Hampstead Tea London BIO Chai zmes orientálneho korenia 20ks x 4

Značka: Hampstead Tea London Náš kód: 1246164

Hampstead Tea London BIO Chai zmes orientálneho korenia 20ks x 4

Povzbudzujúci aromatický mix orientálnych indických byliniek a korenia. Prirodzene bezkofeínová zmes na prípravu lahodného voňavého orientálneho čaju Masala. Balenie obsahuje 4 × 20 × 1.5g. Celý popis

18.7

18,70 € vrátane DPH

Náš kód: 1246164

Popis

Popis produktu

  • Chuť: výrazný a povzbudzujúci bylinný čaj s citrónovou trávou, zázvorom a citrónovou kôrou. Prirodzene bez kofeínu.
  • Príprava: vrecko zalejeme čerstvo uvarenou horúcou vodou a necháme 3–5 minút lúhovať.
  • Zloženie: citrónová kôra, citrónová tráva, koreň zázvoru.
  • Všetky suroviny pochádzajú z produkcie ekologického a biodynamického poľnohospodárstva.
  • Obsah balenia: 4 × 20 × 1.5g.
  • Skladujte v suchu.

Kde sa pestujú čajovníky pre čaj od Hampstead Tea London?

Čajové lístky pre čaju Hampstead Tea London pochádzajú z indickej oblasti Darjeeling, presnejšie z čajovej záhrady Makaibari. Pestovanie v tejto nádhernej oblasti subtropického pásma začalo už v roku 1859, čím je oblasť unikátna – nachádza sa tu prvá, doteraz rodinná, továreň na spracovanie čaju na svete. Všetky čaje sú zberané výhradne ručne.

  • V Makaibari sa využíva tzv. biodynamický spôsob poľnohospodárstva, čo je alternatívny spôsob hospodárenia, ktorý opísal rakúsky filozof, pedagóg a ezoterik Rudolf Steiner už začiatkom 20. storočia. Tento typ poľnohospodárstva kladie dôraz najmä na vysokú prirodzenú kvalitu surovín a dlhodobú udržateľnosť produkcie v danej oblasti. Princíp spočíva v tom, že poľnohospodári šetrne hospodária s prírodnými zdrojmi a vracajú prirodzenou cestou do pôdy živiny, ktoré z nej čerpajú. Makaibari je vďaka významnej pomoci spoločnosti Hampstead Tea London, prvou svetovou oblasťou s certifikátom biodynamického poľnohospodárstva na svete.
  • Biodynamický pôvod produktov zastrešuje certifikácia biodynamického poľnohospodárstva Demeter. Certifikácia Demeter garantuje najvyššiu možnú úroveň biodynamického poľnohospodárstva. Prevyšuje štandardnú BIO certifikáciu a zaručuje napríklad aj to, že pri pestovaní plodín neboli použité žiadne umelo vyrobené látky, iba kompostovaná zemina produkovaná priamo na konkrétnych plantážach. V biodynamickom poľnohospodárstve sa dôsledne dodržujú etické zásady voči ochrane a udržateľnosti životného prostredia.
  • Zároveň kúpou produktu s certifikáciou Demeter máte istotu, že boli zaplatené spravodlivé výkupné ceny surovín – také, ktoré plne reflektujú ich hodnotu a hodnotu ľudskej práce.

Spoločnosť Hampstead Tea London vznikla v roku 1989. Prvé čaje s certifikáciou biodynamického poľnohospodárstva a Fairtrade začala vyrábať v roku 1995. Spoločnosť Hampstead Tea London vracia časť svojich ziskov späť do farmárskych komunít, s ktorými veľmi úzko osobne spolupracuje. Peniaze sú investované na podporu rozvoja predovšetkým v oblasti školenia poľnohospodárov, vzdelávania a lekárskej starostlivosti. Ľuďom, ktorí čajové lístky zbierajú a spracúvajú, sa tak dostáva za ich prácu spravodlivá odmena a môžu žiť v dôstojných podmienkach v mieste svojho domova.


Parametre

Parametre produktu %1% %2%

Druh čaju bylinný
Bio áno
Počet kusov v balení 4 ks