DAEMONS Sklopná Tyčová Bójka Svietiaca So Stmievacím Čidlom

Značka: DAEMONS Náš kód: 100002562384

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partnerDoprava zadarmo

DAEMONS Sklopná Tyčová Bójka Svietiaca So Stmievacím Čidlom

Tyčová bójka daemons sa svietiacou elektronikou a stmievacím čidlom. Nová nastaviteľná sklopná tyčová bójka pre označenie rybárskeho miesta s vypínačom a stmievacím čidlom.​ Celý popis

59.42
65,38 €
59,42 €
-9%

Náš kód: 100002562384

Popis

Popis produktu

Tyčová bójka daemons sa svietiacou elektronikou a stmievacím čidlom. Nová nastaviteľná sklopná tyčová bójka pre označenie rybárskeho miesta s vypínačom a stmievacím čidlom.​

Bojka vrátane kvalitného prepravného obalu s originálne riešeným spôsobom ukotvenie a duralovými spojmi jednotlivých dielov. Svietivosť minimálne 250 hodín. Bójka je vyrobená z nového – ľahšieho a houževnatějšího materiálu, než predchádzajúci model bójky BO-SK-02. Vďaka použitiu nového materiálu s nižšou mernou hmotnosťou je bójka vo vode ďaleko stabilnejšie a lepšie plní svoju funkciu. Na tomto modeli je tiež nové riešenie spodného dielu bójky so systémom ukotvenia. Základná dĺžka bójky bola predĺžená na 6 metrov. Pre nočný lov je bójka vybavená elektronikou s diódou a stmievacím čidlom, ktoré znásobí už tak vysokú dobu svietenia. Napájanie elektroniky je dvoma batériami typu „AAA“, ktoré vďaka zabudovanému odporu zaistí výdrž batérií v prevádzke min. 250 hodín (záleží na type použitej batérie), čo pri použití stmievajúceho senzoru zaručuje výdrž v pohotovosti pri jednom umiestnení bójky až jeden mesiac. Elektroniku možno úplne vypnúť spínačom, ktorý bol do tohto modelu tiež novo pridaný. Pre lov bez použitia elektroniky je na jej obale umiestnený tiež široký reflexný pásik, vďaka ktorému je bójka na vode vidieť pri nasvietení baterkou alebo iným svietidlom. Maximálna hĺbka použitie základnej zostavy bójky je až 6,0m (jednotlivé diely v dĺžkach 5×1mm, 1×0,5m, 1×0,3m, 0,15m elektronika), pre väčšie hĺbky je možnosť dokúpenia ďalších metrových dielov. Spojenie jednotlivých plastových dielov bójky je pomocou obrábaných duralových čapov so závitmi, každý spoj je navyše utesnený gumovým O-krúžkom. Súčasťou balenia je aj kvalitný sťahovacia sieťový obal s karabínou na závažia pre zakotvenie bójky, tzn. už nie je potreba nosiť žiadna ťažká závažia. Ako záťaž môžeme použiť štrk, kamene, hrubší štrk pod., Ktoré vložíme podľa potreby do kotviacej sieťky. Bójka je balená v prepravnom textilnom obale. Novú elektroniku s vypínačom a stmievacím čidlom možno zakúpiť aj samostatne a použiť v starších modeloch bójky.

 

 

Návod na použitie sklopnej bójky:
Sklopná tyčová bójka slúži pre označenie rybárskeho miesta pre denné i nočné rybolov. Bójka je konštruovaná tak, aby pri akomkoľvek kontakte s vlascom došlo k jej sklopení pod hladinu a vlasec nebol poškodený. Po kontakte sa bójka vráti späť do pôvodnej polohy. Pre nočné rybolov je bójka vybavená reflexnou fóliou pre nasvietenie batérií a svietiacou diódou. Svietivosť diódy pri použití štandardných alkalických batérií typu AAA 1,5V (nie sú súčasťou balenia) je min. 250 hodín.
Bójku možno použiť do maximálnej hĺbky 6,0m. Vo hlbších vodách je potrebné dokúpiť ku štandardne dodávané bójke ďalšie diely, ktoré ponúkame v balení 2×1m. Bójka nesmie byť vystavená teplotám vyšším ako 50 ° C!

 

 

Zostavenie a použitia bójky:

Bójku zostavujeme vždy až v mieste jej použitia. Bójku zostavujeme len vo zvislej polohe, aby nedošlo k vylomeniu spojovacích závitových čapov. So zostavenú bójkou nesmieme manipulovať vo vodorovnej polohe.
Najskôr si pripravíme diel s elektronikou. Po odstránení gumového viečka vyberieme držiaky batérií s diódou. Dióda je aktivovaná vložením dvoch monočlánkov typu AAA LR03 do držiakov batérií a zopnutím pákového spínača. Batérie vkladáme vždy kladným pólom (+) bližšie k dióde. Po usadení batérií do ich držiakov a zopnutie spínača skontrolujeme, či je dióda aktivovaná a svieti – pri skúške musíme prstom prekryť stmievacie snímač tak, aby naň nedopadajú svetlo, a potom celý diel vložíme späť do priehľadnej trubice. Elektroniku starostlivo uzavrieme viečkom, aby dovnútra nemohla vniknúť pri potopení bójky voda. Ak pri love nebudeme používať svietiace diódu, vypneme elektroniku pákovým spínačom alebo rovno vyberieme batérie z klipov a opäť skontrolujeme správne nasadenie a tesnosť viečka.


Parametre

Parametre produktu %1% %2%