Hampstead Tea London BIO mätový čaj 250ks

Hampstead Tea London BIO mätový čaj 250ks

Upokojujúci BIO mätový čaj zmierňuje poruchy trávenia, uľavuje od bolesti hlavy, osviežuje dych a má detoxikačné a upokojujúce účinky. Prirodzene bez kofeínu. Balenie obsahuje 250 × 1,5 g. Celý popis
Tovar od predajcu MALL
21,35 €
Vrátane DPH
20,40 €

Na sklade 4 kusy

Už zajtra k osobnému odberu
Predajne
 
Už zajtra na vašej adrese
Možnosti doručenia
 

Kód: 1242659

Popis

  • Chuť: Osviežujúci bylinný čaj podporujúci trávenie. Prirodzene bez kofeínu. Mätový čaj upokojuje zažívacie ústrojenstvo, zmierňuje poruchy trávenia, uľavuje od bolesti hlavy, osviežuje dych a má detoxikačné a upokojujúce účinky.
  • Príprava: vrecko zalejeme čerstvo uvarenou horúcou vodou a necháme 3–5 minút lúhovať. Môžeme dosladiť medom a dochutiť citrónom.
  • TIP: schladený mätový čaj s ľadom a citrónom je perfektné letné osvieženie!
  • Zloženie: lístky mäty piepornej, lístky mäty kučeravej. Všetky suroviny pochádzajú z produkcie Fairtrade, ekologického a biodynamického poľnohospodárstva. Obsah balenia: 250×1.5g. Skladujte v suchu.
  • Čajové lístky pre čaje Hampstead Tea London pochádzajú z indickej oblasti Darjeeling, presnejšie z čajovej záhrady Makaibari. Pestovanie v tejto nádhernej oblasti subtropického pásma začalo už v roku 1859, čím je oblasť unikátna – nachádza sa tu prvá, doteraz rodinná továreň na spracovanie čaju na svete. Všetky čaje sú zberané výhradne ručne.
  • V Makaibari sa využíva tzv. biodynamický spôsob poľnohospodárstva, čo je alternatívny spôsob hospodárenia, ktorý opísal rakúsky filozof, pedagóg a ezoterik Rudolf Steiner už začiatkom 20. storočia. Tento typ poľnohospodárstva kladie dôraz najmä na vysokú prirodzenú kvalitu surovín a dlhodobú udržateľnosť produkcie v danej oblasti. Princíp spočíva v tom, že poľnohospodári šetrne hospodária s prírodnými zdrojmi a vracajú prirodzenou cestou do pôdy živiny, ktoré z nej čerpajú. Makaibari je vďaka významnej pomoci spoločnosti Hampstead Tea London, prvou svetovou oblasťou s certifikátom biodynamického poľnohospodárstva na svete.
  • Biodynamický pôvod produktov zaštíťuje certifikácia biodynamického poľnohospodárstva Demeter. Certifikácia Demeter garantuje najvyššiu možnú úroveň biodynamického poľnohospodárstva. Prevyšuje štandardnú BIO certifikáciu a zaručuje napríklad aj to, že pri pestovaní plodín neboli použité žiadne umelo vyrobené látky, iba kompostovaná zemina produkovaná priamo na konkrétnych plantážach. V biodynamickom poľnohospodárstve sa dôsledne dodržujú etické zásady voči ochrane a udržateľnosti životného prostredia.
  • Zároveň kúpou produktu s certifikáciou Demeter máte istotu, že boli zaplatené spravodlivé výkupné ceny surovín – také, ktoré plne reflektujú ich hodnotu a hodnotu ľudskej práce.

Spoločnosť Hampstead Tea London vznikla v roku 1989. Prvé čaje s certifikáciou biodynamického poľnohospodárstva a Fairtrade začala vyrábať v roku 1995. Spoločnosť Hampstead Tea London vracia časť svojich ziskov späť do farmárskych komunít s ktorými veľmi úzko osobne spolupracuje. Peniaze sú investované na podporu rozvoja predovšetkým v oblasti školenia poľnohospodárov, vzdelávania a lekárskej starostlivosti. Ľuďom, ktorí čajové lístky zbierajú a spracúvajú, sa tak dostáva za ich prácu spravodlivá odmena a môžu žiť v dôstojných podmienkach v mieste svojho domova.