Awdish Rana: V šoku
9,99 € 8,59 €

Autorka, lekárka, sa sama musela stať pacientkou, ktorá bojuje o život, aby zistila, čo všetko vplýva na zlepšovanie stavu chorého človeka.

Balažovjech Ivan: Spomienky lekára
7,90 € 6,79 €

Plnokrvné čítanie, vážne i humorné, o lekárovi kardiológovi, ktorý celý svoj život zasvätil pacientom, vede, rodine a priateľom.

Béreš, Jakub Křivan, Táňa Veselá Imrich: Život nie je náhoda
9,90 € 8,51 €

Dvaja muži, dva životné príbehy, desať rovnakých kapitol a jedna téma. Tou témou je úspech. Ako ho dosiahnuť a zároveň viesť vyrovnaný a spokojný život? Imrich Béreš je päťdesiatnik, Jakub Křivan tridsiatnik. Obaja pracujú v oblasti finančníctva.

Blažková Lucia: Keď sa čas zastaví
7,90 € 6,79 €

Bol to úplne obyčajný deň. Všetko v dobrých a zabehnutých koľajach. Ráno deti vystrojiť do škôlky a do školy, raňajky, pusa pre manžela a hor sa do práce.

Castillo Zora: Calaway
11,50 € 9,89 €

Román Calaway je inspirovaný skutečným příběhem ženy, které souhra událostí změní dráhu úspěšné baletky v trosku, která bojuje o holý život. Příběh plný vášně, utrpení, síle přátelství a lásky.

Coelho Paulo: Hippie
12,90 € 11,09 €

Vo svojom najväčšmi autobiografickom románe s nami Paulo Coelho znovu prežíva sen generácie hippies, ktorá túžila zmeniť svet a šíriť mier. Paulo je mladý muž a chce sa stať spisovateľom.

Cristofanelli Rolando: Raffael
12,90 € 11,09 €

Začiatok šestnásteho storočia predstavuje najslávnejšie obdobie talianskych dejín. Nikdy predtým ani potom nežilo vedľa seba toľko vynikajúcich osobností, gigantov ducha a činu.

Čuřík Peter: 5 V k víťazstvu
9,90 € 8,51 €

Revidované vydanie doplnené o nové kapitoly. Ľudia väčšinou hľadajú 5P. Táto kniha ti však ponúka 5V, ktoré ťa privedú k skutočnému víťazstvu: víziu, vášeň, vieru, vzťahy, vytrvalosť.

Daniš, Mikuláš Nevrlý Miroslav: Ivan Franko Život a dielo
12 € 10,32 €

Ivan Franko (1856 – 1916), ukrajinský spisovateľ, vedec, prekladateľ a spoločenský dejateľ bol nezvyčajnou a zriedkavou modifikáciou ľudského ducha umocneného ukrajinským vlastenectvom a erudíciou európskeho intelektuála.

Debnár Dušan: 27
9,42 €

"Skutočný príbeh muža, ktorý sa nenechal zlomiť.

Ráno bol s milovanou ženou a za pár hodín sa mu život otočil chrbtom. Náhoda či osud?

Dubecký Karol: Majstri piatich čiar
11,20 € 9,63 €

Beletrizované rozprávanie Karola Dubeckého sa opiera o historické fakty a zachované dokumenty. Autor pri písaní knihy čerpal nielen z odbornej literatúry, ale i z listov, denníkov, poznámok umelcov a zo životopisov.

Eva Eger Edith: Voľba
13,99 € 12,03 €

Mala len šestnásť rokov, keď ju a jej rodinu odviedli nacisti z Košíc do Osvienčimu. Hneď po príchode ju doktor Mengele oddelil od mamy a jej rodičia zomreli v plynovej komore.

Fartelová Marta: Chlapec bez mena
10,90 € 9,37 €

Výnimočný príbeh židovského chlapca z Bratislavy inšpirovaný skutočnými spomienkami starého muža, ktoré boli zamknuté v tajných zákutiach jeho pamäte viac ako sedemdesiat rokov.

