Ako vybrať digitálne fotorámiky

Vystavte si fotografie svojich blízkych, domáceho miláčika alebo napríklad vysnívaného auta. Že nato stačí obyčajný fotorámik? Stačí, ale s digitálnym fotorámikom si užijete viac zábavy. Vojde sa do neho množstvo fotiek, ktoré môžete striedať a niektoré rámiky dokážu prehrať aj video alebo mp3. Podľa čoho si digitálny fotorámik vybrať?

Fotorámiky sú ideálnym vianočným darčekom. Veď ktorých prarodičov by nepotešil album plný fotiek vnúčat? Súčasne ich je na trhu veľké množstvo, s rôznym počtom funkcií a v rôznych designoch, a pred nákupom je preto dôležité sa v ponuke zorientovať.

Ako začať? Prehliadnite si všetky rámiky v ponuke a pozrite sa na ich jednotlivé funkcie. Vďaka tomu získate predstavu, ktoré funkcie by vám vyhovovali a tiež, v akej cenovej hladine si fotorámik budete priať.

Ako vybrať digitálne fotorámiky

Ktoré parametre si všímať?

Veľkosť LCD monitora, na ktorom sa budú ukazovať fotky, sa udáva v palcoch a rozmerom sa myslí dĺžka uhlopriečky monitora. Budete mať fotorámik pred sebou na stole a stačí vám tak menší rozmer? Alebo chcete pozerať na veľké fotografie?

Na veľkosť monitora nadväzuje ďalší parameter, a to rozlíšenie displeja fotorámika. Zvyčajne platí, že čím väčší je displej, tým má rámik väčšie rozlíšenie.

Aké typy pamäťových kariet fotorámik podporuje, je možné vložiť USB flash disk, má internú pamäť? Premyslite si, ako často budete do rámika nahrávať dáta a podľa toho si vyberte komfortný spôsob.

Zaujímajte sa aj o spôsob napájania. Niektoré fotorámiky udrží v chode len zapojenie do elektriny, niektoré disponujú aj vstavaným akumulátorom. Vďaka tomu môžete rámik prenášať, výdrž však závisí od kapacity batérie.


Čo ešte fotorámiky vedia

Všetky digitálne fotorámiky vedia zobrazovať fotografie, čo je samozrejmosť. Vychytávky, aj ďalšie funkcie potešia, ako napríklad:

  • prehrávanie videí,
  • prehrávanie hudby v mp3,
  • rádio,
  • diaľkové ovládanie,
  • možnosť prepojenia s TV,
  • hodiny, kalendár a mnoho ďalších funkcií.