Matcha Tea BIO Ceremony 30 g

Matcha Tea BIO Ceremony 30 g

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Bio Matcha Tea Ceremony je pravý japonský zelený čaj matcha v bio kvalite. Ceremony je vhodný najmä na prípravu inšpirovanú tradičnom japonským čajovým obradom. Celý popis
18,04 €
Vrátane DPH
Partner: FITNESS4U

Skladom u partnera 5+ kusov

4.8.2021 - 5.8.2021 na vašej adrese
Možnosti doručenia
 

Kód: 100042692550

Popis

Matcha Tea Bio Ceremony 30 g

Prečo piť Matcha Tea?
Matcha Tea je tradičný japonský čaj, ktorý vzniká namletím čajových lístkov na jemný prášok. Vďaka svojim účinkom bol tento čaj hojne využívaný mníchmi a samurajmi. Zelený prášok sa vo vode nerozpustí a ľudské telo tak môže využiť širokú škálu živín, ktorých matcha obsahuje až 10× viac, než bežný zelený čaj. Patrí medzi ne najmä antioxidanty, aminokyseliny, vitamíny A, C, E, železo alebo vápnik. Skvelým benefitom matcha je teofylín, čajová obdoba kofeínu, ktorý sa uvoľňuje po dobu 3–6 hodín. Znamená to, že je pre organizmus priaznivejšie ako kofeín obsiahnutý napríklad v káve. Teofylín tiež znižuje úroveň stresu a pomáha pri koncentrácii. Matcha obsahuje aj L-theanín, látku, ktorá podporuje tvorbu hormónov šťastia – dopamín a serotonín. Výhodou tohto smaragdového prášku je, že pomáha zrýchľovať metabolizmus až o 40 % a uľahčuje tak chudnutie.

Aké certifikácia má Bio Matcha Tea Ceremony?
Najvýznamnejšie certifikáciou Bio Matcha Tea je známka Bio, ktorú čaj získal ako prvý matcha v SR už v roku 2012 a od tej doby túto certifikáciu úspešne obhajuje. Samozrejmosťou je tiež Certifikát o zdravotnej neškodnosti produktu vydaný Štátnym zdravotným ústavom. Certifikáty kvality disponuje aj japonský pestovateľ tohto matcha a medzi tie hlavné patrí: JAS, OCIA, USDA, Bureau Veritas, ISO 9001, Kosheer a ďalšie.

Je Bio Matcha Tea pravidelne testovaný?
Áno, každá dovezená šarža Bio Matcha Tea Ceremony je testovaná na prítomnosť pesticídov, plesní a baktérií E.coli. Výsledky vykonaných testov sú voľne k dispozícii, ale možno o ne požiadať aj elektronicky – do emailu je však potrebné uviesť číslo šarže, ktoré nájdete na spodnej strane plechové dózy. Pravidelné testy sú garanciou kvality čaju matcha. Ak sa teda rozhodnete pre kúpu iné značky, požadujte po predajcovia aktuálne testy, ktoré sa zhodujú s aktuálnou šaržou ponúkaného čaju. Na trhu sa objavujú lacné náhrady, často čínskeho pôvodu, ktoré nemajú rovnaké vlastnosti ako ten pravý matcha z Japonska.

Kde sa Bio Matcha Tea Ceremony pestuje?
Čaj sa pestuje, ručne zbiera a spracováva na jemný prášok v oblastiach Nishio.

Aká je odporúčaná denná dávka?

Odporúčaná denná dávka u dospelého človeka je 4–6 gramov. Tehotné, dojčiace a deti cca 2 gramy denne.

Ako sa Bio Matcha Tea Ceremony pripravuje?
Táto kvalita matcha je určená najmä pre tradičné ceremoniálne prípravu. Tento rituál má presne predpísaný priebeh. Do čajové misky, čawanu, nasypte pomocou bambusové lyžičky časáku porciu čaju. Zalejte vodou do 65 °C a zamiešajte bambusovou metličkou Casena.
Pre jemnejší variant čaju – usuča – použite 2 lyžičky časáku alebo jednu čajovú lyžičku čaju na 70 ml vody a energicky miešajte v tvare písmena M.
Pre silnejší čaj – Koiči – použite 3–4 lyžičky časáku alebo 2 čajové lyžičky čaju na 40 ml vody. Koiči má hutnejšie konzistenciu a mieša sa miernym krúživým pohybom. Bio Matcha Tea Ceremony možno pripraviť aj v studenej vode, vo fľaši alebo šejkri Matcha Tea, ktoré sú certifikované pre styk s potravinami a neobsahujú žiadne nežiaduce látky, ako napríklad BPA.

Koľko gramov matcha balenia obsahuje?
Plechová dóza Bio Matcha Tea Ceremony obsahuje 30 g čaju matcha.

Ako Matcha Tea skladovať?
Plechová dóza chráni čaj pred vzduchom a svetlom, teda pred vplyvmi, ktoré najčastejšie spúšťa degradáciu čaju matcha. Dózu starostlivo uzavrite a skladujte na suchom a chladnom mieste. Otvorené balenia je lepšie spotrebovať približne do dvoch mesiacov, pretože tento produkt nie je balený v ochrannej atmosfére a stráca tak relatívne rýchlo svoju farbu, chuť i arómu. To samozrejme neznamená, že by sa čaj po uplynutí tejto doby nemal piť – jeho kvalita len nebude taká, ako kvalita čerstvo distribuovaného čaju.

Aká je trvanlivosť produktu?
Trvanlivosť Bio Matcha Tea je 24 mesiacov.

Obsahuje Bio Matcha Tea Ceremony nejaké alergény? Sú nejaké riziká spojené s konzumáciou čaju?

U tohto produktu nie sú známe žiadne alergény. Bio Matcha Tea neodporúčame piť na lačný žalúdok. Jedná sa o veľmi silný čaj a na prázdny žalúdok môže spôsobiť nevoľnosť.

Kde sa produkt vyrába?
Bio Matcha Tea sa pestuje a balí do plechovej dózy v Japonsku, dovoz zabezpečuje spoločnosť Kyosun s.r.o..

Výrobca: Amylon, a.s., Švermova 117, 58036 Havlíčkův Brod