Fiedler Arkady: Madagaskar – moja láska
14,90 € 12,81 €

Poľský prozaik, reportér, prírodovedec a cestovateľ Arkady Fiedler (1894 – 1985) bol fenoménom, ktorého aktivity už dávno prekročili poľské a európske hranice. Počas svojho života zorganizoval niekoľko desiatok výprav do rôznych končín sveta.

Figes Orlando: Listy z Gulagu
13,90 € 11,95 €

Hrdinský príbeh a nefalšovaný pohľad do jedného zo Stalinových najznámejších pracovných táborov založený na listoch pašovaných do Gulagu a von z neho.

Fischer Viliam: Na Slovensku sa úspech neodpúšťa
11,90 € 10,23 €

Kniha je o profesorovi Viliamovi Fischerovi, známom kardiochirurgovi, ktorý sa zapísal do histórie slovenskej medicíny 1. úspešnou transplantáciou srdca v SR (pacient žil plnohodnotným životom 9,5 roka).

Formáčková Marie: Marián Labuda CZ
9,35 € 8,04 €

Velký herec a skvělý člověk Marián Labuda nás v tomto roce opustil. Prostřednictvím této knihy na něj můžete zavzpomínat a dočíst se o jeho dětství, vážné nemoci, hereckých začátcích i největších filmových a divadelních rolích.

Gerdžikov Ognjan: Nebol som politikom
14,90 € 12,81 €

Ognjan Gerdžikov (1946) patrí medzi najvýraznejšie bulharské osobnosti. Je profesorom civilného a obchodného práva na Právnickej fakulte Sofijskej univerzity, predsedom Arbitrážneho súdu Bulharskej hospodárskej komory.

Graf von Rosty-Forgách Nicolas: Skaly v zlatej kolíske
12,90 € 11,09 €

Gróf Nicolas Graf von Rosty-Forgách sa narodil síce v zlatej kolíske ale v nesprávnom čase a na nesprávnom mieste. Jeho život je poznačený vojnou, prenasledovaním a emigráciou do južnej Ameriky.

Harphamová Heather: Kľukatá cesta za šťastím
12,90 € 11,09 €

Heather a Brian, dva protiklady, prežívajú čarovný románik. Ten sa však skončí, keď Heather otehotnie. Hoci ju Brian miluje, deti nechce. Heather sa teda vráti do Kalifornie, kde s podporou rodiny porodí dcérku.

Hoffmannová, Ibrahim Patience Andrea Cla: Prožila jsem si peklo
11,70 € 10,06 €

UNESENA ISLAMISTICKÝMI POVSTALCI Z BOKO HARAM

Mladá Nigerijka Patience si prožila skutečné peklo. V okamžiku, kdy se ve svých sedmnácti letech dostává do područí teroristické skupiny Boko Haram, začíná pro těhotnou ženu boj o život.

Horníček Miroslav: Saze na hrušce
12,13 € 10,43 €

Kniha vychází u příležitosti 100. výročí narození slavného plzeňského rodáka Miroslava Horníčka, významného prozaika, dramatika, herce a režiséra. Jde o nové vydání knihy vzpomínek na dětství prožité v rodné Plzni.

Hykisch Anton: Moja Štiavnica
12,90 € 11,09 €

Fakľový sprievod 14. marca 1939, esesmani s čokoládou, bieli Rusi a ďalšie udalosti, ktoré poznačili históriu mesta v čase autorovho dospievania. Zo spomienok vanie nostalgia za svetom detstva a gymnaziálnymi rokmi.

Iniesta Andrés: Futbalový umelec
14,99 € 12,89 €

Vydavateľstvo Timy Partners sa špecializuje na knižné tituly, ktoré čitateľov motivujú k pozitívnej zmene. Či už sú to biografie športovcov, úspešná séria Telo ako posilňovňa alebo napríklad o výchove psov.

Isaacson Walter: Leonardo Da Vinci
29,99 € 25,79 €

Nová, vzrušujúca biografia plná odhalených tajomstiev najkreatívnejšieho génia v dejinách ľudstva od autora ocenených životopisných bestsellerov Steve Jobs a Einstein.

