Dočolomanský ml. Michal: S chuťou sme jedli a s chuťou žili
11,99 € 10,31 €

Krátke príbehy zo života autora, spomienky na otca – herca Michala Dočolomanského a spoločné zážitky s ním, doplnené o recepty na jedlá a kuchárske postupy. Kniha je rozšírená o fotografie zo života autora a jeho otca.

Ancelotti Carlo: Klidné vedení
16,40 € 14,10 €

Vítězná srdce, vítězné mysli a zápasyCarlo Ancelotti je jeden z nejlepších fotbalových trenérů historie, o čemž svědčí například pět trofejí Ligy mistrů.

Baloha František: Jonatanova cesta
9,90 € 8,51 €

V knihe Jonatanova cesta sa autor zamýšľa nad problémami súčasného školstva, života. Nedáva návody na ich riešenie, iba kladie otázky, na ktoré si uvažujúci človek musí nájsť odpoveď sám.

Bauer Josef Martin: Kam až mě nohy donesou
16,63 € 14,30 €

Kniha Kam až mě nohy donesou líčí trpký osud válečného zajatce Clemense Forella, který byl v zajetí odsouzen na pětadvacet let a transportován na Sibiř do dolů.

Belmondo Jean-Paul: Belmondo o Belmondovi
37,13 € 31,93 €

Zcela výjimečná fotografická publikace

Je čas bilancovat – toho si je vědom i samotný J. P. A tak vedle autobiografického vyprávění uspořádal také velkolepý fotografický průřez svým životem.

Belmondo Jean-Paul: Mých tisíc životů
15,51 € 13,34 €

„Těch tisíc životů uplynulo rychle, až příliš rychle
– uběhly stejnou rychlostí, jakou jsem řídil auta.“

Víc než jen autobiografie. Vyprávění o výjimečném a šťastném životě.

Nula! Divnej ksicht! Ohyzda!

Béreš, Táňa Veselá Imrich: Keď život skúša
11,90 € 10,23 €

Životopisy sa zvyčajne vydávajú až po smrti dotyčného človeka. Literárna hyperbola môže všeličo dokresliť, vyretušovať či vymaľovať vhodnejšou farbou. Imrich Béreš však bilancuje svoj život ešte ako činorodý zrelý muž. Pretože je čo bilancovať.

Bílek Jiří: Marie Terezie – Cudná císařovna s hroznou pověstí
17,34 € 14,91 €

Císařovna Marie Terezie… To jméno zná jistě každý, vždyť byla jedinou ženou, která vládla habsburské monarchii a jako jediná česká královna, ne pouhá manželka krále, usedla i na český trůn, ačkoliv právě české země a Čechy neměla nikdy ráda.

C. Langer Walter: Mysl Adolfa Hitlera
16,63 € 14,30 €

V temných letech druhé světové války nikdo do myšlení Vůdce nepronikl tak jako Walter C. Langer. V roce 1943 byl Langer, americký psychiatr, požádán, aby pro Úřad strategických služeb a Spojence připravil psychologickou analýzu Adolfa Hitlera.

C. Rosenberg Joel: Útek z Auschwitzu
14,90 € 12,81 €

Väčšina Európy je v rukách nacistov a Hitler začína uskutočňovať svoje „posledné riešenie“, keď systematicky a neľútostne vyvražďuje najmä židov, ale aj odbojárov a vojnových zajatcov v koncentračných táboroch.

Colotka Peter: S oštiepkami do Povstania
11,90 € 10,23 €

Nová kniha Petra Colotku „S oštiepkami do Povstania“ voľne nadväzuje na predchádzajúcu „Vo víre času“. Prvá časť je spomienkovo – poviedková a ako hovorí jazyková redaktorka Dr. Mária Dudáková „…

Cruyff Johan: Moja filozofia futbalu (Autobiografia)
14,99 € 12,89 €

Vo svojej autobiografii Moja filozofia futbalu Cruyff rozpráva príbeh svojho života od pouličného futbalu v Amsterdame po podpis zmluvy s Ajaxom vo veku desať rokov, cez tri víťazstvá v Pohári majstrov európskych krajín (Ligy majstrov) až po prestup

Ebershoff David: Dánske dievča
12,90 € 11,09 €

Dán Einar, krajinkár jutskej prírody, a Američanka Greta, známa portrétistka, sa stretli ešte počas štúdií v Kodani a vzali sa. Ich spoločný život postupne narúšajú Einarove sklony prezliekať sa a neskôr aj vydávať za ženu.

