FISKARS Ostrič nožov Roll-Sharp Essential
105x

FISKARS Ostrič nožov Roll-Sharp Essential

12,38 €
11,30 €

Ostrič nožov Roll-Sharp Essential pre jednoduché a rýchle naostrenie nožov. Tento ostrič je vhodný pre ľavákov i pravákov. Je vybavený keramickými ostriacimi kotúčikmi, ktoré spoľahlivo naostria váš nôž.

Tovar od predajcu MALL
SCANPAN Brúska na nože 3-stupňová vodná
2x

SCANPAN Brúska na nože 3-stupňová vodná

32,13 €
29 €

Ostré nože môžete používať aj vtedy, ak nie ste šéfkuchár. Brúska na nože od značky SCANPAN ponúka tri stupne brúsenia na vlhko, aby sa s nimi pracovalo ľahšie a bezpečne. Pravidelné brúsenie udržuje kvalitné hladké ostrie, ktoré vydrží mnoho rokov.

Tovar od predajcu MALL
SCANPAN Brúska na nože 3-stupňová
1x

SCANPAN Brúska na nože 3-stupňová

45,69 €
39,60 €

Ostré nože môžete používať aj vtedy, ak nie ste šéfkuchár. Brúska na nože od značky SCANPAN ponúka tri stupne brúsenia, aby sa s nimi pracovalo ľahšie a bezpečne. Pravidelné brúsenie udržuje kvalitné hladké ostrie, ktoré vydrží mnoho rokov.

Tovar od predajcu MALL
-33%
AnySharp Pro brúsik, sivá
45x

AnySharp Pro brúsik

30 €
19,90 €

Brúsik na nože s vysoko odolnou kovovou konštrukciou a silnou prísavkou. Brúsik AnySharp nemusíte pridržiavať rukami. Elegantný šedý dizajn.

Tovar od predajcu MALL
Tescoma Brúska na nože PRECIOSO
39x

Tescoma Brúska na nože PRECIOSO

14 €
13,20 €

Brúska na nože PRECIOSO značky Tescoma je určený pre ľahké brúsenie kuchynských nožov s hladkým ostrím v dvoch krokoch. Karbidová brúska nože nabrúsi nahrubo a keramická brúska ich dokonale naostrí. Keramická brúska je vhodná aj pre brúsenie nožov s pílkovým ostrím.

Tovar od predajcu MALL
Mediashop Bavarian Edge
21x

Mediashop Bavarian Edge

23 €
19,90 €

Univerzálna brúska na nože Bavarian Edge s technológiou X-Cross, vďaka ktorej sa prispôsobí každému nožu, je ideálna na všetky typy nože s jednostranným, obojstranným alebo skoseným ostrím. Brúsne tyče sú vyrobené z extra tvrdého volfrámu, ktorý zaručí dokonalé obrúsenie vášho ostria.

Tovar od predajcu MALL
Westmark Brúsny kameň
29x

Westmark Brúsny kameň

45,90 €

Brúsny kameň slúžiaci k opraveniu poškodeného ostria noža alebo k jeho naostreniu. Firma Westmark ho navrhla tak, aby každá jeho strana mala inú funkciu. Pre bezpečnejšie použitie je podložený bezpečnosťou gumovou podložkou.

Tovar od predajcu MALL
Lamart Brúska na nože 3x1 Edge LT2058
103x

Lamart Brúska na nože 3x1 Edge LT2058

9,50 €

Trojstupňová brúska na nože vyrobená z ABS plastov so soft úpravou a protišmykovou základňou. Diamantový kameň, volfrámový nerezový a keramický kameň.

Tovar od predajcu MALL
-21%
Work Sharp WSKTS-KO-I Ken Onion Knife and Tool Sharpener
2x

Work Sharp WSKTS-KO-I Ken Onion Knife and Tool Sharpener

229 €
180 €

Druhá generácia brúsky Work Sharp Knife and Tool Sharpeners, Ken Onion edícia bola vyvinutá v úzkej spolupráci s americkým nožiarom Kenom Onionom. Predstavujeme Vám zariadenie ktoré nie je až tak celkom nástupcom už dobre známej brúsky (WSKTS) ale novú brúsku ktorá dáva užívateľovi viac možností ako

Banquet Brúsik na nože ALIVIO 3v1
29x

Banquet Brúsik na nože ALIVIO 3v1

9,60 €
8,80 €
MALL.SK Dni – Zľava 20 % na vybrané produkty do kuchyne a jedálne značky Banquet s kódom MDW71SK111 (platí od 12. 7. do 25. 7. 2021 alebo do vypredania zásob)!