Jelínek Michal: Delírium
9,90 € 8,51 €

Samuel Beckett patrí k newyorskej smotánke. Úspešný mladý muž dobre vyzerá, je nadštadardne zabezpečený a chodí s krásnou ženou. Život na vysokej nohe má však aj temné stránky. Sam sa brodí bahnom výčitiek, obáv a neistôt.

Kerrigan Michael: Hitler – Muž za maskou monstra
21,57 € 18,55 €

Poněkud netradiční biografie o Hitlerovi se zabývá otázkou: Jak se z člověka pocházejícího z běžného, ničím nápadného prostředí stalo monstrum zodpovědné za smrt milionů lidí. Z jakých poměrů pocházel? Jaký měl vztah k matce i ostatním ženám?

King Stephen: O písaní
11,90 € 10,23 €

Vedeli ste, že Stephen King si na písanie niektorých svojich textov ani nepamätá, pretože trpel závislosťou od drog a alkoholu? Že viackrát unikol smrti a zachránila ho len láska rodiny – a láska k príbehom?

Kornreich Gelissen Rena: Sestrin sľub
13,90 € 11,95 €

SKUTOČNÝ PRÍBEH O PRVOM TRANSPORTE DO OSVIENČIMU

Rena ušla z Poľska pred nacistickým terorom k strýkovej rodine na Slovensko, do Humenného. Aj tu však židov začali zhromažďovať. Tentoraz sa jej uniknúť nepodarilo.

Kovarčíková Blanka: Lásky M. R. Štefánika
19 € 16,34 €

Viete, že skoro všetky knihy o M. R. Štefánikovi napísali muži? Ako je to možné? – veď ženy Štefánika milovali a obdivovali. Túto knihu napísala autorka, žijúca v Štefánikovom rodnom kraji.

Kret Anton: Ján Solovič
8 € 6,88 €

Pripomeň si, čitateľ, osobnosť verejného činiteľa, spisovateľa, dramatika a scenáristu Jána Soloviča,a obnov si čo i len letmé spomienky na jeho dielo, keď už je raz taká príležitosť.

Loncini Thomas: František: Boh je mladý
9,90 € 8,51 €

V odvážnom, takmer osobnom rozhovore s Thomasom Leoncinim sa František obracia nielen na mladých na celom svete, v cirkvi i mimo nej, ale aj na všetkých dospelých, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľajú na výchove v rodinách, vo farnostiach a v diecé

& Martinus Marcus: Marcus & Martinus - Náš svět
18,71 € 16,09 €

MMers, je to tady!

Životopisná kniha Marcuse a Martinuse se řítí na pulty českých knihkupectví!

Jste připraveni na to, být naprosto fascinováni, vtaženi do příběhu, objevovat nečekané a do teď tajené detaily z jejich života?

McCarten Anthony: Nejtemnější hodina
14,05 € 12,08 €

V květnu 1940 Velká Británie vstoupila do války. Nacistické Německo obsazuje jeden stát za druhým. Winston Churchill se v kritické situaci stává ministerským předsedou. Jak může změnit náladu lidu a udržet jeho silnou vůli?

Mikolaj Dušan: Tlejúce slnko
8,90 € 7,65 €

Tlejúce slnko je životopisný príbeh maliara Miloša Alexandra Bazovského (1899 – 1968). Turiansky rodák po štúdiách na Akadémii výtvarných umení v Prahe sa ako dvadsaťpäť-ročný vrátil na Slovensko.

Morris Desmond: Životy Surrealistů
30,03 € 25,83 €

Desmond Morris, autor bestsellerů a sám surrealistický umělec, se namísto snahy analyzovat práci surrealistů soustředí na tyto umělce jako na osobnosti a pozoruhodné jednotlivce. Jaké měli charakterové přednosti či naopak slabosti?

Murádová Nádija: Poslední dívka
14,05 € 12,08 €

Svědectví ženy, která přežila genocidu jezídů, přibližuje její životní pouť, otřesné podmínky v zajetí i celkové pozadí situace v Iráku, který zažívá celkový rozpad politických, občanských i rodinných vazeb.