Bicykel je obľúbeným dopravným prostriedkom aj športovým vybavením. Pre aktívnych cyklistov je tu gravel určený na cesty aj nerovné cesty, horský bicykel do terénu, trekingový bicykel na výlety alebo cestný bicykel pre rýchlu jazdu. Netrénovaní jazdci ocenia elektrobicykel či prestavbu na elektrobicykel.

Zobraziť viac

Cestné bicykle

 • Cestné bicykle sú ľahké a rýchla bicykle určené pre svižnú jazdu po asfalte. Ideálne pre cyklistov, ktorí do terénu príliš nezabrúsia a majú radi rýchlu jazdu po cestách a asfaltových cestách. Cestné bicykle sú ľahké, zvyčajne majú úzke pneumatiky bez výraznejšej vzorky.

Horské bicykle

Horské bicykle sú určené pre jazdu v teréne. Sú ideálnymi spoločníkmi cyklistom, ktorí radi brázdia krajinu, lesy, lúky aj nespevnené cesty. Majú mohutnejší rám a vyššiu hmotnosť ako cestné bicykle.

 • Celoodpružené bicykle - sa hodia do náročného terénu, na jazdu cez korene, kamenia apod. Lepšie tlmia nárazy, šetria chrbát a sú komfortnejšie
 • Bicykle s odpruženou vidlicou - vhodné do menej náročného terénu, sú rýchlejšie a sila jazdca je v jednoduchšom teréne využitá efektívnejšie
 • Bicykle na downhill - celoodpružené s väčším zdvihom, pripravené na skoky, kamene, korene

Trekingové bicykle

 • Trekingové bicykleideálne bicykle na cykloturistiku. Hodia sa prevažne na jazdu po spevnených cestách alebo v nenáročnom teréne. Na bicykel možno ľahko pripevniť cestovné tašky na nosiče a vyraziť na viacdenné výlety.

Gravel (Gravel bike)

 • Gravel bicykle sú jedny z univerzálnych kolies. Hodia sa do nerovného terénu na poľné cesty, ale rozumejú si aj s hladkou cestou. Gravel bike sa vyznačujú širším plášťom, než majú cestičky, a hlbšou vzorkou. Napriek tomu ich neodporúčame do lesa alebo ťažšieho terénu.

Mestské a fitness bicykle

Skladacie bicykle

 • Skladacie bicykleideálne do mesta, alebo na výlety autom, kam ich ľahko naložíte bez nutnej demontáže predného kolesa a pod. Vďaka špeciálnemu mechanizmu na ráme ich zložíte a rozložíte ľahko a rýchlo.

Bicykle na Freestyle, Street, Dirt a BMX

Kolesá majú široké a vyššie riadidlá, ktoré zaisťujú ľahšie a presnejšie ovládanie bicykla. Majú odolnú konštrukciu bez zbytočných detailov a zvarov, ktorá dobre odoláva nárazom. Najlacnejšie BMX bicykle majú rámy z bežnej ocele, tie lepšia zo 100 % CrMo ocele, ktorá je výrazne pevnejšia. Pneumatiky sú širšie ako pri klasických bicyklech. Nájdete plášte o šírke až 2,5". Plášte sú odolné a stabilné, dobre pracujú na čistom povrchu.

Elektrobicykel a prestavba na elektrobicykel

 • Elektrobicyklepoháňané elektromotorom, ktorý počas jazdy pri šliapaní dodáva silu navyše. Intenzitu dodanej sily si môžete voliť podľa ľubovôle a fyzickej kondície. Väčšina bicyklov má 3 až 9 stupňov intenzity. Elektrobicykle je potrebné pravidelne dobíjať. Pohon sa dá vypnúť aj úplne a bicykel môžete užívať klasickým spôsobom.

Prestavby na elektrobicykle sú moderným a obľúbeným spôsobom, ako si vychutnať pôžitok z jazdy bez veľkej námahy. Vďaka motoru, ktorý pomáha zvládať náročnejšie úseky, si jazdu vychutnajú aj rekreační športovci, staršie osoby alebo profesionáli, ktorí posúvajú hranice svojej výdrže.

Info:

Pre najmenšie deti sú tu odrážadlá pre deti. Tie nie sú vybavené pedálmi. Dieťa sa pohybuje za pomoci odrazu nôh. Detské odrážadlá učia deti základnej rovnováhe pri jazde.

Ako vybrať bicykel?

Ako sa líši dámsky a pánsky bicykel?

 • Dámske bicykle majú, na rozdiel od pánskych, zníženú rámovú trubku, aby sa dámam lepšie nasadalo.
 • Pánske bicykle majú vodorovnú rámovú trubku a väčšiu vzdialenosť medzi sedlom a riadidlami, aby vyhovovali mohutnejšej mužskej postave.