Fitzgerald Francis Scott: Takový pěkný pár
16,63 € 14,30 €

Výbor z časopiseckých povídek, sestavených do chronologického cyklu od let jinošství přes dospívání a první lásky až k manželství, je zároveň zrcadlem autorových osudů.

Formáčková Marie: Jan Tříska
9,35 € 8,04 €

Byl Romeem i Lorenzacciem, byl Faustem i Radúzem, byl králem Learem i Igorem Hnízdem. Byl lecčíms, ale stále zůstával mužem a klukem s nestárnoucí duší a kouzlem, které se nedá naučit ani vypočítat.

Gilliam Terry: Gilliameska
28,11 € 24,17 €

Terry Gilliam, režisér a spoluzakladatel skupiny Monty Python, ve svých memoárech živelně líčí svou pitoreskní životní pouť z chladného severu amerického státu Minnesota až do nejžhavějšího prostředí současnosti – Hollywoodu, s delšími či kratšími za

Harsányi Ladislav: Ján a Jozef Čapkovičovci - Čapáci
17,60 € 15,14 €

„Jedinečné futbalové dvojičky, ktorých životný príbeh rozosmeje každého čitateľa. Ich životná energia a spôsob rozprávania sú jedinečné.Páni z Teheľného poľa a československí reprezentanti.“

Hlavinková Lucie: Sestry Foxovy
14,01 € 12,05 €

Kam odejdou duše zemřelých? Kam se poděje podstata člověka, kterého jsme milovali? Mohou se mrtví vracet a komunikovat s námi? Na tyto odvěké otázky přinesly odpověď milionům zoufalých pozůstalých sestry Foxovy v Americe druhé poloviny 19. století.

Hudson Alice: Elvis: (Ne)smrtelná ikona
18,75 € 16,12 €

Elvis je ikona, která ční nad všemi ostatními, měl vliv na kulturu a chování mládeže, chůzí, oblečení. A kromě toho to byl samozřejmě neuvěřitelný zpěvák.

Kantůrková Eva: Přítelkyně z domu smutku
14,05 € 12,08 €

Nové a doplněné vydání úspešné knihy české spisovatelky, disidentky a signatářky Charty 77 Evy Kantůrkovej Přítelkyně z domu smutku. Autorka popisuje životní osudy žen, které potkala v ruzyňské věznici, když byla neprávem uvězněna.

Kapráliková Monika: Za hranice provincie (Ján Smrek a jeho E/elán)
18,80 € 16,17 €

Ján Čietek-Smrek je známy predovšetkým ako básnik. Novinárstvo a publicistika však tvorili os jeho pracovného a osobného života. Veď v redaktorskom povolaní strávil viac ako tretinu života a básnický pseudonym, uvedený často len v iniciálach js.

Kavanagh John: Učiť sa a vyhrávať
10,99 € 9,45 €

Ak si niekto myslí, že zmiešané bojové umenia (MMA) sú len o svalnatých a po boji túžiacich mladých mužoch, tréner mnohých popredných bojovníkov John Kavanagh mu práve v tejto knihe vysvetlí, ako veľmi sa mýli.

Knight Phil: Shoe Dog
15,90 € 13,67 €

Mladý a zvedavý Phil Knight, čerstvý absolvent vysokej školy ekonomickej, si od otca požičal päťdesiat dolárov a založil spoločnosť s jednoduchým poslaním: dovážať z Japonska kvalitné a lacné bežecké topánky.

