Allen Woody: Bez peria
9,37 €

Druhá zbierka newyorského filmára, spisovateľa a hudobníka Woodyho Allena (*1935) Bez peria (Without Feathers, 1975) vychádza presne po štyridsiatich rokoch od vydania v Spojených štátoch pri príležitosti autorových osemdesiatin.

Dronfield Jeremy: Chlapec, čo nasledoval otca do Osvienčimu
19,90 € 17,11 €

Viedeň 1939. Rodina Kleinmannovcov žije jednoduchým, bežným životom. Gustav pracuje ako čalúnnik a Tini udržiava v poriadku skromnú domácnosť. Najväčšou radosťou manželov sú ich štyri deti: Fritz, Edith, Herta a Kurt.

Kolektív: GOGO - Chalan z internetu
12,90 € 11,09 €

BAM, čaute, tu je GoGo! Tento pozdrav sa ozýva z desiatok videí na internete, ktoré si získali neuveriteľné množstvo fanúšikov.

Lefteri Christy: Včelár z Allepa
17,90 € 15,39 €

Miliónové sýrske Aleppo je prežiarené slnkom a vôňou olív a pistácií. Radosť zo života a rodinnej spolupatričnosti prežíva aj včelár Nuri. Ale odrazu sa čosi zmení a prichádza nevídaná hrôza. Tí predvídaví to podvedome vytušili a včas odišli.

Obamová Michelle: Môj príbeh
19,90 € 17,11 €

Michelle Robinsonová prežila detstvo v južnej časti Chicaga, kde sa v malom byte na poschodí delila o spoločnú izbu s bratom Craigom a naháňala sa s ním v blízkom parku.

Pistorius Martin: Väzeň vo vlastnom tele
6,79 €

Dvanásťročný Martin z ničoho nič ochorel. Bolo to vážne, jeho stav sa zhoršoval a lekári boli bezmocní. Postupne prestal chodiť, hýbať očami a napokon aj hovoriť.

Westoverová Tara: Vzdelaná
16,90 € 14,53 €

Tara Westoverová sa prvý raz ocitla v triede ako sedemnásťročná. Narodila sa v rodine survivalistov, ktorí žili v horách amerického Idaha. Tam sa pripravovala na koniec sveta tak, že zavárala do zásoby broskyne a spávala s „plnou poľnou“.

Wolf, Jay Wolf Katherina: Nádej je liek
11,95 €

Nádej je liek Skutočný príbeh o zdrvujúcej strate a láske, ktorá všetko prekoná Katherine a Jay Wolfovci

Bolesť nemusíte prežívať sami Mala vážne poškodený mozog a nevedela sa pohnúť, celé dva roky strávila v rehabilitačných zariadeniach.