Salvia Paradise Kozlík lekársky koreň (Varianta 70 g)

Salvia Paradise Kozlík lekársky koreň (Varianta 70 g)

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
100% čistý Kozlík lekársky koreň pre zvládanie stresu, pokojný spánok, relaxáciu, upokojenie, pamäť, koncentráciu, ale aj pre zdravie nášho srdca, ciev, krvný tlak a trávenie. . Celý popis
3 €
Vrátane DPH
Partner: Vivantis

Už sa nepredáva

Kód: 100003623923

Popis

100% čistý Kozlík lekársky koreň pre zvládanie stresu, pokojný spánok, relaxáciu, upokojenie, pamäť, koncentráciu, ale aj pre zdravie nášho srdca, ciev, krvný tlak a trávenie.

Kozlík lekársky je trváca bylina 0,5–1,5 m vysoká. Je rozšírený v celom miernom pásme severnej pologule, vyskytuje sa od nížin do hôr na vlhkých pôdach, v priekopách, na pramenisku, v záplavových lužných lesoch, vo vlhkých krovinách s porastmi jelšou a vŕb a okolo vodných tokov.

Použitie: Valeriány bolo vždy užívané najmä v stresových situáciách. Prináša pokojný a zdravý spánok. Okrem týchto základných predností má dobrý vplyv na kardiovaskulárny systém a krvný tlak. Podporuje a posilňuje správnu funkciu tráviacej sústavy. Neopomenuteľný je vplyv valeriány lekárskej na kognitívne funkcie, ktoré podporuje. Kognitívne čiže poznávacie funkcie majú úplne zásadný vplyv na našu schopnosť koncentrovať sa, schopnosť chápať informácie, premýšľať a reprodukovať naše myšlienky rečou.

Kozlík lekársky – Valerián p odporuje zdravie srdca a upevňuje duševné zdravie, podporuje relaxáciu.

Kozlík je známy ako tradičná bylina už od staroveku. Rímsky polyhistor Plínius starší nazýval valeriána nardus gallica, čo sa dá voľne preložiť ako vonná bylina rastúca na severe rímskej ríše. Okrem iného sa používal aj ako ochranný prostriedok proti očarovanie. V ľudovej povere mal valeriána schopnosť odolávať úkladom všetkých nečistých síl. Čarodejnica vraj neznášali jeho prenikavú vôňu a vždy sa mu radšej vyhli. Zväzoček valeriány zavesený nad dverami sa dával sám do pohybu, prekročila ak prah osoba nehodná. Kozlík v lôžku rodičky zaháňal zlých duchov, ktorí mohli ublížiť novorodencovi. Podzemok valeriány polámanie na prach a podaný v čašu vína získaval lásku osoby, ktorá ju vypila. Hodil Ak karbaník pri hre pod stôl valeriány koreň zabalený v šatke, padala mu priaznivá karta a mal zabezpečenú výhru. Kozlík sa dával tiež do pitia kravám po otelení, aby na ne nemali čarodejnice zlé moci.

100% -ne čistý Valeriána lekárska (Valeriana officinalis) koreň Dávkovanie:

Jednu čajovú lyžičku sušeného koreňa valeriány lekárskej zalejeme 250 ml vriacej vody, prikryjeme a necháme lúhovať do vychladnutia na izbovú teplotu. Pijeme vždy vlažnej 2 × denne.

Upozornenie:

Surovina na prípravu bylinkového čaju – nálevu.
Neslúži ako náhrada pestrej stravy.
Nie je určené deťom do 3 rokov. Ukladajte na bezpečnom mieste mimo dosahu detí.
Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Skladujte v tme a suchu.


Zloženie:
 
Zložka / Množstvo
Schválené zdravotné tvrdenia podľa platných nariadení EÚ
Zložka / Schválené zdravotné tvrdenia
Valeriána lekárska (Valeriana officinalis, koreň)
normálne trávenie
Normálna činnosť kardiovaskulárneho systému – krvný tlak
kognitívne funkcie
Duševné zdravie – relaxácia – stres