Brúsik na nože s 3 fázami. BANQUET ALIVIO sa hodí pre brúsenie klasických oceľových kuchynských nožov. Prvou brúskou čepeľ noža opravíte, druhou zaostríte a vrátite do pôvodného tvaru, treťou čepeľ naleštíte. Bezpečnosť zaisťuje protišmyková základňa.

Tovar od predajcu MALL
-19%
Fackelmann Ostrič na nože 3-fázový
10x

Fackelmann Ostrič na nože 3-fázový

16,81 €
13,60 €
Posledný kus za túto cenu!

Ostrič na nože od značky Fackelmann umožňuje 3 fázové ostrenia pre profesionálny pocit z nožov. Ddržadlo je vyrobené z ABS plastu v čiernej farbe a funkčná časť je z nerezovej ocele. Tento ostrič odstráni a vyhladí všetky nerovnosti.

Tovar od predajcu MALL

Brúsky na nože

Brúsky na nože sú pre zachovanie ostrosti nožov nepostrádateľné. Aké brúsky sú na trhu, ako často brúsiť nože a prečo pravidelne používať ocieľku?

Elektrická brúska na nože uľahčí prácu

 • Elektrické brúsky sú opatrené elektromotorom, ktorý poháňa brúsne kotúče. Brúsenie kuchynských nožov je tak rýchle, jednoduché a výrazne efektívnejšie, než je tomu u ručných brúsiek.

Ručná brúska na nože

 • Mechanické brúsky na nože sú vhodné pre začiatočníkov, ktorí s brúsením nožov nemajú žiadne skúsenosti. Mechanické brúsky sú opatrené dvoma brúsnymi kotúčmi (zvyčajne kombinácia keramiky a diamantového brusiva). Štrbinou medzi nimi opakovane preťahujete nôž, čím dochádza k jeho nabrúseniu.

Brúska na nože s prísavkou spoľahlivo drží na mieste

 • Brúska môže byť vybavená podtlakovou prísavkou, ktorá ju spoľahlivo zafixuje. Brúsenie je tak pohodlnejšie. Po ukončení brúsenia brúsku uvoľníte jednoducho pomocou páčky.

  Brúska na keramické nože

  • Ručné brúsky sú určené špeciálne na brúsenie sád keramických nožov. Brúsky používajú na brúsenie tvrdší materiál (zirkónová keramika a diamantové brusivo), než sa vyskytuje u bežných brúsikov na nože. S bežnou brúskou teda keramický nôž kvalitne nenabrúsite.

  Ocieľka na nože udržuje ostrie noža vo forme

  • Kým brúsku na nože používame v prípade, keď sú nože tupé, ocieľku by sme mali používať pravidelne na udržanie ostrosti čepele, najlepšie pred každým použitím noža. Ocieľka môže byť vyrobená z keramiky, nožiarskej ocele a pod. s plastovou rukoväťou.

  Ostrič nožov Fiskars

  • Ostriče nožov Fiskars sú obľúbené pre kvalitné prevedenie, nízku obstarávaciu cenu a široké možnosti brúsenia - s brúskou Fiskars môžete brúsiť dokonca aj sekery. Je vhodná pre pravákov aj ľavákov.

  Ako často brúsiť nože?

  • Ocieľkou by ste mali nôž prebrúsiť minimálne 1× týždenne. U bežne používaných kuchynských nožov by malo brúsenie prebehnúť každé cca 2 mesiace, alebo vždy, keď dôjde ku otupeniu, alebo poškodeniu ostria noža.

  K brúseniu sa používajú tiež brúsne kamene na nože najrôznejších hrúbok. Brúsne kamene vyžadujú však viac skúseností než bežné elektrické a ručné brúsky.