Agassi Andre: OPEN: Andre Agassi
16,99 € 14,61 €

Je jedným z najobľúbenejších športovcov histórie a jedným z najtalentovanejších tenistov, ktorí kedy vyšli na kurt.

Allen Woody: Bez peria
9,37 €

Druhá zbierka newyorského filmára, spisovateľa a hudobníka Woodyho Allena (*1935) Bez peria (Without Feathers, 1975) vychádza presne po štyridsiatich rokoch od vydania v Spojených štátoch pri príležitosti autorových osemdesiatin.

Apfel Viliam: Legenda v kameni
9,90 € 8,51 €

I keď sa o M. R. Štefánikovi napísalo už veľa kníh, stále je čo objavovať. Pozoruhodné sú nielen osudy tejto výnimočnej osobnosti, ale aj – verejnosti takmer neznáme – osudy Štefánikovej mohyly na Bradle.

Beňo Ján: Život s kufrom
4,98 € 4,28 €

Autobiografický román skúseného slovenského prozaika zaujme živou hodnovernosťou výpovede o tom, čo všetko pulzuje a odkrýva sa v mladom človeku z konca päťdesiatych rokov minulého storočia.

Brežná Irena: Nevďačná cudzinka
6,95 € 5,98 €

Život a písanie Ireny Brežnej poznačila skúsenosť emigrácie z Československa do Švajčiarska v roku 1968. Tento zlomový zážitok tvorí skryté aj očividné podložie jej reportáží, esejí a próz.

Caioli Luca: Messi-Viac než superhviezda
8,99 € 7,73 €

Lionel Messi je najväčším futbalistom našich čias: je to čarodejník s neopakovateľnou schopnosťou prekonávať obranu súpera a strieľať góly.

Čarnogurský, Iva Kerná Ján: Áno a nie Jána Čarnogurského
9,90 € 8,51 €

Kniha odkrýva zaujímavé osudy rodiny Čarnogurských a predovšetkým mapuje životnú cestu tohto zaujímavého slovenského politika a rozhľadeného Európana.
Ján Čarnogurský je muž, ktorý je vždy sám sebou, vždy individualistický.

Čičvák Martin: Kukura
12,95 € 11,14 €

„Pracujem so svojou dušou.“ Tak znel novinový titulok, ktorý uvádzal rozhovor s Jurajom Kukurom v nemeckých novinách tesne po premiére inscenácie Yerma v mníchovskom divadle Kammerspiele.

Clintonová Hillary Rodham: Těžká rozhodnutí
23,45 € 20,17 €

Přední americké politička a bývalá ministryně zahraničních věcí ve svých vzpomínkách, které zahrnují období 2009 až 2013, přibližuje především své působení ve vládě prezidenta Barracka Obamy.

Coelho Paulo: Valkýry
10,90 € 9,37 €

Dnes už klasický román Paula Coelha Valkýry (prvý raz vyšiel v roku 1992) je autobiografický a zároveň širšie platný príbeh o dvoch povahovo odlišných partneroch.

Dubnička, Vladimír Ilkovič Stanislav: Profesor Dionýz Ilkovič
6,70 € 5,76 €

Profesor Dionýz Ilkovič, slovenský Rusín, druhý syn gréckokatolíckeho farára pochádzajúci zo starej dynastie gréckokatolíckych kňazov, bol aj v časoch neprajných neoblomným, zásadným a spravodlivým človekom i v tých najťažších životných skúškach.

Hatala Marián: Krok od zmierenia
9,90 € 8,51 €

Súbor23 autobiografických poviedok, inšpirovaných príhodami, spomienkami, zážitkami z detstva, mladosti aj nie veľmi dávnej minulosti.Hatala ju venoval svojim dvom hlavným živlom: hemofílii a literatúre.