Kolektív autorov: Marie Terezie – 300 let od narození
7,76 € 6,67 €

Tři sta let od narození Marie Terezie je výročím, které by rozhodně nemělo zapadnout. Když Marie Terezie nastupovala k moci, stala se sice panovnicí obrovské říše, která však připomínala spíše kolos na hliněných nohou.

Landa Daniel: Daniel Landa - Obvšeník
17,81 € 15,32 €

„Zkuste si představit, že přijdete do něco jako kůlny, která je zařízená něco jako domácí bar a je plná velkých Maorů.

Lindsey Vonn: Byť silná je viac ako krásna
17,99 € 15,47 €

Svetová šampiónka Lindsey Vonn chce, aby ženy neboli posadnuté chudnutím, ale sústredili sa na to, aby zosilneli a milovali svoje telá také, aké sú a za to, čo všetko dokážu. Lindsey je dievča z malého mesta v Minnesote.

Liščák Michal: Denník operátora radaru
9,90 € 8,51 €

Michal Liščák (1935) sa narodil v Oščadnici na Kysuciach, mal osem súrodencov. Vychodil päť ľudových tried a štyri meštianky. Po smrti otca nemal financie na ďalšie štúdiá.

Mazzeová J.Tilar: Irenine deti
13,90 € 11,95 €

Strhujúci príbeh o Irene Sendlerovej – hrdinke, ktorá sa stala ženskou verziou Oskara Schindlera a zachránila pred smrťou a deportáciou 2 500 detí z nacistami okupovaného Poľska.

Melle Thomas: Svet za chrbtom
11,95 €

V knihe, ktorú možno považovať aj za autobiografiu či literárnu spoveď, Thomas Melle otvorene a nekompromisne rozpráva o svojom prekliatí – bipolárnej poruche, duševnom ochorení známom aj pod starším názvom maniodepresia.

Merle Robert: Útok na kasárna
16,63 € 14,30 €

Jádrem knihy Útok na kasárna je „první den kubánské revoluce“, 26. červenec 1953, kdy Fidel Castro a jeho druhové zaútočili na Moncadova kasárna v Santiagu, aby získali základnu ke svržení diktátorského režimu Fulgencia Batisty.

Parenička Pavol: Štúr a Hurban (Myšlienka a čin)
10,90 € 9,37 €

Kniha esejí Štúr a Hurban, myšlienka a čin približuje, osvetľuje, mapuje a komentovane porovnáva životné osudy, osobnostné profily, svetonázorové postoje, politické, náboženské, filozofické, historické, literárne a estetické náhľady, profesijné ori

Peťko Johny: Démon chlast I. - Nalej, hrozí vytriezvenie...!
11,11 € 9,55 €

Kniha je autentickou spoveďou autora, v ktorej popri rozvíjajúcom sa životnom príbehu, popisuje zrod a postupný rozmach jeho Démona – závislosti od alkoholu, ktorého chápadlá postupne zasahujú do všetkých aspektov jeho bytia.

Rousseau Francois-Olivier: Christian Dior
18,75 € 16,12 €

Paříž, 1920: mladý muž hledá svou cestu. Tráví večery se známými umělci, přesto Christian Dior ještě neví, jak vyjádřit svůj talent. Zkouší navrhovat první šaty a klobouky, avšak sotva se mu podařilo vejít trochu ve známost, přichází válka.

Roy Jennifer: Žltá hviezda
11,90 € 10,23 €

Keď v roku 1939 odvliekli Sylviu s rodinou do lodžského geta v Poľsku, v ktorom bolo väznených približne 250 000 židov, bola len malým dievčatkom. Po oslobodení zostalo v gete nažive len 800 ľudí a z toho 12 detí. Sylvia bola jedným z nich…

Shetty Sanjeev: Lionel Messi
17,99 € 15,47 €

Od malého chlapčeka, ktorý si kopal loptu na ulici rodného argentínskeho mesta Rosario, cez neskoršie napredovanie v barcelonskej akadémii sa Messi skvostne predribloval a prestrieľal až medzi svetovú futbalovú elitu.