autor neuvedený: Samo Tomášik (8.2.1813 – 10.9.1887)
5,90 € 5,07 €

Medzi najvýznamnejšie obdobia v dejinách slovenského národa patrí obdobie národného obrodenia. Na formovaní svojbytnosti slovenského národa sa aktívne zúčastňovali aj slovenskí evanjelici, najmä z radov evanjelických farárov.

Belohradská Ľuba: Juraj Rusňák
39 € 33,54 €

Za svojej krátkej existencie zorganizovala Galéria Nedbalka už druhú výstavu sochárskych diel, tentoraz s cieľom predstaviť sochy so svojich zbierok.

Brož Ivan: Pershing - Příběh 5hvězdičkového generála
1,99 € 1,71 €

Kniha představuje portrét temperamentního amerického vojáka. Jeho muži svým bojovým vystoupením přispěli k vytvoření nových podmínek poválečné rekonstrukce Evropy, které umožnily i založení naší republiky.

Coddington Andrea: Jozef Bednárik
14,90 € 10 €

Jozef Bednárik – režisér, herec, gurmán a cestovateľ. Maestro muzikálov a opier, milovník umenia, kníh, šansónov a dobrého jedla. Človek, ktorého charakterizoval extrémizmus vo všetkom – v láske, názoroch, bezuzdnom jedení i chronickom diétovaní.

Čukovskij Nikolaj: Čtyři kapitáni - Velitelé fregat
3,95 € 3,40 €

Širé a zrádné jsou prostory Tichého oceánu. Jeho tajemné, neprobádané vodní dálky k sobě odedávna vábily mořeplavce všech zemí. První smělí námořníci se vydávali na dlouhé plavby, aby neznámé vody prozkoumali.

Ferguson Alex: Môj život
15,90 € 13,67 €

Môj život je inšpirujúci príbeh muža považovaného za najlepšieho britského futbalového trénera všetkých čias. Strhujúci, občas veselý, vždy však priamy príbeh sira Alexa Fergusona sa začína v glasgowskej štvrti Govan známej pre lodné doky.

Fischer Viliam: Srdce na dlani
11,90 € 10,23 €

Možno aj pre neznášanlivosť politikov je v našich životoch až príliš veľa negatívnej energie.

Gavran Miro: Priateľ Franza Kafku
5,90 € 5,07 €

Ak sa bojíte Franza Kafku, Gavranov román vás zbaví strachu aj z neho samotného, aj z čítania jeho diel. Kafka je v povedomí mnohých čitateľov záhadnou a rozporuplnou bytosťou a jeho diela nenachádzajú vždy taký ohlas, aký si právom zaslúžia.

Hacker Paul: Slovensko 1990–1993
12 € 10,32 €

Kniha Slovensko na ceste k samostatnosti je svojím spôsobom jedinečná. Prináša zainteresovaný a zároveň nezávislý popis udalostí, ktoré sa odohrali v Československu v rokoch 1990–1993.

Hamarová Darina: Životom nekráčam sama
8,90 € 7,65 €

Tento román sa rodil veľmi ťažko. Námet naň nosila autorka v hlave niekoľko rokov, ale k jeho realizácii došlo až po napísaní a vydaní knihy Slzy muža, ktorá si získala priazeň mnohých čitateľov.

Schmidt Peter: Kaktus na Valentína
5,98 € 5,14 €

Kaktus pre Valentína s podnázvom Autista a láska je úsmevná i vážna kniha nemeckého autistu s Aspergerovým syndrómom, ktorý má mimoriadne nadanie na prírodné vedy, no ľudská komunikácia preňho zostáva veľkou záhadou. Dr.

Tlhabi Redi: Africká láska
10,90 € 9,37 €

Kniha je skutočným príbehom utrpenia afrického dievčaťa, ktoré by v tomto storočí vo svete už nemalo mať miesto… Príbeh jedenásťročnej Redi Tlhabi sa začína v Sowete pri juhoafrickom Johannesburgu.

Ursínyová Terézia: Zlaté hlasy
9,90 € 8,51 €

Kniha portrétov a rozhovorov so sedemnástimi osobnosťami speváckeho umenia na Slovensku, medzi ktorými sú František Krištof Veselý, Gizela Veclová, Lucia Popp, Peter Mikuláš, Magdaléna Blahušiaková, Eva Šušková a iní.

Virapen John: Nežádoucí účinek: Smrt + CD CZ
14,99 € 12,89 €

Tato kniha vypráví pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ji bývalý ředitel farmaceutického koncernu. Dr. John Virapen, který zná interní praktiky a postupy používané ve farmaceutických gigantech.

Winkler, Peter Štrelinger Tomáš: Kto proti osudu
11,90 € 10,23 €

Kolekcia 34 citlivo beletrizovaných životopisných príbehov o slovenských spisovateľoch originálnym spôsobom sprítomňuje ich ľudské osudy, zaujímavo rozmotáva súvislosti tvorby a života a ponúka mnohé neznáme biografické fakty.