Alkohol tester odhalí prítomnosť alkoholu v dychu. Alkohol tester môžete vybrať ako jednorazovú detekčnú trubičku alebo polovodičové či elektrochemické prístroje na meranie alkoholu.

Zobraziť viac

Detekčné trubičky - jednorazové alkohol testery

Užívateľ fúka do skleneného tela trubičky s jednorazovým náustkom a balónikom. Trubička detekuje alkohol zafarbením náplne. Jedno balenie obsahuje niekoľko testov.

  + cenovo priaznivý tester - menej presné meranie
  + hygienické použitie - nutnosť opakovať nákup, jednorazový test
  + bez nutnosti batérií
  + meranie je rýchle

Polovodičové alkohol testery

Po fúknutí premení tester alkoholu vzduch na elektrické napätie, prístroj detekuje plynný etanol. Elektróda vyhodnotí zloženie pomocou oxidácie a zvýšenia vodivosti.

  + cenovo priaznivý tester - odchýlky nameraných hodnôt (podľa modelu)
  + zobrazenie výsledku na displeji - možné skreslenie inými látkami v dychu
  + spoľahlivý prístroj pre domáce použitie

Elektrochemické alkohol testery - najspoľahlivejšie testery alkoholu

Testery vybavené Fuel Cell senzorom (palivový článok) a citlivejšou elektródou pre vyhodnotenie oxidácie. Profesionálne použitie (firmy, inštitúcie, lekárske centrá).

  + dokonalá presnosť prístroja - vysoká cena
  + bez ovplyvnenia inými látkami v dychu
  + nedochádza k opotrebeniu v dôsledku používania
  + doplnkové funkcie (ukladanie záznamov, prenos do PC)

Ako vybrať alkohol tester

 • Odchýlka merania - prístroje s udávanou odchýlkou od 0 do 15 %. Pohárik vína lacnejšie prístroje nemusia zaznamenať, ale policajné kontroly áno.
 • Zobrazenie hodnôt - displej s presnosťou na jedno alebo viac desatinných miest Rozsah detekcie alkoholu - schopnosť prístroja zachytiť minimálne a maximálne množstvo alkoholu. Dolná hranica začína od 0 alebo od 0,2, hornou hranicou sú zvyčajne 4 promile. Doba merania - čas po akú dobu bude nutné do prístroja dýchať, aby vyhodnotil výsledok. Obvyklá doba je 5 ale aj 60 sekúnd.

Doplnkové funkcie a vybavenie alkohol testerov

 • Náustok - s náustkom je meranie vždy presnejšie
 • Batériové napájanie - napájanie na batérie AA alebo AAA či dobíjacím akumulátorom Ukladanie údajov - archivácia nameraných hodnôt, dátumu a času Puzdro - niektoré testery sú vybavené puzdrom na cesty
AUR Alkohol tester s LCD displejom

AUR Alkohol tester s LCD displejom

13,38 €

Najdostupnejšia cena na trhu. Vhodný na meranie hladiny alkoholu pred jazdou automobilom, náhodným orientačným skúškam zamestnancov v práci či iba pre Vašu kontrolu po vydarenej noci

Partner: AURSHOP SK
V-net Alkoholtester AL 2500 Silver
5x

V-net Alkoholtester AL 2500 Silver

46,30 €

Alkoholtester AL 2500 Black je osobne alkohol tester v striebornom prevedení, ktorý má elegantný a štýlový dizajn. Tester sa používa bez náustku, je kompaktný, presný, spoľahlivý a jednou z jeho prednosťou je tiež nízka hmotnosť. Rozsah merania je 0,0 – 4,0 promile. Víťaz testu MF DNES.

Partner: Vivantis
SENCOR Alkoholtester SCA BA50FC
14x

SENCOR Alkoholtester SCA BA50FC

60,10 €
59,40 €

Alkoholtester SCA BA50FC je profesionálny tester, ktorý zisťuje presnú hodnotu alkoholu v krvi z dychu behom pár sekúnd. .

Partner: Vivantis
V-net Alkoholtester AL 2500 Black
3x

V-net Alkoholtester AL 2500 Black

41,20 €
40,70 €

Alkoholtester AL 2500 Black je osobní alkohol tester v černém provedení, který má elegantní a stylový design. Tester se používá bez náustku, je kompaktní, přesný, spolehlivý a jednou z jeho předností je také nízká hmotnost. Rozsah měření je 0,0 – 4,0 promile.

Partner: Vivantis

Alkohol testery

Alkohol testery vyhodnocujú v dychu prítomnosť alkoholu. Sú užitočným pomocníkom do auta.

Tester alkoholu V-net

 • Alkoholové testery V-net majú kvalitný a odolný senzor. Testery vynikajú vysokou presnosťou merania. Spoločnosť V-net sa špecializuje okrem iného aj na testy na drogy. Ponúka záručný i pozáručný servis a kalibráciu alkohol testerov. V ponuke má prístroje pre domáce aj profesionálne meranie alkoholu.

SENCOR alkohol tester

 • Alkohol tester Sencor je pripravený na rýchle použitie a nie je potrebné dlho čakať po zapnutí prístroja. Kompaktné prístroje s nízkou hmotnosťou.

Kalibrácia alkotesteru

 • Nový prístroj nie je potrebné kalibrovať a poskytuje spoľahlivé výsledky. Ku kalibrácii je vhodné pristúpiť asi po roku pravidelného používania, záleží však na konkrétnom type prístroja. Kalibráciu vykonáva odborná firma.

→ Existujú aj online testy alkoholu. Do online aplikácie zvyčajne zadáte množstvo a druh alkoholu, dobu, po ktorú ste ho pili, dobu od posledného napitia a ďalšie biometrické údaje. Test potom vyhodnotí, koľko promile alkoholu v tele ešte máte. Tieto online testy alkoholu ale nie sú spoľahlivé ani presné tak, ako alkohol testery, a neodporúčame sa na ne spoliehať.