Belmondo Jean-Paul: Belmondo o Belmondovi
37,13 € 31,93 €

Zcela výjimečná fotografická publikace

Je čas bilancovat – toho si je vědom i samotný J. P. A tak vedle autobiografického vyprávění uspořádal také velkolepý fotografický průřez svým životem.

Brinkley William: Útek sestry Cecílie
8,90 € 7,65 €

Skutočný príbeh rehoľnej sestry Cecílie, ktorá v prestrojení unikla desiatke policajtov a niekoľko mesiacov sa skrývala, až sa jej v januári 1952 podarilo ujsť cez rieku Moravu do Rakúska.

Eisen Max: Nemusel som prežiť
13,90 € 11,95 €

„NEMUSEL SOM PREŽIŤ JE AUTENTICKÝ PRÍBEH O UTRPENÍ, SMÚTKU A STRACHU JEDNÉHO CHLAPCA V HROZNÝCH ČASOCH A NA HROZNOM MIESTE“.

Harsányi Ladislav: Ján a Jozef Čapkovičovci - Čapáci
17,60 € 15,14 €

„Jedinečné futbalové dvojičky, ktorých životný príbeh rozosmeje každého čitateľa. Ich životná energia a spôsob rozprávania sú jedinečné.Páni z Teheľného poľa a československí reprezentanti.“

Hlavinková Lucie: Sestry Foxovy
14,01 € 12,05 €

Kam odejdou duše zemřelých? Kam se poděje podstata člověka, kterého jsme milovali? Mohou se mrtví vracet a komunikovat s námi? Na tyto odvěké otázky přinesly odpověď milionům zoufalých pozůstalých sestry Foxovy v Americe druhé poloviny 19. století.

Morris Desmond: Životy Surrealistů
30,03 € 25,83 €

Desmond Morris, autor bestsellerů a sám surrealistický umělec, se namísto snahy analyzovat práci surrealistů soustředí na tyto umělce jako na osobnosti a pozoruhodné jednotlivce. Jaké měli charakterové přednosti či naopak slabosti?

Steinová Edita: Príbeh jednej židovskej rodiny
16,99 € 14,61 €

Edita Steinová (1891 – 1942) – filozofka, rehoľníčka a obeť holokaustu začala svoje autobiografické poznámky písať po nástupe nacizmu k moci a začiatku prenasledovania židovského obyvateľstva.

Urban Jozef: Život je frajer, ale ja som väčší
8,30 € 7,14 €

Zhruba stovka poetických textov, zhrnutá v knihe Život je frajer, ale ja som väčší, predstavuje najlepšie básne a texty piesní mimoriadne talentovaného a populárneho básnika 20. storočia.

Urban Karol: Neskartované
9,90 € 8,50 €

Spomienky bývalých príslušníkov ŠtB ochotných podať svedectvo, obsahujú najzaujímavejšie poukazy na menej známe a doposiaľ nepublikované akcie zaniknutej Štátnej bezpečnosti. Všetky by sa ani do jednej knižky nezmestili.