Priemer kolies vyberajte podľa typu bicykla

Veľkosť bicykla sa riadi hlavne priemerom samotných kolies. Ten sa odvíja od typu bicykla, ale tiež od výšky postavy. Na bicykli sa vám musí pohodlne sedieť. Bicykel sa vám musí dobre ovládať a po zložení nôh zo šlapiek by ste špičkami mali dosiahnuť na zem. U BMX, Freestyle a podobných bicykloch záleží hlavne na ich ovládateľnosti.

Typ bicykla Veľkosť kolies
Horské bicykle 26 – 29"
Cestné bicykle 27 – 28"
Trekingové bicykle 28"
Mestské a fitness bicykle 26" a 28"
Skladacie bicykle Väčšinou 20"
Bickyle na Freestyle, Street, Dirt a BMX 16", 18" alebo 20"
Elektrokola Najčastejšie 26", 27,5" alebo 29"

Oceľový, hliníkový alebo karbónový rám bicykla?

Materiál rámu ovplyvňuje hmotnosť, odolnosť, životnosť aj obstarávaciu cenu bicykla.

 • Oceľový rám - nevýhodou je vyššia hmotnosť rámu a časom možnosť hrdzavenia
 • Hliníkový rám - vyniká nižšou hmotnosťou, bohužiaľ nie je tak odolný proti nárazom
 • Karbónový rám - extrémne ľahký aj odolný, nevýhodou môže byť vyššia cena
TIP!

Oceľové, hliníkové aj karbónové rámy nájdete aj v kolobežkách pre deti aj dospelých.

Miera odpruženia bicykla

 • Bicykle do terénu - vyžadujú najvyšší stupeň celoodpruženia, aby zvládli veľké terénne nerovnosti
 • Bicykle do nenáročného terénu - sú zvyčajne vybavené odpruženou prednou vidlicou
 • Bicykle na spevnené povrchy - nevyžadujú výrazné odpruženie

Na aké ďalšie komponenty sa pri bicykloch zamerať?

 • Brzdy - najčastejšie tzv. "Véčkové brzdy", pre náročnejších diskové brzdy, menej používané sú hydraulické brzdy, ktoré využívajú hlavne profesionáli
 • Prehadzovačky - štandardné prehadzovačky alebo prehadzovačky s inverznou pružinou, ktoré majú radenie oproti štandardným opačné a preto rýchlejšie radia na ľahší prevod
 • Radenie bicykla - otočné alebo páčkové radenie
 • Sedlá a poťahy na bicykel - v ponuke sú pohodlné gélové sedlá, nepremokavé sedlá a iné.
TIP!

Ako vybrať bicykel či Ako vybrať veľkosť bicykla vám poradí tiež náš sprievodca výberom.

-23%
Olpran Falcon SUS 24“ chlapčenský modrá
35x

Olpran Falcon Sus 24 "

219 €
168 €
Akcia

Detský bicykel je ideálny pre deti vo veku od 9 do 12 rokov. Využitie nájde predovšetkým na spevnených cestách a v miernych terénoch. S pevným oceľovým rámom, odpruženou vidlicou a Pneu Rubena. Olpran Falcon SUS 24" má nosnosť až 50 kg.

Tovar od predajcu MALL
Olpran Viola 27,5" sus disc červená/biela 2021
7x

Olpran Viola 27,5" sus disc

230,90 €
212 €
Akcia

Dámsky horský bicykel Viola 27,5“ sus disc od značky Olpran. Pevný oceľový rám HI-TEN. Veľkosť plášťa 27,5". Veľkosť rámu 19 ". Odpružená vidlica. Počet rýchlostí: 18 Radenie Shimano, Index. Zadná ráfiková V brzda 110 mm. Nosnosť 90 kg. Výška postavy 165 – 185 cm. Oceľová reťaz Z6. Hmotnosť 17,1 kg.

Tovar od predajcu MALL
-27%
Olpran Mercury 28" pánsky, čierna
40x

Olpran Mercury 28" pánsky

239 €
172,30 €

Olpran Mercury 28" je pánsky trekový bicykel vybavený blatníkmi, svetlami a nosičom, ktoré je určené pre rekreačnú jazdu. Tento bicykel s rámom s veľkosťou 19" má 18 rýchlostí a ráfikové „V“ brzdy.

Tovar od predajcu MALL
-14%
Olpran Bomber Sus Full disc 26“ pánsky čierna / modrá
57x

Olpran Bomber Sus Full disc 26" pánsky

234,90 €
200 €
Akcia

Pánsky horský bicykel Olpran Bomber sus full disc 26“ nájde vďaka odpruženej prednej vidlici a prednej i zadnej diskovej brzde využitie najmä v miernom teréne.

Tovar od predajcu MALL
Olpran Buddy 20" čierna/červená
50x

Olpran Buddy 20"

194,90 €

Detský bicykel Olpran Buddy 20" je skvelou voľbou pre chlapcov aj dievčatá vo veku na jazdu po spevnených cestách aj v miernom teréne. Má odpružený oceľový rám a odpruženú prednú vidlicu.

