HOBBY aquaristic HOBBY Algenkiller 250ml prípravok proti riasam na 1.000l vody

HOBBY aquaristic HOBBY Algenkiller 250ml prípravok proti riasam na 1.000l vody

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Algenkiller je veterinárny dezinfekčný prípravok, ktorý spoľahlivo ničí riasy a zabraňuje ich rozmnožovaniu – regeneráciu. Modrastá tekutina bez charakteristickej vône. Zabraňuje nedostatku kyslíka spôsobeného odumretím veľkého množstva rias. Prípravok zničí riasy v… Celý popis
16,95 €
Vrátane DPH
12,71 €
-25%

Skladom u partnera 5+ kusov

28.10.2021 na vašej adrese
Možnosti doručenia
 

Kód: 100049653992

Popis

Algenkiller je veterinárny dezinfekčný prípravok, ktorý spoľahlivo ničí riasy a zabraňuje ich rozmnožovaniu – regeneráciu. Modrastá tekutina bez charakteristickej vône. Zabraňuje nedostatku kyslíka spôsobeného odumretím veľkého množstva rias. Prípravok zničí riasy v priebehu niekoľkých dní. Prípravok je určený len na použitie v akváriách, nepoužívať pre potravinové zvieratá.

Aplikácia: Pred použitím vypočítajte objem vody v akváriu a k tomu príslušnú dávku prípravku. Ak je to možné, odstráňte väčšie riasy mechanicky. Pred aplikáciou dôkladne premiešajte obsah balenia. Odumreté riasy treba pravidelne z akvária odstraňovať. Prípravok aplikujte tak, že ho zriedite s akvarijnou vodou a následne rovnomerne rozlejete do akvária. Min. objem vody na riedenie musí byť 1 l. Preventívne použitie: 2 ml do 100 l akvarijnej vody 1krát do týždňa. Pri normálnom zamorení postačí 1 ml na 10 l akvarijnej vody a pri veľkom zamorení 2 ml na 10 l akvarijnej vody. V prípade ďalšieho rastu rias i napriek aplikácii prípravku zopakujte požadovanú dávku po 14 dňoch. Na modré riasy aplikujte 2 ml na 100 l akvarijnej vody. Účinok prípravku závisí od uhlíkovej tvrdosti vody, pH by malo byť väčšie ako 8,6. Pri používaní uhlíkového a rašelinového filtra tento vyberte počas ošetrenia z vody. Za istých okolností môže použitie prípravku spôsobiť dočasné zakalenie vody. Žiadne ďalšie obmedzenia a interakcie s inými látkami nie sú známe. UV filter sa nemusí počas ošetrenia vody prípravkom vypínať.

Zloženie: Monolinuron 0,60g v 100ml prípravku.

Vedľajšie účinky: Ak nie je prípravok aplikovaný tak, ako je popísané v „aplikácii“, môže spôsobiť bodky na listoch rastlín blízko vodnej hladiny (roztok nebol dostatočne zriedený). Ak nie je prípravok aplikovaný tak, ako je popísané v „aplikácii“, tak silné predávkovanie môže byť škodlivé pre rastliny a živočíchy. Ak prípravok nie je aplikovaný v prípade modrých rias tak, ako je popísané v „preventívnom použití“, v prípade odumierania niektorých druhov modrých rias, môže dôjsť k uvoľneniu jedov. Ryby budú reagovať lenivo a pateticky alebo budú ťažko dýchať a ležať na boku a môže dôjsť k ich úhynom. Pri spozorovaní týchto symptómov použite Hobby Oxyletten (kyslíkové tablety), ktoré účinne redukujú uvoľňujúce sa jedy. Ak je prípravok správne používaný, nie sú známe žiadne ďalšie vedľajšie účinky na ryby, obojživelníky a rastliny. Nepoužívajte na morskú vodu. Neaplikujte, ak sa tam nachádzajú bezstavovce .

Bezpečnostné opatrenia: Ak dôjde ku kontaktu s očami, dôkladne ich vypláchnite prúdom studenej vody. Ak dôjde ku kontaktu s pokožkou, dôkladne ju umyte vodou a mydlom. Pri požití vypite veľké množstvo vody, okamžite vyhľadajte odbornú lekársku pomoc. Použitú nádobu dobre vypláchnite vodou, aby v nej nezostala časť roztoku. Vyplachovaciu vodu vylejte do kanalizácie. Nádobu od prípravku neškodne odstráňte. Prípravok nepoužívajte v prostredí, kde sú chované živočíchy určené pre ľudskú spotrebu.

Skladovanie: Skladujte len v originálnom balení na bezpečnom tmavom a chladnom mieste a mimo dosahu detí. Len pre zvieratá! Prípravok používajte s najväčšou opatrnosťou. Schvaľovacie číslo: 021/DD/08-S