Isaacson Walter: Steve Jobs
18,75 € 16,13 €

Based on more than forty interviews with Steve Jobs conducted over two years – as well as interviews with more than a hundred family members, friends, adversaries, competitors, and colleagues – this is the acclaimed, internationally bestselling biogr

Jurík Ľuboš: Alexander Dubček / Rok dlhší ako storočie
11,09 €

Kniha Rok dlhší ako storočie je nielen biografický román o najznámejšom Slovákovi Alexandrovi Dubčekovi od jeho narodenia až po tragickú smrť, ale mapuje aj spoločenskú a politickú atmosféru v Československu šesťdesiatych rokov, najmä udalosti, ktoré

Kolektív: GOGO - Chalan z internetu
12,90 € 11,09 €

BAM, čaute, tu je GoGo! Tento pozdrav sa ozýva z desiatok videí na internete, ktoré si získali neuveriteľné množstvo fanúšikov.

Lazenby Roland: Michael Jordan: Život
18,99 € 16,33 €

No i tento potomok starej rodiny z Pobrežnej platiny v Severnej Karolíne má ako každý človek aj svoje temné stránky. Ako veľký športovec dokázal byť aj neľútostným nepriateľom a ako vzor mladých dokázal byť aj milovníkom hazardu.

Macek Petr: Laďa Kerndl - Kariéra na druhý dech
3,95 € 3,40 €

Jazzman Laďa Kerndl, přezdívaný jako „český Sinatra“, bilancuje u příležitosti svého životního jubilea, sedmdesátin, svůj košatý osobní život i bohatou kariéru. Čtvrt století strávil na zaoceánských lodích a bavil smetánku světovými evergreeny.

Majerník Miroslav: Preteky s časom
4,99 € 4,29 €

Poviedková kniha vyše dvoch desiatok príbehov z názvom Preteky z časom a podnázvom Príbehy ktoré sa nestali legendami vychádza z reálnych udalosti prežitých v reálnom prostredí reálneho malého východoslovenského mestečka, žijúci si svoj život kdesi v

Mikolaj Dušan: Belo Kapolka - Citlivá tatranská žula
9,90 € 8,51 €

Drsno-krásny svet Vysokých Tatier vyformoval viacero výnimočných osobností: vetrom ošľahaných horalov i citlivých umelcov, horských nosičov i literátov, filozofov, bádateľov – a často sa tieto prívlastky spojili v jednej osobe.

Piško Rasťo: Stano Radič - Majster nenápadnej pointy
11,09 €

Osud tých, ktorí si dobrovoľne vybrali život v gete podceňovaného humoru, je často nespravodlivý. Šašovia a klauni, ktorí nás zabávajú, sa iba zriedka dostanú do panteónu veľkých osobností. Zostávajú však v srdciach svojho publika.

Rubinstein Julian: Lupič džentlmen
14,50 € 12,47 €

Životný príbeh maďarského lupiča AttiluAmbrusa má všetky vlastnosti brilantne napísaného kriminálneho románu. Len s tým rozdielom, že všetko v ňom je pravda.

Slezáček, Silvia Lispuchová Juraj: Ako sa stať celebritou
11,90 € 10,23 €

„Keď sa prevalilo, čo mi vlastne je, opäť sa potvrdilo, že pokiaľ máte rakovinu, niektorí ľudia sa vám priam boja zavolať, spýtať sa, ako sa máte. Domnievajú sa, že je neslušné či vtieravé otravovať trpiaceho človeka.

Slonimová Eva: Dívaj sa na hviezdy
10,90 € 9,37 €

Detstvo Evy Weissovej-Slonimovej, rodenej Bratislavčanky, poznačila druhá svetová vojna, počas ktorej prenasledovanie Židov v Európe dosiahlo obludné rozmery.

Zikmund Miroslav: Století Miroslava Zikmunda
28,11 € 24,17 €

Tato životopisná kniha přináší osobitý pohled na bouřlivé dějiny 20. století očima muže, který poznal celý svět. Byl počat za Habsburků a narodil se 5 měsíců po vzniku první republiky. Přežil 2. světovou válku, zažil nástup komunismu i jeho pád.