Tovar od predajcu MALL
-26%
Olpran Cruez 28" Sus dámsky
35x

Olpran Cruez 28“ Sus dámske

239 €
176 €
Akcia

Dámsky bicykel Cruez 28" Sus je skvelý krosový bicykel s výborným pomerom cena – kvalita. Je osadený komponentami Shimano, ponúka 18 rýchlostí a odpruženú prednú vidlicu.

Tovar od predajcu MALL
-25%
Olpran Boston 20" , žltá
6x

Olpran Boston 20"

209 €
156,50 €

Detský bicykel Olpran Boston 20" je skvelou voľbou pre chlapcov aj dievčatá vo veku na jazdu po spevnených cestách aj v miernom teréne. Odpružená predná vidlica šetrí kĺby na rukách a spríjemní deťom jazdu.

Tovar od predajcu MALL
-16%
Olpran 29 čierna/červená
25x

Olpran 29 Olpran

279 €
232 €
Akcia

Horský bicykel Olpran 29" od značky Olpran je vybavené značkovými komponentmi SHIMANO, ktoré zaisťujú kvalitu a funkčnosť celého kola. Vďaka prehazovačke s 18 prevodmi, v pomere 3×6 zdoláte aj náročnejší terén. Je opatrené oceľovým rámom a prednou odpruženou vidlicou so zdvihom 100 mm. Vhodné pre dospelých.

Tovar od predajcu MALL
-21%
Olpran 27,5 pánske čierna/červená
25x

Olpran 27,5 Olpran

279 €
220 €
Akcia

Horské kolo disponuje nosností 90 kg a je určeno pro výšku postavy 165–179 cm. Je opatřeno ocelovým rámem a přední odpruženou vidlicí. Má řazení a přesmykač Shimano a aluminiové ráfky. Olpran 27,5 je vhodné kolo pro dospělé.

Tovar od predajcu MALL
-19%
Olpran Cruez 28" Sus pánsky čierna/oranžová
42x

Olpran Cruez 28" Sus pánske

239 €
192 €
Akcia

Pánsky trekový bicykel Olpran Cruez 28“ s oceľovým rámom o veľkosti 20". Odpružená vidlica. Počet rýchlostí: 18 Brzdové alu páčky. Prevodník 48–38–28/170. Predstavec z ocele o 90 mm. Menič Shimano RD-TY21-GS. Pastorok Shimano MF-TZ20. Reťaz KMC. Gripy PVC. Prešmykovač QD-04A. Určené pre spevnené cesty a mierny terén. Maximálna nosnosť do 90 kg.

Tovar od predajcu MALL
-23%
Olpran Falcon Sus 24" dievčenský biela/zelená
26x

Olpran Falcon Sus 24" dievčenský

219 €
168 €
Akcia

Olpran Falcon 24 " je detský bicykel s pevným oceľovým rámom a odpruženou prednou vidlicou. Má 15 rýchlostí a je určené na spevnené cesty a mierny terén.

Tovar od predajcu MALL
-16%
Olpran Laser Full Disc 26“ biela/žltá
90x

Olpran Laser Full Disc 26"

249 €
208 €
Akcia

Horský bicykel má odpružený oceľový rám veľkosti 18", odpruženú prednú vidlicu. Možnosť *18 rýchlostí. Doporučená nosnosť bicykla je do 90 kg. Olpran Laser Full Disc 26“ je vhodný na spevnené cesty a mierny terén.

Tovar od predajcu MALL

Bicykle a elektrobicykle

Bicykle sú spoľahlivými parťákov na ceste do práce, do školy aj na výlety do prírody. Cestné bicykle ocenia jazdci, ktorí dávajú prednosť rýchlej jazde po spevnenom povrchu. Ak radi jazdíte v prírode, hľadajte trekingové či horské bicykle, ktoré sú určené pre extrémny terén. Pre deti sú tu detské bicykle. Stále väčšej obľube sa tešia elektrobicykle, s ktorými zdolá náročný terén aj netrénovaný cyklista.

Dámsky bicykel

 • Dámske bicykle majú znížený rám, ľahko a elegantne nasadnete aj v sukni.

Pánsky horský bicykel

 • Pánske horské bicykle majú odolnú konštrukciu a kvalitné odpruženie, ktoré zvládne aj náročný terén s väčším zaťažením bicykla.

Detské bicykle

 • Detské bicykle sú určené pre deti od 2 - 12 rokov. Veľkosť rámu aj kolies je prispôsobená výške detskej postavy. Bicykle pre deti, ktoré ešte neudržia rovnováhu, sú vybavené pomocnými kolieskami.

→ Ponúkame bicykle najrôznejších značiek, vrátane legendárneho výrobcu Olpran.

→ Pri cyklistike by v prvom rade mala hrať úlohu bezpečnosť. Preto nejazdite bez cyklistickej prilby.