponuku šejkrov, ktoré sú certifikované na styk s potravinami a neobsahujú žiadne nežiaduce látky, napríklad BPA.

Koľko vrecúšok balenie obsahuje?

V balení nájdete 30 ks vreciek po 2 g.

Ako Matcha Tea skladovať?

Jeden z najväčších benefitov tohto produktu je práve jeho nenáročnosť na skladovanie. Vďaka vysoko kvalitnému spracovaniu obalu každého jednotlivého vrecka je matcha plne chránený pred vzduchom a svetlom. Vzduch a svetlo sú najčastejším spúšťačom degradácie tohto produktu, takže nákup 100 a viac gramového balenia (ktoré nie je proti týmto vplyvom chránené ochrannou atmosférou) na osobnú spotrebu sa rozhodne nevyplatí. Čaj stratí farbu, chuť i arómu už v priebehu pár dní.

Aká je trvanlivosť produktu?

Trvanlivosť Bio Matcha Tea je 24 mesiacov.

Obsahuje Bio Matcha Tea nejaké alergény? Sú nejaké riziká spojené s konzumáciou čaju?

U tohto produktu nie sú známe žiadne alergény. Bio Matcha Tea neodporúčame piť na lačný žalúdok. Jedná sa o veľmi silný čaj a na prázdny žalúdok môže spôsobiť nevoľnosť.

Kde sa produkt vyrába?

Pôvod Bio Matcha Tea je v Japonsku a balenie do 2 g sáčkov vykonáva spoločnosť Kyosun, s. r. o., v ČR. 

Výrobca: Amylon, a. s., Švermova 117, 580 36 Havlíčkův Brod, Česká republika