FISKARS Ostrič nožov Roll-Sharp Essential
119x

FISKARS Ostrič nožov Roll-Sharp Essential

12,90 €

Ďalšie ponuky od 14,45 €

Ostrič nožov Roll-Sharp Essential pre jednoduché a rýchle naostrenie nožov. Tento ostrič je vhodný pre ľavákov i pravákov. Je vybavený keramickými ostriacimi kotúčikmi, ktoré spoľahlivo naostria váš nôž.

Tovar od predajcu MALL
-55%
SCANPAN Brúska na nože 3-stupňová vodná
2x

SCANPAN Brúska na nože 3-stupňová vodná

32,13 €
14,30 €

Ostré nože môžete používať aj vtedy, ak nie ste šéfkuchár. Brúska na nože od značky SCANPAN ponúka tri stupne brúsenia na vlhko, aby sa s nimi pracovalo ľahšie a bezpečne. Pravidelné brúsenie udržuje kvalitné hladké ostrie, ktoré vydrží mnoho rokov.

Tovar od predajcu MALL
-78%
DUKA Brúsny Kameň Na Nože S Vodítkom Rakel

DUKA Brúsny Kameň Na Nože S Vodítkom Rakel

79,99 €
17 €

rakel duka je dokonalý spôsob, ako udržať nože v kuchyni dokonale ostré! Brúska duka rakel je vyrobená z kameňa a vybavená 2 ostriacimi plochami, ľahko sa s ňou manipuluje a vždy sa príjemne jednoducho používa.

Partner: Shumee
Banquet Brúsik na nože ALIVIO 3v1
46x

Banquet Brúsik na nože ALIVIO 3v1

10,90 €
9,80 €

Ďalšie ponuky od 12,50 €

Brúsik na nože s 3 fázami. BANQUET ALIVIO sa hodí pre brúsenie klasických oceľových kuchynských nožov. Prvou brúskou čepeľ noža opravíte, druhou zaostríte a vrátite do pôvodného tvaru, treťou čepeľ naleštíte. Bezpečnosť zaisťuje protišmyková základňa.

Tovar od predajcu MALL
Tescoma Brúska na nože PRECIOSO
57x

Tescoma Brúska na nože PRECIOSO

14,90 €

Brúska na nože PRECIOSO značky Tescoma je určený pre ľahké brúsenie kuchynských nožov s hladkým ostrím v dvoch krokoch. Karbidová brúska nože nabrúsi nahrubo a keramická brúska ich dokonale naostrí. Keramická brúska je vhodná aj pre brúsenie nožov s pílkovým ostrím.

Tovar od predajcu MALL
-29%
Sharpal 101N Sharpener 6 in 1 Survival Tool

Sharpal 101N Sharpener 6 in 1 Survival Tool

15,14 €
10,60 €

Vrecková brúska a nástroj na prežitie Sharpal 101N Sharpener 6in1 Survival Tool je vybavená prednastavenými krížovými karbidmi volfrámu pre rýchle brúsenie hrán a keramickými čepeľami na jemné honovanie.  Obsahuje aj zúženú skladaciu tyčinku s diamantovým povrchom so stredne hrubou zrnitosťou 400 g

Work Sharp WSBCHPAJ-I Benchtop precision adjust knife sharpener

Work Sharp WSBCHPAJ-I Benchtop precision adjust knife sharpener

65 €

Brúska na nože Work Sharp Precision Adjust Sharpener je trojstranná abrazívna brúska v štýle jig-clamp s uhlovým vedením, ktorá umožňuje rýchlejšie, jednoduchšie a presnejšie ručné ostrenie. S 3 brúsnymi systémami – hrubé s diamantovým povrchom (zrnitosť J320 a J600, ktoré obnovia otupené hrany) a

Brúsky na nože

Brúsky na nože sú pre zachovanie ostrosti nožov nepostrádateľné. Aké brúsky sú na trhu, ako často brúsiť nože a prečo pravidelne používať ocieľku?

Elektrická brúska na nože uľahčí prácu

  • Elektrické brúsky sú opatrené elektromotorom, ktorý poháňa brúsne kotúče. Brúsenie kuchynských nožov je tak rýchle, jednoduché a výrazne efektívnejšie, než je tomu u ručných brúsiek.

Ručná brúska na nože

  • Mechanické brúsky na nože sú vhodné pre začiatočníkov, ktorí s brúsením nožov nemajú žiadne skúsenosti. Mechanické brúsky sú opatrené dvoma brúsnymi kotúčmi (zvyčajne kombinácia keramiky a diamantového brusiva). Štrbinou medzi nimi opakovane preťahujete nôž, čím dochádza k jeho nabrúseniu.

Brúska na nože s prísavkou spoľahlivo drží na mieste

  • Brúska môže byť vybavená podtlakovou prísavkou, ktorá ju spoľahlivo zafixuje. Brúsenie je tak pohodlnejšie. Po ukončení brúsenia brúsku uvoľníte jednoducho pomocou páčky.

Brúska na keramické nože

  • Ručné brúsky sú určené špeciálne na brúsenie sád keramických nožov. Brúsky používajú na brúsenie tvrdší materiál (zirkónová keramika a diamantové brusivo), než sa vyskytuje u bežných brúsikov na nože. S bežnou brúskou teda keramický nôž kvalitne nenabrúsite.

Ocieľka na nože udržuje ostrie noža vo forme

  • Kým brúsku na nože používame v prípade, keď sú nože tupé, ocieľku by sme mali používať pravidelne na udržanie ostrosti čepele, najlepšie pred každým použitím noža. Ocieľka môže byť vyrobená z keramiky, nožiarskej ocele a pod. s plastovou rukoväťou.

Ostrič nožov Fiskars

  • Ostriče nožov Fiskars sú obľúbené pre kvalitné prevedenie, nízku obstarávaciu cenu a široké možnosti brúsenia - s brúskou Fiskars môžete brúsiť dokonca aj sekery. Je vhodná pre pravákov aj ľavákov.

Ako často brúsiť nože?

  • Ocieľkou by ste mali nôž prebrúsiť minimálne 1× týždenne. U bežne používaných kuchynských nožov by malo brúsenie prebehnúť každé cca 2 mesiace, alebo vždy, keď dôjde ku otupeniu, alebo poškodeniu ostria noža.

K brúseniu sa používajú tiež brúsne kamene na nože najrôznejších hrúbok. Brúsne kamene vyžadujú však viac skúseností než bežné elektrické a ručné brúsky.